Praca Dodatkowa w Domu – Przykłady i Wskazówki Jak ją Zdobyć

Praca dodatkowa w domu - przykłady i wskazówki jak ją zdobyć

Praca z domu ma wiele korzyści, a dodatkowe sposoby na podreperowanie budżetu domowego zawsze są kuszące. Poniżej znajdują się przykłady zajęć, które mogą zainteresować osoby szukające dodatkowej pracy lub pragnące zostać freelancerami.

W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń oferujących pracę z domu. Niestety duża ich część jest zwyczajnymi oszustwami. Całkowita praca z domu jest jednak możliwa i każdy może zacząć w ten sposób zarabiać.

Praca dodatkowa z domu i praca zdalna

Oczywiście odpowiadanie na ogłoszenia zamieszczone w internecie może ostatecznie doprowadzić do interesującej pracy dodatkowej lub zdalnej u uczciwego pracodawcy. Lepiej jednak jest szukać zleceniodawców i łapać się kolejnych zleceń do wykonania. Wyniki można również poprawić poprzez oferowanie własnych usług, zamiast szukania gotowych rozwiązań.

Pomysły na pracę zdalną

Poniższa lista pozwoli na dodatkowy zarobek lub całkowite zajęcie się freelancingiem osobom, które mają konkretne umiejętności, ale również takim, które nie posiadają większego zakresu wiedzy z danej dziedziny. Zarabianie bez wychodzenia z domu możliwe jest na wiele sposobów, a oto niektóre z nich:

 • pozycjonowanie stron – dbanie o strony internetowe i zapewnienie ich wysokiego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Pomocny kurs online “SEO i pozycjonowanie stron WWW w Google + SEO WordPress”.
 • wirtualny asystent lub asystentka – w dobie home office jest to coraz popularniejszy zawód
 • tłumaczenia – w Internecie jest zaskakująco dużo materiałów, które wymagają przetłumaczenia z jednego języka na inny w zamian za adekwatne wynagrodzenie
 • projektowanie – wiele firm (mniejszych i większych) szuka osób chętnych podjęcia się zadania projektowania mebli, ubrań czy biżuterii. Pomocny kurs online “WordPress tworzenie stron internetowych + sklep WooCommerce”.
 • grafika – niezwykle szerokie pojęcie i jeszcze więcej możliwości. Osoba znająca się na grafice komputerowej może projektować nadrugi na koszulki, okładki do książek czy grafiki do gier wideo. Pomocne kursy online: “Canva 1”, “Canva 2”, “GIMP 2.10”, “Photoshop”.
 • transkrypcja nagrań – stosunkowo prosta praca, która polega na przekładaniu nagrania audio na tekst pisany
 • korekta tekstów – kolejna praca polegająca na pisaniu, a dokładniej na poprawianiu błędów w tekstach reklam, publikacji cyfrowych czy książek
 • wprowadzanie danych – wyjątkowo prosta czynność, do której wymagana jest jedynie podstawowa umiejętność obsługi komputera
 • animacje i montowanie filmów – tworzenie prostych reklam lub nagrań do telewizji lub popularnych serwisów streamingowych. Pomocny kurs online “YouTube Marketing”.
 • copywriting – osoba odpowiedzialna za tworzenie tekstów na strony firmowe, opisów produktów i usług czy kategorii w sklepach internetowych. Pomocny kurs online “Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu? Copywriting”.
 • programowanie – z tym poradzi sobie każdy, kto potrafi tworzyć strony internetowe czy aplikacje na urządzenia mobilne

Powyższe przykłady pracy zdalnej są jedynie początkiem niezwykle długiej listy. W Internecie każdy jest w stanie znaleźć miejsce dla siebie i robić coś, na czym będzie w stanie zarobić mniejsze lub większe pieniądze. Wszystko tak naprawdę zależy od zaangażowania, kreatywności i cierpliwości.

Jeśli interesuje Cię, któraś z tych opcji zarabiania przez Internet, to koniecznie zajrzyj do zakładki “sklep“. Otrzymasz tam dostęp do wielu kursów online, dzięki którym o wiele łatwiej będzie Ci rozpocząć taką dodatkową bądź stałą pracę. A pamiętaj, że możesz ją wykonywać zdalnie w domu czy także podróżując.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1