Jak sprzedawać w Internecie kursy online, książki i produkty?

Jak sprzedawać w Internecie kursy online, książki i inne produkty

Sprzedaż okazuje się znacznie łatwiejsza za pomocą wielu możliwości, które daje nam Internet. Natomiast warto zaznaczyć, że aktualnie pojawia się również ogromna konkurencja. Aby się przebić ze swoją ofertą i dotrzeć do ważnej grupy docelowej, która będzie zainteresowana zakupem, musimy podjąć przeróżne działania. Jak sprzedawać w Internecie skutecznie za każdym razem? Najlepiej naśladować techniki skutecznych handlowców. Sam sprzedaję online od ponad 10 lat, więc chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Jak i radami innych handlowców, których strategie sprzedaży miałem możliwość dokładnie poznać.

Jak sprzedawać w Internecie? Wykorzystaj techniki sprzedaży skutecznych handlowców.

Jak sprzedawać strategią progresywną?

To strategia, od której dowiedziałem się już lata temu. Ale tak naprawdę dopiero od kilku lat staram się ją stosować. Na czym polega sprzedaż progresywna. Na tym, że im więcej produktów zakupują lienci, tym taniej za nie płacą.

Taką strategię progresywną stosuje już wielu właścicieli sklepów internetowych oraz inni blogerzy sprzedający własne produkty elektroniczne. W efekcie zwiększają swoje dochody, ponieważ klienci znacznie chętniej decydują się na ponowne zakupy.

Warto taką strategię progresywną stosować także przy organizowaniu większych promocji na okres kilku dni bądź w wybrane dni(np. w black friday, cyber monday czy inne okazje). Gdy damy znać potencjalnym klientom, że mają ograniczony czas na skorzystanie z takiej promocji, to tym bardziej mogą chcieć z niej skorzystać!

Jak sprzedawać na Allegro i Ebay?

Sprzedaż w Internecie polega na wyszukaniu miejsc, w których to mogą pojawić się nasi potencjalni Klienci. Wielu z nich można wyszukać na popularnych serwisach sprzedażowych, jak Allegro i Ebay. Właśnie tam powinniśmy sprzedawać swoje produkty i usług.

Dodatkowo na Allegro aktualnie można wypróbować funkcję “Allegro Ads”. Czyli reklamy sponsorowane na Allegro, które również działają bardzo ciekawie. Niedawno udało mi się włączyć tą opcję i co dzień za taką reklamę płacę maksymalnie do 3 zł. Płaci się(podobnie jak w Google Ads) za kliknięcia w reklamę sponsorowaną. Efekt jest taki, że regularnie zwiększa się sprzedaż i popularność wyświetleń moich ogłoszeń, więc na tą chwilę reklamę pozostawią włączoną – opłaca się. Ale będę zaglądać do statystyk i regularnie testować.

Jak sprzedawać w Internecie? Przez Allegro Ads
Reklama sponsorowana Allegro Ads promująca moje książki i kursy online

Podobne rezultaty i możliwości można uzyskać, gdy sprzedaje się na Ebay – jeśli chcemy dotrzeć do nowych klientów, nawet z całego świata. Wtedy warto również pomyśleć o Amazon.

Jak sprzedawać przez własny sklep online?

Własny sklep internetowy to również podstawa każdego skutecznego handlowca. Nie ma znaczenia, co sprzedajemy w Internecie. Powinniśmy posiadać własny sklep internetowy. Wzbudzamy w ten sposób większe zaufanie do naszej oferty.

Nie musimy wydawać wiele tysięcy zł na utworzenie takiego sklepu. Istnieją proste platformy sklepowe, jak Shoplo, Shoper, Shopify czy wiele innych. Już za kilkadziesiąt zł każdego miesiąca otrzymujemy sklep online, w którym to każdego miesiąca może się zwiększyć sprzedaż.

W takim własnym sklepie online o wiele łatwiej jest nam przygotować specjalne promocje oraz zestawy promocyjne.

2 Comments

  1. Sklepy Internetowe

    mozliwosci sprzedazy jest mnostwo, niestety wiekszosc bierze sie za to samo czyli przewalanie tego samego towaru co wszyscy, najchetniej markowego a prawda jest taka ze najwieksze dochody generuje sie na wlasnym brandowaniu tam gdzie klient nie moze w prosty sposob porownac naszego produktu z innymi, faktem jest ze porownywarki cenowe zabijaja e-handel i ci ktorzy sa ponizej ich radaru zarabiaja prawdziwe pieniadze nie muszac toczyc wojenek cenowych kto sprzeda o złotówkę taniej

    1. Jak Się Rozwijać

      Zgadza się. Jest w tym dużo racji. Od dawna staramy się to wdrożyć w naszym biznesie, posiadając już wiele kursów online o grafice, marketingu, IT i zarabianiu przez Internet 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1