Jak rozkręcić biznes, gdy nie masz zleceń jako freelancer i firma?

Jak rozkręcić biznes, gdy nie masz zleceń jako Freelancer czy Firma

Może przez pewien czas (kilka dni, a nawet cały tydzień lub dłużej) nie będziesz miał żadnych zleceń. Co wtedy powinieneś robić, aby nie zwariować, lecz jak najlepiej wykorzystać ten czas? I to jeszcze tak, by rozkręcić swój biznes online, pozyskiwać jeszcze lepszych Klientów i zwiększać swoje przychody?

Rozkręcenie biznesu podczas przestojów jest możliwe. Zobacz, jak? Do twojej dyspozycji 10 pomysłów na rozkręcenie biznesu. Może pewne z nich szczególnie przypadną Ci do gustu.

10 sposobów jak rozkręcić swój biznes online bez pieniędzy:

 1. Daj znać swoim dawniejszym klientom – odezwij się do starszych klientów i przypomnij, że masz czas na realizację dla nich nowego zlecenia. Możliwe, że chętnie skorzystają z takiej opcji. Dodatkowo możesz ich zachęcić pewną promocją 🙂
 2. Szukaj nowych Klientów / Zleceń – odpowiadaj na nowe oferty, ogłoszenia i zlecenia w sieci. Wykorzystaj do tego najlepsze serwisy dla freelancerów i najlepsze grupy na facebooku z ogłoszeniami.
 3. Poszukaj nowe źródła dochodu – postaraj się znaleźć inne formy zarabiania. Może warto, abyś poprowadził coraz bardziej popularny blog lub kanał YouTube. I już dzięki temu zarabiałbyś na reklamach Google Ads, afiliacji (programach partnerskich) i współpracach partnerskich.
 4. Pracuj nad swoim nowym produktem / usługą – każdy freelancer powinien w pewnym momencie tworzyć i sprzedawać własne produkty. Gdy masz więc chwilę czasu, to wykorzystaj ją na szlifowanie takich nowych produktów, a następnie postaraj się o ich sprzedaż. Np. E-Book i Książkę możesz w bardzo prosty sposób sprzedawać dzięki redakcji RIDERO , która za darmo zajmie się sprzedażą książki. Ty musisz ją tylko przygotować, treść i okładkę. Dodatkowo możesz od nich otrzymać pomoc redakcyjną itp. Współpracują z ogromną ilością księgarni internetowych, więc warto o tym pomyśleć. Sam tworzę przez ten serwis już 2 książkę.
 5. Zaktualizuj swoją stronę / portfolio i social media – możliwe, że warto, abyś pochwalił się czymś nowym na stronie, przedstawił nowe usługi, aktualne informacje, poszerzył portfolio o nowe referencje itp. A innym razem zmień dane kontaktowe, aby Klienci bez problemu mogli się z Tobą skontaktować 🙂
 6. Zaplanuj reklamę swoich produktów i usług – zastanów się nad stworzeniem nowej reklamy, która może okazać się naprawdę korzystna. Oszacuj koszty i wystartuj z nią, np. na Google Ads lub Facebook Ads. A możesz inna forma reklamy okaże się skuteczna(e-mail marketing, sms marketing bądź inne). Czasami możesz przejrzeć ofertę najlepszych agencji reklamowych i ich pomysły na reklamę w XXI wieku.
 7. Rozwijaj się przez książki i kursy online – w wolnym czasie warto, abyś się rozwijał. Pomogą Ci w tym książki branżowe, a zarazem kursy online. Wiele ciekawych książek i kursów o biznesie online, SEO, WordPress, pracy zdalnej przedstawiam w moim SKLEPIE. Wiele innych odnajdziesz na Allegro, w empiku, na Udemy czy w wielu innych miejscach. Wybieraj te książki i kursy, które szczególnie mogą przyczynić się do Twojego dalszego rozwoju w biznesie bądź te, które poszerzą Twoje horyzonty działania. Powodzenia!
 8. Nadrób domowe zaległości – możliwe, że warto uporządkować dom, biuro czy nawet miejsce pracy. A innym razem warto coś naprawić lub zrobić remont. Postaraj się dobrze wykorzystać ten wolny czas na wykonanie nadrobienie wszelkich domowych obowiązków, które już nie będą siedzieć Ci w głowie. Gdy więc pojawią się zlecenia i nowi Klienci, to jakość tej pracy będzie znacznie wyższa.
 9. Przeanalizuj konkurencję – możesz dowiedzieć się, jak promuje się Twoja konkurencja, jakie usługi realizuje. Może dzięki temu dowiesz się, w jakim jeszcze pójść kierunku. A innym razem znajdziesz partnera do współpracy bądź firmę, w której chciałbyś otrzymać zatrudnienie.
 10. Odpocznij – na samym końcu, co nie oznacza, że jest mało ważne. Kiedy masz przerwy w pracy, to wykorzystaj ten czas na hobby, spacery, spotkania z bliskimi. Dzięki temu twój umysł odpocznie, zregenerujesz swoje siły emocjonalne, fizyczne itp. Ułatwi Ci to realizację nowych zleceń, rozwój i zapewni wiele ciekawych pomysłów na swoją pracę.

Zadbaj o najlepsze zarządzanie swoim czasem w pracy. Także wtedy, gdy nie masz zbyt wielu zleceń. Dzięki temu zapewnisz rozwój swojemu biznesowi. Rozkręcaj go, a nie martw się krótkim przestojem. Powodzenia!

2 Comments

 1. Alhar Klinkier

  Co do punktu nr 2 “Szukaj nowych Klientów / Zleceń” dodałbym z własnej praktyki “nawet gdy masz pełno aktualnych projektów”. Znalezienie klienta, nawiązanie współpracy i realizacja zlecenia trwają pewien okres czasu. Myśląc o tym dopiero, gdy braknie pracy narażamy się na przestoje (także w napływie środków na konto).

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się. Poszukiwanie nowych klientów i skuteczna reklama naszej działalności w Internecie i poza, także wtedy, gdy już posiadamy klientów, jest czymś niezwykle ważnym. SKorzystamy z różnych form promocji, na przykład blog, kanał YouTube, staramy się być aktywny w social media itp. I dodatkowo regularnie inwestujemy w reklamy sponsorowane typu Google Adwords czy FB Ads. Taki zakres działania sprawia u nas, że jak na razie przestoje w zleceniach się nie pojawiają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1