Yoast SEO Sitemap stworzy mapę strony WordPress

Jak stworzyć mapę strony Wordpress przez Yoast SEO

Kolejny film z mojego kursu online “Ogarnij WordPress i tworzenie stron www“. O czym tym razem?! Aby na stronach w technologii WordPress szybko stworzyć poprawną mapę strony XML, nie musisz korzystać z dodatkowej wtyczki Google XML Sitemap. Wystarczy Ci wtyczka Yoast SEO Sitemap, którą i tak wykorzystujesz do optymalizacji treści na stronie.

Okazuje się, że Yoast SEO oferuje również dodanie mapy strony.

Jak to dokładnie wygląda? Przekonaj się poniżej!


Czym jest mapa strony xml?

Mapa strony xml – przydatna do poprawnej indeksacji strony w wyszukiwarkach. Często posiada taka strona wiele podstron(np. w sklepie internetowym). Aby nie było problemu z ich indeksacją , tych wszystkich adresów url, warto stworzyć plik Sitemap.xml. Dzięki temu roboty wyszukiwarek będą mogły szybciej dotrzeć do wszystkich zasobów strony i zadbać o jej poprawną indeksację.

Mapa strony zawiera więc wszystkie adresy podstron (poza adresami zablokowanymi przed indeksacją). Utworzenie takiej mapy strony na stronach WordPress jest bardzo proste.


Stwórz mapę strony WordPress w Yoast SEO Sitemap:


1. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień tej wtyczki. Klikniesz w „Funkcje” i tam w pozycji Mapa strony ustawisz „Włącz”.

włączenie mapy strony xml we wtyczce yoast seo

2. Następnie obok „Mapa strony” klikasz w „?”, przez co pojawia się opcja kliknięcia w link „Zobacz mapę strony”.

zobacz mapę strony xml za pomocą wtyczki yoast seo

Inna możliwość, to po prostu uwzględnij link twojastrona.pl/sitemap_index.xml (często stosowany przy wtyczkę Yoast SEO).

Później ten link(swoją mapę strony xml) dodaj do narzędzia Google Search Console. Jeśli jeszcze z niego nie skorzystałeś, to przejdź do artykułu Jak dodać stronę www do Google Search Console?, w którym wyjaśniam, jak możesz prosto i szybko dodać swoją stronę do Google Search Console, a następnie dodać tam swoją Mapę strony.

9 Comments

 1. adrian

  Dlaczego po dodaniu mapy do search console, wyświetla się że pobrano 0 stron?

  1. Jak Się Rozwijać

   Możliwe, że w ustawianiach mapy Yoast SEO nie ustawiłeś, aby w mapie strony były uwzględniana strona główna i wszystkie podstrony oraz wpisy czy multimedia. Sprawdź to w ustawieniach Yoast SEO. A gdy dodajesz mapę strony do Search Console, to pamiętaj, by prześłać odpowiedni link do mapy strony. Powodzenia 🙂

 2. Krystyna Markowicz

  Mam takie pytanie. W którym miejscu w drzewie strony na FTP znajdę sitemap utworzone przez Yoast. W głównym katalogu – tam gdzie np. jest robots.txt czy .htaccess – nie widzę.

  1. Jak Się Rozwijać

   Gdy tworzysz sitemap przez yoast seo, to później dostęp do swojej mapy strony masz pod linkiem twojastrona.pl/sitemap_index.xml

 3. Michał

  Fajny, przydatny artykuł 🙂

 4. Fx

  Dzięki. Dziś udało się utowrzyć mapę witryny

 5. Trader

  Dzięki. Udało się dodać mapę xml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1