Aktualizacja WordPress 5.4 – jak i co daje? Z kursu WordPressa

Aktualizacja WordPress 5.4 - jak i co daje Z kursu WordPressa 2020

WordPress to system CMS do tworzenia stron www, który jest regularnie ulepszany. W tym celu ważna jest jego aktualizacja. Gdy o to dbamy, to również nasza strona WordPress staje się bezpieczniejsza i szybsza. Zobacz więc, jak przeprowadzić i jak wiele możliwości daje aktualizacja WordPress 5.4 która jest już dostępna.

Aktualizację WordPress możesz realizować samodzielnie bądź zlecić ją automatycznie z panelu DirectAdmin czy cPanel. Warto o to zadbać!

Aktualizacja WordPress – jak ja ją przeprowadzam na blogu i stronach WordPress?

Wszelkie strony WordPress, w tym ten blog, jest regularnie aktualizowany. Zaglądam do niego kilka razy w miesiącu, a nawet częściej. Kiedy więc pojawi się informacja o nowej wersji WordPressa, to myślę już o jej zainstalowaniu.

Natomiast nie od razu decyduję się na aktualizację WordPressa. Często mam zainstalowane różne wtyczki WordPress i chce mieć pewność, że również one będą dobrze działać z nową wersją WP. Po ogłoszeniu nowej wersji WordPressa, czekam jeszcze tydzień bądź dwa i sprawdzam czy wszystkie moje wtyczki są już dostosowane do tej nowej wersji WP. Jeśli tak, to właśnie wtedy decyduje się na przeprowadzenie takiej aktualizacji.

Zazwyczaj taką aktualizację przeprowadzam ręcznie, w przypadku mojego bloga, i odbywa się to późnymi godzinami(np. 2 w nocy), kiedy nikt nie korzysta z bloga. Ale w większości przypadku taką aktualizację WordPress na innych stronach mam zautomatyzowaną. W hostingu, korzystając z DirectAdmin przechodzę do ustawienia danej strony www i jej WordPressa. Tam następnie mogę zaplanować, kiedy ma odbywać się aktualizacja WordPress oraz kopia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1