Umowa Kupna-Sprzedaży Online – Gotowe Wzory DOC i PDF

Umowa kupna-sprzedaży online - bezpieczne zakupy na OLX itp.!

Zakupy za pośrednictwem portali ogłoszeniowych są coraz bardziej popularne. Początkowo stanowiły one jedynie podstawę do zawierania transakcji osobiście, obecnie jednak coraz chętniej dokonujemy tam zakupów na odległość, niejednokrotnie przelewając pieniądze z góry. Otworzyło to pole do popisu dla różnej maści oszustów internetowych, którzy wykorzystują ufność kupujących.

Jak się uchronić przed oszustami na OLX i innych portalach?

Dzięki zastosowaniu kilku prostych sposobów możesz zachować znacznie większe bezpieczeństwo. Poznaj najlepsze rozwiązania.

Umowy kupna sprzedaży online – Spis treści:

 1. Jak zostałem oszukany na OLX?
 2. Czy warto płacić za towar z góry?
 3. Czy zakupić towar z przedpłatą od osoby prywatnej?
 4. Spisanie umowy kupna sprzedaży online
 5. Umowa kupna sprzedaży ogólna – wzór
 6. Umowa kupna sprzedaży pojazdu
 7. Umowa kupna sprzedaży psa i konia
 8. Umowa kupna sprzedaży działki / garażu / nieruchomości

Zostałem oszukany na OLX – moja historia

Sam kiedyś dałem się oszukać. Poszukiwałem pracę przez OLX. I znalazłem “niby pracodawcę”, który chciał mnie zatrudnić. Natomiast wymagał założenia nowego konta bankowego. I przelania pewnej sumy pieniędzy na ich konto, aby dokonać weryfikacji. Dodatkowo oczekiwał przesłania skanu dowodu osobistego. W efekcie po założeniu konta i otrzymaniu skanu dowodu przejął moje konto bankowe. Z niego następnie miał zamiar starać się o pożyczki online.

Na szczęście szybko, ponieważ na drugi dzień, wcześnie rano pojechałem do tego banku. I tam od razu zdecydował się na usunięcie konta bankowego. Pracownik banku pytał się, co jest przyczyną, więc wszystko wyjaśniłem. I sam przyznał, że już pojawiły się przez to konto przeróżne wnioski kredytowe o pożyczki online, więc zareagowałem na czas.

Wybrałem się także na Policję, aby dokonać zeznań w tym kierunku. Musiałem również usunąć swój aktualny dowód osobisty, wyrobić nowy. I jeszcze założyć ALERTY BIK, które informuje mnie, gdy ktoś bierze kredyt na moje dane. Gdyby tak było, to od razu byłbym o tym informowany.  Koszt tego rozwiązania wynosi jedynie 24 zł za rok, więc uznałem, że bezpieczeństwo i spokój w tym zakresie jest o wiele ważniejsze. Korzystam już z tego rozwiązania każdego roku.

Widzisz więc, że nie tylko kupujący na OLX mogą zostać oszukani. Ale również osoby poszukujące pracy. Przekonaj się poniżej, jak dokonując zakupów online możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Czy warto jest płacić za towar z góry?

Na to pytanie trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić sprzedającego. Na portalu OLX, bo za jego pośrednictwem najczęściej dochodzi do tego typu transakcji, jest to z jednego powodu ułatwione. Każde konto można sprawdzić pod kątem czasu jego utworzenia. Wiele kont przeznaczonych do wyłudzenia pieniędzy tworzonych jest na bieżąco, chwilę przed wystawieniem ogłoszeń. Utrudnia to wyśledzenie adresów IP, przez które to występowały logowania i samo założenie konta.

Są jednak firmy, które sprzedają swoje produkty na OLX od wielu lat. Zwykle jednak można znaleźć w takich ogłoszeniach zarówno nazwę firmy, jak i numery telefonu, które są do zweryfikowania na stronie internetowej lub w Panoramie Firm. W takich przypadkach ryzyko jest znikome.

Czy zakupić towar z przedpłatą od osoby prywatnej?

