Planowanie nauki i własnego czasu i jak przejść kursy online?!

Planowanie nauki i własnego czasu i jak przejść kursy online

Coraz więcej osób uważa, że na nic nie ma czasu. W codziennym nawale obowiązków często umykają nam ważne rzeczy. Terminy gonią za terminami. Jest to stresujące i często kończy się poważnymi problemami ze zdrowiem.

Planowanie musi być przejrzyste, a ilość zaplanowanych zadań możliwa do zrealizowania. Jest wiele narzędzi ułatwiających tworzenie harmonogramów. Korzystaj z kalendarzy, planerów czy aplikacji do planowania. Planowanie ma Ci ułatwić wywiązywanie się z powierzonych zadań.

Uporządkuj swoje sprawy

Być może rzeczywiście masz za dużo na głowie. Wtedy lepiej część zadań odpuść, bo zdrowie masz tylko jedno. Zanim jednak uznasz, że masz za dużo spraw do załatwienia, spróbuj je uporządkować. Kluczem do sukcesu jest tu słowo „planowanie”.

Planowanie pozwala uporządkować bałagan i odzyskać kontrolę nad czasem. Aby było skuteczne musi być przeprowadzone z głową. Dlatego w pierwszej kolejności zaopatrz się w niezbędne narzędzia. Zdecyduj, czy wolisz zapisywać wszystko tradycyjnie na papierze czy bardziej przekonuje Cię forma elektroniczna. Niezależnie jaką formę wybierzesz pamiętaj o tym, że Twój plan dnia musi Ci towarzyszyć. Kalendarz, planer czy aplikacja, aby spełniać swoje zadanie muszą posiadać odpowiednie elementy. Ważny jest tu podział na dni i godziny. Musisz też mieć odpowiednio dużo miejsca na wszystkie zapiski. Planując zawsze możesz o czymś zapomnieć lub po prostu mogą pojawić się nieprzewidziane okoliczności, na które również powinno się znaleźć miejsce w Twoim planerze. Nie rozdzielaj swoich planów, zapisuj wszystko w jednym kalendarzu, żeby uniknąć sytuacji, że o czymś zapomniałeś. Jeśli korzystasz z aplikacji do planowania zsynchronizuj ją z innymi urządzeniami z których korzystasz. Dzięki temu notatka zapisana na jednym urządzeniu pojawi się automatycznie na pozostałych.

Zrób listę rzeczy do zrobienia

Zanim jednak zaczniesz planować, zastanów się co masz do zrobienia. Ustal terminy w jakich dany projekt musi być zrealizowany. Dzięki temu ustalisz priorytety. Poukładaj zadania od najważniejszego do mniej ważnych. Może się okazać, że będziesz zmuszony z czegoś zrezygnować. Określ, ile czasu potrzebujesz na wykonanie danej czynności. Jeśli nie jesteś pewny, spróbuj ten czas zmierzyć wykonując jakieś zadanie. Masz do dyspozycji sporo aplikacji mierzących czas pracy, skorzystaj z jednej z nich. Nie planuj stu procent swojego czasu. W przypadku nieoczekiwanych sytuacji zaburzy to cały rytm dnia. Jeśli nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich zadań, które będziesz miał do wykonania w planowanym okresie, zostaw sobie ok. 20% zapasu czasu. Dzięki temu w miarę przybywania nowych zleceń będziesz jedynie uzupełniać grafik. Planując pamiętaj też o niezbędnych przerwach czy czasie potrzebnym na przemieszczanie się.

Nie bój się koloru, używaj grafiki

Twórz przejrzyste notatki. Nie bój się używać różnych kolorów do zapisywania różnych aktywności. Dzięki temu to co zaplanowałeś staje się bardziej przejrzyste. Używaj też innych znaków graficznych lub rysunków. Czerwony wykrzyknik na pewno przyciągnie Twoją uwagę. Wyrób sobie nawyk zapisywania wszystkiego w planerze. Planuj realnie. To, że doba ma dwadzieścia cztery godziny nie znaczy, że powinieneś zaplanować wszystkie. Określ swoje priorytety. Czasem będziesz musiał wybierać z jakiego zadania zrezygnować.

Codziennie sprawdzaj swój kalendarz. Przed rozpoczęciem dnia dokładnie przeanalizuj zaplanowane czynności. Nie zaszkodzi, jeśli zajrzysz do planera również wieczorem. Może okazać się, że niezbędne są jakieś zmiany. Unikaj jednak przekładania zadań na następny dzień. Może to bowiem doprowadzić do natłoku spraw z którego trudno Ci będzie się wyrwać. Korzystając z aplikacji w telefonie ustawiaj powiadomienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześniej będziesz mógł dzięki temu modyfikować swoje plany.

Zaplanuj naukę i przejście kursów online

Aktualnie wszyscy uczestnicy naszych kursów online na początek otrzymują wskazówki i zachętę, jak w 100% ukończyć całe szkolenie. W pierwszej kolejności wyjaśniamy, jak korzystać z platformy, na której znajduje się dany kurs. Dzięki temu łatwiej jest uczestnikom przechodzić poszczególne lekcje i wyciągać z nich jak najwięcej korzyści. Po drugie przedstawiamy plan na ukończenie całego kursu. Uczestnicy otrzymują wskazówki, przykłady, narzędzia i poradnik PDF, który zachęca do zaplanowania nauki i dostosowania go do własnego planu zajęć. To sprawia, że aktualnie nasze kursy kończy w 100% znacznie większa ilość osób.

Jeśli jesteś uczestnikiem naszycg kursów, to już mogłeś się o tym przekonać. A jeśli jeszcze nie, to zapraszamy do naszych kursów, a zobaczysz, że ukończenie ich w 100% jest o wiele łatwiejsze. Będziesz mieć sporo motywacji i dobry plan 🙂

Pamiętaj: Planujesz po to, aby odzyskać kontrolę nad czasem. Kalendarz ma Ci pomóc w wydajnym zagospodarowaniu dnia. Aplikacja do mierzenia czasu pracy pomoże Ci ustalić jak długo wykonujesz dane zadanie. Sam musisz ocenić jaki rodzaj planowania sprawdza się u Ciebie najlepiej. Jedni polecają planować miesiąc, jeszcze inni trzy miesiące. Spróbuj różnych możliwości i wybierz tę, która u Ciebie sprawdzi się najlepiej. W Internecie znajdziesz wiele porad poświęconych tej tematyce. Warto poświęcić im trochę uwagi. Dobrze zaplanowany dzień to więcej wolnego czasu. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1