Jak filmy mogą pomóc w zwiększeniu ruchu w witrynie?

Jak filmy mogą pomóc w zwiększeniu ruchu w witrynie?

Filmy są ważne dla świadomości marki i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Oczywiście treść pisemna ma kluczowe znaczenie dla powodzenia planu marketingowego firmy, ale marketing wideo może być ważniejszy.

Zgodnie z obecnymi trendami konsumpcja wideo jest na najwyższym poziomie, a jego wartość dla firm jest nie do przecenienia. Filmy to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki klienci korzystają z treści online.

A firmy nie pozostają w tyle w korzystaniu z tej drogi. Dzisiejsi widzowie pozostają zaangażowani w markę, która ma filmy dłużej niż ci, którzy napisali treści. W końcu klienci mają większe szanse na konwersję w leady po obejrzeniu filmu.

Filmy pozwalają markom w bardzo prosty sposób komunikować się z klientami. W tym miejscu zwrócimy uwagę na różne sposoby, w jakie filmy mogą pomóc markom zwiększyć ruch na ich stronach internetowych.

Przyjrzyjmy się:

Interaktywne filmy przyciągają widzów do kluczowych stron internetowych

Jeśli Twoja marka szuka sposobów na skrócenie czasu potrzebnego widzom na obejrzenie Twoich filmów i odwiedzenie Twojej witryny, z pewnością musisz zainwestować w interaktywne filmy. Te filmy pozwalają markom umieszczać linki w stylu CTA do swoich stron internetowych i zachęcać do interakcji w ważnych momentach filmu. A wszystko to dzieje się, gdy przykują pełną uwagę publiczności!

Czy możesz sobie wyobrazić ukrycie linku do swojej witryny lub strony docelowej w opisie filmu i zaprezentowanie produktu w filmie, aby skierować widzów bezpośrednio na stronę, na której mogą go kupić? Tak, jest to możliwe dzięki interaktywnemu filmowi.

Na przykład, jeśli masz do czynienia z rozwiązaniami upiększającymi, możesz zaprezentować kilka z nich w interaktywnym filmie poświęconym marce. Upewnij się, że Twój film zawiera wezwanie do działania prowadzące do strony produktu. Jest to jedno z najlepszych zastosowań interaktywnych filmów z możliwością zakupu przy jednoczesnym skróceniu cyklu sprzedaży.

Alternatywnie możesz nawet skierować odwiedzających bezpośrednio na stronę rezerwacji lub formularz za pomocą silnego CTA, które reklamuje Twoje nowe wydarzenie lub produkt. Będzie to dla odbiorców łatwy i atrakcyjny sposób na skontaktowanie się z Twoją firmą i dalsze inwestowanie w Twoją firmę.

Kluczem jest tutaj poznanie zainteresowań odbiorców i odpowiednie tworzenie interaktywnych filmów. Przyciągnie to więcej odwiedzających do Twojej witryny i zaowocuje promocjami biznesowymi.

Filmy wideo poprawiają rankingi na stronach z wynikami wyszukiwania

Filmy wideo odgrywają zasadniczą rolę w poprawianiu rankingu witryny w wyszukiwarkach. A kiedy poprawiają się rankingi witryny w wyszukiwarkach, następuje automatyczny wzrost ruchu na stronie.

Filmy zoptymalizowane pod kątem SEO pojawiają się bezpośrednio na pierwszej stronie stron wyników wyszukiwania, a tym samym prowadzą do wzrostu ruchu w witrynie. Treści wideo zoptymalizowane pod kątem SEO to takie, w których w tytule, tagach i opisach wideo używane są odpowiednie słowa kluczowe pasujące do oferty firmy.

Oprócz tego Google jest właścicielem YouTube, co jest wbudowaną korzyścią dla firm, aby zwiększyć obecność w Google SERP. Stworzenie w pełni zoptymalizowanego kanału YouTube zawierającego wszystkie treści wizualne zwiększy ruch w Twojej witrynie. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy film jest umieszczony w rzeczywistej witrynie firmy.

