Miniaturki YouTube – jak stworzyć w kilka chwil i za darmo?

Miniaturki YouTube - jak stworzyć w kilka chwil i za darmo

Miniatura Youtube to zdjęcia, które przedstawia dany film na kanale YouTube. Gdy do wyszukiwarki YouTube wpisujemy pewne słowo kluczowe, to następnie poniżej otrzymujesz listę różnorodnych filmów. Przedstawione są nie tylko na podstawie tytułów. Ale również na podstawie miniatur filmów. I okazuje się, że Internauci widząc te miniatury filmów decydują się na kliknięcie danego filmu bądź jego odrzucenie.

Jeśli nie masz ustalonej miniatury do filmów na swoim kanale YouTube, to pamiętaj, że są one i tak wybierane automatycznie. Pewien obraz z treści danego nagrania jest wykorzystany jako miniatura. I nie zawsze pasuje on do tytułu filmu, więc klikalność takiego filmu nie będzie wysoka.

Widzisz więc, że nie ma znaczenia, jaki prowadzisz kanał na YouTube. Aby go dalej rozwijać, koniecznie są spersonalizowane, dobrze zoptymalizowane miniatury. Ale nie obawiaj się. Ich przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu. A zarazem nie będzie Cię nic kosztować. Jak to? Obejrzyj poniżej krótkie wyjaśnienie 🙂

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Jak stworzyć miniatury do filmów na kanale YouTube?

Wystarczy do tego wykorzystać proste i darmowe narzędzie CANVA. To świetny program graficzny online, za pomocą którego przygotowanie 1 miniatury do filmu zajmie nam nawet kilka chwil. Jak to możliwe?

Gdy posiadasz już własne konto na Canva, to następnie logujesz się i w menu wyszukiwarki wpisujesz “miniatura youtube”. Możesz też wyszukać taką opcję spośród wielu projektów dostępnych na stronie głównej, ale to już zajmie nam więcej czasu.

Gdy kliknąłeś w “miniatura youtube” to otworzyło Ci się osobne konto w przeglądarce, gdzie można rozpocząć projekt przygotowania 1 miniaturki do filmu.

Jak przygotować miniaturkę YouTube?

Gdy przechodzisz do przygotowania miniatury YouTube, to teraz wiele zależy od Twojej inwencji twórczej. Ale nie to jest najważniejsze. Istota, aby miniaturka filmu przedstawiała ciekawe zdjęcie / grafikę. Musi być to dobrze widoczne.

W pewnym rogu można przedstawić własną twarz czy logo firmy / kanału, co pozwala na budowania pewnego brandu. Tak staram się to robić na swoim kanale #JakSieRozwijac (możesz zajrzeć i się zainspirować).

Dodatkowo widzowie kanału YouTube chcą po miniaturce dowiedzieć się, o czym jest dany film. Można im to ułatwić, gdy w kilku słowach im to opiszesz. W programie CANVA możesz więc dodać tekst do takiej miniatury.

Gdy uda Ci się przygotować ciekawą grafikę i odpowiedni tekst, to teraz możesz przejść do pobrania swojej miniatury YouTube. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu w “Pobierz”.

Taką miniaturkę musisz później nazwać tytułem, który ustaliłeś dla swojego filmu na kanale YouTube(z zastosowaniem w nim najważniejszych słów kluczowych). I dopiero taką miniaturkę przesyłasz do kanału YouTube.

ps. Teraz, gdy dodajesz nowy film do kanału YouTube, to na samym dole pojawia Ci się opcja dodania miniatury filmu. A gdy chcesz dodać miniatury do wcześniejszych filmów na swoim kanale(co polecam!), to wystarczy przejść do swojego konta YouTube, następnie do zakładki “Filmy”. Wybierasz film, który chcesz edytować, klikasz w niego. Przechodzisz w ten sposób do ustawień tego filmu i będzie tam opcja dostosowania miniatury.

To jeden z wielu interesujących filmów dostępnych w kursie online “YouTube Marketing – Jak stworzyć kanał YouTube i na nim zarabiać?“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1