Jak wykonać stronę WWW w wizytówce Google Maps – Poradnik

Strona www w Google Firma

Skuteczny wpływ na pozycjonowanie stron www ma również reklama w mapach Google. To zachęciło wielu właścicieli firm, przedsiębiorstw i sklepów do założenia konta Google Firma. Dzięki niemu jest przecież możliwość zarządzania wizytówką, którą założyliśmy w Google Maps. Od 12 czerwca 2017 roku pojawiła się jednak pewna nowość, a mianowicie strona www w Google Firma.

Proces tworzenia strony Google Firma dzieje się w sposób półautomatyczny

To możliwość przygotowania strony publicznej w Google, na podstawie każdej wizytówki, do której posiadamy prawo.


Strona www w Google Firma – jak zacząć?

Na początek wystarczy zalogować się na konto Google Firma. Następnie przechodzisz poniżej do swoich wizytówek w Google Maps i klikasz w tą odpowiednią. Poniżej widzisz, jak w lewym menu pojawia się opcja “Strona internetowa” Google Firma. Klikasz w tą pozycję.

Tworzenie Strony www w Google Moja Firma

Następnie masz możliwość przygotowania strony w oparciu o dostępne motywy, dodane opisy, zdjęcia i podstawowe ustawienia. Od razu na podglądzie widzisz, jak wygląda Twoja strona. Na samej górze po lewej stronie dostępna jest nazwa wizytówki, po prawej stronie link do wyznaczenia trasy i numer telefonu. Następnie na środku ustawiane jest główne zdjęcie strony i odpowiednio zachęcający tekst reklamowy. Tekst na stronie ustawiasz dzięki opcji “EDYTUJ”. Więcej o niej poniżej.

Strona www w google firma

W opcji “Edytuj” określasz nagłówek, opis, nagłówek podsumowania i tekst główny podsumowania. Jest tutaj możliwość zastosowania odpowiednich słów i fraz kluczowych, co skutecznie wpływa na wskaźnik SEO. Sam tekst główny podsumowania pozwala na dokładne ukazanie oferty naszej firmy, jej produktów i usług. Dodatkowo jest możliwość formatowania tekstu i linkowania słów kluczowych, co warto wykorzystać w ramach pozycjonowania głównej strony firmowej i jej podstron.

Uzupełnianie strony www w Google Moja Firma

Gdy już przygotowałeś stronę to w prawym boku pojawia się opcja “OPUBLIKUJ” i po jej kliknięciu wprowadzasz nazwę strony. Zaznaczasz  jeszcze czy chcesz, aby taka strona www była zawsze dostępna w wynikach wyszukiwania Google Maps dla internautów, czyli w naszej wizytówce, zamiast naszej standardowej strony www. Ja zrezygnowałem z tej opcji, ponieważ chcę, aby Klienci trafiali na moją stronę firmową, która o wiele lepiej przedstawia im moje produkty i usługi. Musisz więc zdecydować, która opcja odpowiada Ci bardziej.


Stronę www w Google Firma czas wypróbować

Strona internetowa w Google firma to pozycjonowanie strony www

Dzięki takiej stronie www Google Firma masz możliwość zadbać o skuteczne pozycjonowanie swojej strony firmowej czy sklepu internetowego. Zadbaj krok po kroku o jej przygotowanie, a później pochwal się nią tak, gdzie należy.

Możliwe, że to właśnie dzięki tej stronie uzyskasz naprawdę wielu nowych klientów, więc tym bardziej się postaraj. Wystarczy spróbować, na pewno Ci się uda. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1