Firma rekrutacyjna w Warszawie – co możesz jej zlecić?

Firma rekrutacyjna w Warszawie – co możesz jej zlecić

Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne w Warszawie jest ogromne. Nie ma chyba pracodawcy, który nie zgłaszałby problemów ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Pamiętajmy jednak, że dobra firma rekrutacyjna w Warszawie jest w stanie zaoferować swojemu klientowi znacznie więcej, niż tylko uzupełnienie wolnych wakatów. Co jeszcze można zlecić agencji HR? Najbardziej przydatne usługi opisujemy w naszym artykule.

Doradztwo HR

Każda profesjonalna firma rekrutacyjna w Warszawie powinna mieć taką usługę w swojej ofercie. Zwłaszcza, że doświadczenie pokazuje, iż większość przedsiębiorców takiego doradztwa potrzebuje. W ramach tej usługi agencja HR dokładnie analizuje sytuację kadrową w firmie klienta, a następnie przygotowuje zestaw zaleceń, których wprowadzenie pozwoli m.in. zoptymalizować koszty zatrudnienia oraz zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa.

Doradztwo HR powinno poprzedzić jakiekolwiek działania rekrutacyjne. Często jest tak, że właściciele firm nie do końca zdają sobie sprawę z potencjału, jaki już tkwi w ich zespołach. Agencja zwraca na to uwagę, umożliwiając pełniejsze wykorzystanie obecnej kadry, bez konieczności tworzenia nowych etatów. Czasami wręcz pracodawcy planują wzmocnić zespoły nie w tych obszarach, które naprawdę tego wymagają.

Przykładowo: jeśli firmowy magazyn nie pracuje dostatecznie wydajnie, to być może problemem wcale nie jest zbyt mała liczba magazynierów, ale brak specjalisty ds. logistyki? Agencja może zasugerować klientowi utworzenie takiego stanowiska i znaleźć odpowiedniego pracownika na rynku.

Często efektem doradztwa HR jest zaoszczędzenie przez przedsiębiorcę ogromnych kwot, które miałyby zostać bezrefleksyjnie przeznaczone na utworzenie nowych etatów. Agencja może zwrócić uwagę na fakt, iż dużo lepszym rozwiązaniem będzie okresowe wzmacnianie zespołu zewnętrznymi pracownikami, co nie stanowi tak dużego obciążenia dla budżetu przedsiębiorstwa.

Kompleksowe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego

Podstawową usługą świadczoną przez każdą profesjonalną firmę rekrutacyjną w Warszawie jest oczywiście pozyskiwanie pracowników dla klientów. Najczęściej przedsiębiorcy zlecają przeprowadzenie standardowej rekrutacji, przy czym wyraźnie widać, że coraz więcej firm oczekuje na tym polu kompleksowej obsługi.

Na czym to polega? Celem jest przeniesienie wszystkich obowiązków związanych z rekrutowaniem pracowników na wynajętą agencję, dzięki czemu pracodawca i jego obecni pracownicy nie muszą się w to osobiście angażować. Oszczędzają mnóstwo czasu, ale przede wszystkim mają gwarancję, że agencja znajdzie odpowiednie osoby do obsadzenia wakatów.

W ramach tej usługi agencja zajmuje się m.in.:

  • stworzeniem i opublikowaniem ogłoszeń,
  • przyjmowaniem podań nadesłanych przez kandydatów,
  • analizowaniem treści CV,
  • przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych,
  • selekcją najlepszych kandydatów, którzy zostaną zarekomendowani klientowi,
  • pomocą na etapie negocjowania indywidualnych warunków zatrudnienia (jeśli pracodawca sobie tego życzy).

Jest to bez wątpienia bardzo komfortowe rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który może skupić się na swoim biznesie i oczekiwać wyraźnego skrócenia procesu rekrutacyjnego, nad którym pieczę sprawują profesjonaliści.

Headhunting

Tę usługę często określa się mianem ekskluzywnej, choć jest ona dostępna dla praktycznie każdego przedsiębiorcy. Na headhunting warto się zdecydować wtedy, gdy zależy nam na jak najszybszym pozyskaniu pracownika mającego rzadkie kwalifikacje zawodowe, będącego wysokiej klasy specjalistą czy mającego doświadczenie w zajmowaniu stanowisk managerskich.

W ramach headhuntingu firma rekrutacyjna w Warszawie wykorzystuje własne kanały, aby dotrzeć do najlepszych kandydatów i w imieniu klienta nawiązać z nimi kontakt oraz podjąć pierwsze negocjacje dotyczące zmiany miejsca zatrudnienia. Liczy się tutaj dyskrecja oraz umiejętność kreowania atrakcyjnego wizerunku pracodawcy. Headhunting to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy ubiec konkurencję mogącą zainteresować się tym samym pracownikiem.

Budowanie zewnętrznych zespołów

Bardzo ważną usługą świadczoną przez profesjonalną agencję HR jest budowanie zespołów specjalistów, które pracują na rzecz klienta na zasadzie outsourcingu. Nie zawsze jest konieczność tworzenia nowych etatów, a już zwłaszcza, gdy pracodawca ma tyko chwilowe zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy agencji, która wyselekcjonuje odpowiednich pracowników i oddeleguje ich do wykonywania obowiązków na rzecz swojego klienta.

Jak widzisz zakres usług świadczonych przez profesjonalną agencję HR w Warszawie jest bardzo szeroki, co tylko potwierdza, że chcąc zadbać o sprawy kadrowe w swoim biznesie warto nawiązać taką współpracę. Najlepiej ocenianą firmą rekrutacyjną w Warszawie jest Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych i 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z aktualną ofertą Verita HR można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1