Edytor tekstu WordPress – zaawansowany Gutenberg lub Klasyczny

Edytor tekstu WordPress - zaawansowany Gutenberg lub Klasyczny

Zaktualizowałeś stronę / bloga WordPress do wersji 5.0. lub wyżej i posiadasz nowszy edytor tekstu Gutenberg. Może przypadł Ci do gustu bądź wręcz przeciwnie, trudno Ci z niego korzystać? Jeśli tak, to mam dla Ciebie kilka rozwiązań. Jedno z nich polega na lepszym zrozumieniu edytora tekstu Gutenberg i rozbudowania go o dodatkowe opcje. A druga opcja, to wyłączenie Gutenberga i włączenie dawnego “Klasycznego edytora tekstu WordPress“. Wystarczy ku temu wykorzystać tylko odpowiednie wtyczki, czyli “TinyMCE Advanced” i “Klasyczny Edytor / Classic Editor“.

Co wybrałeś/aś? Edytor tekstu WordPress Gutenberg czy Klasyczny? A może masz pewne pytania na temat edytora wizualnego WordPress? Daj znać w komentarzu!

4 Comments

 1. Księgowy bloger

  Cieżko jest sie przestawić, jakieś tam plusy moze i są bo wygląda bardziej jak “builder” ale jest też sporo minusów, nie podoba mi sie budowanie tekstu blokami, nie moge nic usunac za jednym zamachem.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, są plusy i minusy. Choć stawiamy, że każda nowa aktualizacja WordPress zadba o udoskonalenie tego edytora Gutenberg. I dlatego już teraz zamierzamy z niego korzystać. Choć rozumiemy, że nie wszystkim przypadł do gustu i dlatego powstał ten artykuł i film 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Każdy ma wybór. My także przekonaliśmy się do edytora WordPress Gutenberg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1