Edytor tekstu WordPress – zaawansowany Gutenberg lub Klasyczny

Edytor tekstu WordPress - zaawansowany Gutenberg lub Klasyczny

Zaktualizowałeś stronę / bloga WordPress do wersji 5.0. lub wyżej i posiadasz nowszy edytor tekstu Gutenberg. Może przypadł Ci do gustu bądź wręcz przeciwnie, trudno Ci z niego korzystać? Jeśli tak, to mam dla Ciebie kilka rozwiązań. Jedno z nich polega na lepszym zrozumieniu edytora tekstu Gutenberg i rozbudowania go o dodatkowe opcje. A druga opcja, to wyłączenie Gutenberga i włączenie dawnego „Klasycznego edytora tekstu WordPress„. Wystarczy ku temu wykorzystać tylko odpowiednie wtyczki, czyli „TinyMCE Advanced” i „Klasyczny Edytor / Classic Editor„. Jak to wszystko ustawić, dowiesz się w filmie poniżej.

Może ten film pozwoli Ci dać szansę nowemu edytorowi Gutenberg bądź wyjaśni, jak powrócić do Klasycznego edytora i go jeszcze bardziej rozbudować. Powodzenia!

Co wybrałeś/aś? Edytor tekstu WordPress Gutenberg czy Klasyczny? A może masz pewne pytania na temat edytora wizualnego WordPress? Daj znać w komentarzu!

I pamiętaj, że jeszcze więcej o WordPress i o tym, jak z jego pomocą od podstaw stworzyć stronę www lub bloga, dowiesz się z moim kursie online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga„. Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie Zapraszam!

4 Comments

 1. Księgowy bloger

  Cieżko jest sie przestawić, jakieś tam plusy moze i są bo wygląda bardziej jak „builder” ale jest też sporo minusów, nie podoba mi sie budowanie tekstu blokami, nie moge nic usunac za jednym zamachem.

  1. Szymon Owedyk

   Zgadza się, są plusy i minusy. Choć stawiam, że każda nowa aktualizacja WordPressa zadba o udoskonalenie tego edytora Gutenberg. I dlatego już teraz zamierzam z niego korzystać. Choć rozumiem, że nie wszystkim przypadł do gustu i dlatego powstał ten artykuł i film 🙂

  1. Szymon Owedyk

   Każdy ma wybór. Ja także przekonałem się do edytora WordPress Gutenberg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *