WordPress – Jak usunąć SPAM w komentarzach?

WordPress - Jak usunąć SPAM w komentarzach

WordPress pozwala nam na proste i szybkie stworzenie strony www / bloga bez programistycznej wiedzy i trudnych narzędzi. Może i Ty się o tym przekonujesz, dbając o swoją stronę WordPress. Jeśli tak, to na pewno widzisz, jak w panelu administracyjnym WordPress jest możliwość przejścia do “Ustawienia” po lewej stronie. Tam następnie w “Dyskusja”, dzięki czemu możesz ustawić, aby automatycznie został usuwany SPAM w komentarzach.

Komentarze typu SPAM nie są wartościowe i mogą sprawić, że Twoja strona WordPress uzyska niższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google

Tym bardziej warto uczynić coś, aby taki SPAM w komentarzach w ogóle się nie pojawiał. Bądź by był on bardzo znikomy. Jak to ustawić?

Usunięcie komentarzy typu SPAM ze strony WordPress nie jest więc takie trudne. Na pewno sobie z tym poradzisz. Dodatkowo w celu całkowitego wyeliminowania takiego SPAMU, może przydać się wtyczka Disable Comments. Po jej zainstalowaniu możemy przejść do ustawień i ustalić, aby komentarze typu SPAM nie pojawiały się na naszej stronie głównej i wszystkich podstronach oraz wpisach(polecane rozwiązanie dla stron firmowych WordPress, które tworzą podstrony i wpisy, pod którymi nie chcą uzyskać żadnych komentarzy, także od unikalnych użytkowników).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1