WordPress – Jak usunąć SPAM w komentarzach?

WordPress - Jak usunąć SPAM w komentarzach

WordPress pozwala nam na proste i szybkie stworzenie strony www / bloga bez programistycznej wiedzy i trudnych narzędzi. Może i Ty się o tym przekonujesz, dbając o swoją stronę WordPress. Jeśli tak, to na pewno widzisz, jak w panelu administracyjnym WordPress jest możliwość przejścia do „Ustawienia” po lewej stronie. Tam następnie w „Dyskusja”, dzięki czemu możesz ustawić, aby automatycznie został usuwany SPAM w komentarzach.

Komentarze typu SPAM nie są wartościowe i mogą sprawić, że Twoja strona WordPress uzyska niższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google

Tym bardziej warto uczynić coś, aby taki SPAM w komentarzach w ogóle się nie pojawiał. Bądź by był on bardzo znikomy. Jak to ustawić?

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Usunięcie komentarzy typu SPAM ze strony WordPress nie jest więc takie trudne. Na pewno sobie z tym poradzisz. Dodatkowo w celu całkowitego wyeliminowania takiego SPAMU, może przydać się wtyczka Disable Comments. Po jej zainstalowaniu możemy przejść do ustawień i ustalić, aby komentarze typu SPAM nie pojawiały się na naszej stronie głównej i wszystkich podstronach oraz wpisach(polecane rozwiązanie dla stron firmowych WordPress, które tworzą podstrony i wpisy, pod którymi nie chcą uzyskać żadnych komentarzy, także od unikalnych użytkowników).

Komentarze na Twojej stronie WordPress są już ustawione poprawnie. Chcesz bliżej poznać WordPress i nauczyć się tworzyć strony www? Zapraszam Cię do mojego kursu online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga„, w którym możesz liczyć na moje wsparcie. Mogą Cię zainteresować także inne moje kursy online i książki o SEO, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *