Read More / Excerpt / Zajawka WordPress. Jak zmienić i dlaczego?!

Read More / Excerpt / Zajawka WordPress. Jak zmienić i dlaczego?!

Czym na stronie WordPress jest “read more” znany także jako “excerpt” czy “zajawka“? To wyjątkowe narzędzie najczęściej występujące na blogu WordPress, na którym na stronie głównej pojawiają się najnowsze artykuły. Widzisz tam nie tylko tytuły takich nowych artykułów, ale ich krótki opis. I właśnie ten wstępny opis artykułu to inaczej “read more”. I zobacz jak Ty możesz przygotować unikalny “Read More” dla swoich wszystkich artykułów na blogu.

Unikalny i skuteczna zajawka / excerpt poprawia SEO bloga i danego artykułu, a zarazem jest lepiej odbierana przez użytkowników. Przekonaj się w poniższym materiale jak możesz przygotować taką zajawkę krok po kroku.

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Jak korzystać z Read More / Excerpt / Zajawki WordPress?

  • uwzględnij propozycje w danym motywie WordPress – autor motywu decyduje, jaka ilość pierwszych znaków/słów artykułu zostanie wykorzystana w “read more”. Możliwe, że w “Wygląd” i “Dostosuj” pojawi się opcja ustawienia tej zajawki.
  • ustaw znacznik “Czytaj dalej”
  • najbardziej polecana opcja – zaznacz w opcji WordPress, że chcesz mieć możliwość tworzenia “Zajawki” do każdego artykułu (ta opcja nie jest już konieczna, ponieważ domyślnie we wszystkich wpisach w WordPress pojawia się opcja dodania zajawki / excerpt)
  • wykorzystaj wtyczkę “Excerpt Advanced” jeśli chcesz jeszcze bardziej ustawić zajawkę na stronie WordPress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1