Jedną rzeczą, którą marki muszą zapewnić, jest dostarczanie w filmach wysokiej jakości informacji i linków zwrotnych do ich witryny. Gdy widzowie uznają te informacje za wartościowe i skuteczne, udają się na stronę biznesową, zwiększając w ten sposób ruch na stronie.

Filmy jako pomoc w wyróżnieniu produktów, marek i osobowości firmy

Filmy wideo to jeden z najlepszych sposobów na uczłowieczenie marek i nawiązanie kontaktu z odwiedzającymi ich witrynę. To właśnie to połączenie pomaga markom w budowaniu relacji z odwiedzającymi ich witrynę, a nawet zaufania.

Ludzie kupują produkty od firm, którym ufają, a filmy wideo odgrywają kluczową rolę w wypełnianiu tej luki. Filmy wysyłają odwiedzającym imponujące sygnały, że firma wierzy w swoje produkty i usługi.

Nawet jeśli określony film nie uzyskuje pożądanej liczby wyświetleń, ten podświadomy sygnał zaufania jest ustanawiany między widzem a marką. To jest powód, dla którego posiadanie najwyższej jakości wideo dla produktów i usług jest dobrym sposobem na wywołanie emocji u klientów. Skłania ich do kontaktu z Tobą, a tym samym zwiększa się ruch na Twojej stronie firmowej.

Filmy oferują lepsze wrażenia z korzystania z witryny

Filmy oferują materiały uzupełniające zawartość statyczną na witrynach internetowych. To dodatkowo pomaga w oferowaniu klientom atrakcyjnych doświadczeń. Filmy najwyższej jakości to jeden z najlepszych sposobów budowania trwałych relacji z internautami.

Odwiedzający Twoją witrynę mają większą szansę na zapamiętanie Twojego filmu niż treści, które natknęli się w witrynie Twojej konkurencji. Dodaj do tego fakt, że linki wideo można bardzo łatwo udostępniać, a klienci mogą udostępniać Twój film na różnych społecznościowych platformach

Oczywiste jest, że gdy ludzie mają dobre wrażenia z oglądania filmów w Twojej witrynie i udostępniają Twoje treści w mediach społecznościowych, nastąpi wzrost ruchu w Twojej witrynie. Najlepszym sposobem na to jest użycie tego InVideo narzędzia za tworzenie wysokiej jakości wizualizacji, które natychmiast przykuwają uwagę widzów.

Filmy pomagają marce wyróżnić się na tle konkurencji

Wiele firm wciąż nie wykorzystuje filmów wideo w swojej strategii marketingowej. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie wiedzą o znaczeniu treści wideo. Ponieważ coraz więcej firm rozumie potencjał marketingu wideo, konkurenci mogą wykorzystać ten zakres do dostarczania komunikatów dotyczących marki i wyników wyszukiwania.

Filmy pomagają firmom dotrzeć do nowych odwiedzających witrynę i stworzyć trwałe pierwsze wrażenie. Kiedy marki wykorzystują potencjał filmów i wykorzystują je, aby wyprzedzić konkurencję, ruch w ich witrynie automatycznie wzrasta.

Klienci uświadamiają sobie, że pewien biznes wznosi się ponad konkurencję. Dostrzegają firmę i trafiają prosto na jej stronę internetową, aby dowiedzieć się, czym różni się od firm obsługujących tę samą niszę. Tak proste jak to!

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach filmy są wszędzie, a marketerzy uzyskują z nich świetne wyniki. Firmy mogą tworzyć różne filmy do celów marketingowych i zwiększania ruchu w swoich witrynach.

Jednak ważne jest, aby skupić się na mocnych stronach swojej firmy i znaleźć różne sposoby prezentowania tego samego poprzez filmy potencjalnym i obecnym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1