Materace w Nowym Sączu – jaki materac 120×200 wybrać do spania?

Materace w Nowym Sączu – jaki materac 120x200 wybrać do spania

Zadaniem materaca do spania jest zapewnienie sylwetce odpowiedniego do regeneracji wsparcia. Kręgosłup musi być ułożony w swoich naturalnych krzywiznach, a mięśnie i ścięgna nie mogą być spięte. Aby zapewnić sobie takie warunki, potrzebujemy wysokiej jakości materaca dopasowanego do naszych potrzeb. Jaki materac 120×200 wybrać?

Jakie wypełnienie materaca 120×200 będzie najlepsze?

Minimalna szerokość powierzchni do spania dla jednej dorosłej osoby to 70 cm, a dla dwóch – 140 cm – zatem materac 120×200 to produkt do łóżka pojedynczego. W takiej sytuacji dobór odpowiednich parametrów jest znacznie łatwiejszy, ponieważ bierzemy pod uwagę potrzeby wyłącznie jednej osoby. Oznacza to, że w przypadku rodzaju wypełnienia, możemy dobrać coś, co będzie dla nas po prostu wygodneWyjątkiem są jedynie potrzeby specjalne, np. gdy odczuwamy bóle kręgosłupa, mamy problem z krążeniem lub cierpimy na alergie. 

W takich sytuacjach lepiej sprawdzą się produkty z wypełnieniem piankowym. Termoelastyczny materac Hilding Salsa, który ugina się pod wpływem temperatury ciała, idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki, dzięki czemu zmniejsza się napięcie mięśni. Materac posiada status wyrobu medycznego, co daje nam pewność, że jest w pełni bezpieczny i może być stosowany w celach terapeutycznych. Osoby, które zmagają się z alergiami, powinny wybierać produkty o właściwościach antybakteryjnych takie jak lateksowy materac Hilding Melody

Jeśli nie cierpimy na bóle pleców czy alergie, możemy kierować się wyłącznie własną wygodą i preferencjami. Najlepiej przetestować kilka różnych modeli i na tej podstawie wybrać produkt, który najbardziej nam odpowiada. Na terenie Nowego Sącza taką możliwość mamy w stacjonarnych sklepach z produktami marki Hilding. Dodatkowo możemy liczyć na wskazówki i fachową pomoc przy doborze materaca. 

Poziom twardości materaca a masa ciała użytkownika 

Oprócz wypełnienia ważny jest również poziom twardości materaca. Tak naprawdę to ta kwestia w głównej mierze odpowiada za prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Jeśli powierzchnia do spania będzie zbyt miękka, to nasza sylwetka nadmiernie się zapadnie, a kręgosłup nienaturalnie się wykrzywi. A jeśli dobierzemy materac zbyt twardy, możemy być pewni, że obudzimy się z bolącymi plecami, szyją i głową. 

Marka Hidling oznacza swoje produkty symbolami H1, H2, H3 oraz H4. Im wyższa cyfra przy literze „H”, tym twardszy jest materac. Poziom twardości dobieramy do masy naszego ciała, a zasada jest dosyć prosta — im ciężsi jesteśmy, tym twardszy powinien być materacTwardy materac 120×200 będzie dobrym wyborem dla osób o wadze większej niż 80 kg. Przykładem takiego produktu jest wysokoelastyczny materac Hilding Boogie. Dla lżejszych użytkowników lepiej sprawdzą się produkty średnio twarde i miękkie, np. Hilding Flamenco (materac sprężynowy) lub Hilding Rumba (materac termoelastyczny). 

Podsumowanie: najważniejsze kwestie przy doborze materaca 120×200 to rodzaj wypełnienia oraz poziom twardości. W przypadku pierwszego aspektu kierujemy się wygodą lub specjalnymi potrzebami (jeśli takie istnieją), a w przypadku drugiego aspektu — masą ciała. Każdy materac warto przed zakupem przetestować. Dokładne adresy sklepów z produktami Hilding w Nowym Sączu można znaleźć na stronie producenta w zakładce znajdź sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1