Prawdziwe okazje często nakłaniają nas skutecznie do zapłaty za towar przed zakupem. Przesadne okazje w stylu telefonu wartego dwa tysiące złotych sprzedawanego za pięćset zawsze oznaczają próbę oszustwa. Albo stan przedmiotu nie odpowiada opisowi, albo też ogłoszenie to służy wyłącznie do wyłudzenia pieniędzy. Jeśli jednak kupujemy towar okazyjnie, ale nie jest on podejrzanie tani, to przede wszystkim powinniśmy podjąć kontakt telefoniczny ze sprzedającym. Niektórych oszustów skutecznie zniechęca to do dalszego działania.

W momencie, kiedy otrzymasz dane do przelewu, warto jest wprowadzić numer konta do kilku obecnych baz w Internecie. Zdarza się bardzo często, iż inne oszukane osoby zawczasu alarmują pozostałych internautów. Ostatnimi czasy pojawiła się również kolejna, obowiązkowa wręcz możliwość zabezpieczenia się przed wyłudzeniem pieniędzy.

Spisanie umowy kupna-sprzedaży online to konieczność!

Umowa kupna-sprzedaży online to znany przede wszystkim osobom nabywającym samochody dokument. Jednak obecnie nie tylko lombardy i komisy, ale również i osoby prywatne decydują się na spisanie takiego dokumentu. W XXI wieku jednak wszystko idzie do przodu i dzięki obecności umowy sprzedaży online możliwe jest zawarcie umowy przed wysłaniem przelewu i przed nadaniem paczki. Obietnica ze strony sprzedającego o dołączeniu takiego dokumentu do przesyłki nie ma wszakże najmniejszego sensu, gdyż pieniądze przelejemy przed jej otrzymaniem.

Dawniej można było wykorzystać ku temu platformę internetową UmowaZeSprzedawca.pl. Wprowadzało się tam wszystkie dane sprzedającego, a także wszystkie informacje na temat przedmiotu sprzedaży i jego stanu. Wzór umów były tam opracowane przez prawników, co dawało dodatkowe zabezpieczenie nie tylko pieniędzy, ale również i roszczeń wynikających ze stanu otrzymanego przedmiotu. To tylko kilka minut poświęconych na sporządzenie umowy, a Twoje bezpieczeństwo jako kupujących przez Internet rośnie w znaczny sposób. Jednak na tą chwilę ten serwis nie działa…

Umowa kupna-sprzedaży Wzór – Ogólna

Te umowy kupna-sprzedaży udostępniam Ci w 2 formatach plików (PDF i DOC):

umowa kupna-sprzedaży ogólna wzór

Ta umowa kupna-sprzedaży przyda Ci się do zakupu/sprzedaży różnorodnych rzeczy, na przykład: telefonu, roweru, sprzętu it i wielu innych.

Umowa kupna – sprzedaży pojazdu

To umowa sprzedaży dotycząca takich pojazdów, jak: samochodu/auta, motocykla, motoroweru, maszyny, przyczepki itp. Te umowy kupna-sprzedaży także udostępniam Ci w 2 formatach plików (PDF i DOC):

umowa kupna-sprzedaży samochodu auta pojazdu wzór ogólna

Umowa kupna-sprzedaży psa i konia

Coraz częściej decydujemy się na życie z pieskami. Sam z żoną Agatką posiadamy od maja 2019 psa rasy samoyed, którego wzięliśmy ze wspaniałej hodowli. Wszystko przebiegło tak, jak należy. Hodowca zapewnił nam wszystkie wymagane dokumenty, szczepienia, wyprawkę, a zarazem umowę-kupna psa. Poniżej wzór, który okaże się przydatny dla hodowców, a zarazem kupujących rasowe psy.

umowa kupna-sprzedaży psa konia pdf i doc

W bardzo podobny sposób, na podstawie umowy kupna-sprzedaży psa w wersji DOC możesz przygotować wzór umowy kupna-sprzedaży konia. Powodzenia!

Umowa kupna-sprzedaży działki / garażu / nieruchomości

Zadbaj więc o bezpieczne zakupy na portalach typu OLX i wielu innych. I pamiętaj, by polecić to rozwiązanie swoim bliskim krewnym i przyjaciołom. Polecamy!

4 Comments

 1. Michał

  Konkrety w pigułce. Dzięki.

  1. Jak Się Rozwijać

   Miło to słyszeć, jest zachęta, aby dalej prowadzić ten blog i go rozwijać. Pozdrawiamy!

 2. Moto test

  właśnie szukałem gotowca, dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1