O pracy zdalnej, freelancingu, biznesie online i zarabianiu przez Internet

Artykuły, filmy, książki i kursy online o tematyce: praca zdalna, biznes online, freelancing, copywriting, zarabianie online, tworzenie stron WWW, WordPress, SEO, YouTube, Amazon KDP, CANVA, Genially, matematyka, muzyka itp. Zapraszam do jego subskrypcji, a wtedy Twój rozwój gwarantowany. Już blisko 500 wpisów i około 10 tysięcy uczestników moich kursów!

Jak stworzyć mapę strony Wordpress przez Yoast SEO

Kolejny film z mojego kursu online „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www„. O czym tym razem?! Aby na stronach w technologii WordPress szybko stworzyć poprawną mapę strony XML, nie musisz korzystać z dodatkowej wtyczki Google XML Sitemap. Wystarczy Ci wtyczka Yoast SEO Sitemap, którą i tak wykorzystujesz do optymalizacji treści na stronie.

Okazuje się, że Yoast SEO oferuje również dodanie mapy strony.

Jak to dokładnie wygląda? Przekonaj się poniżej!


Czym jest mapa strony xml?

Mapa strony xml – przydatna do poprawnej indeksacji strony w wyszukiwarkach. Często posiada taka strona wiele podstron(np. w sklepie internetowym). Aby nie było problemu z ich indeksacją , tych wszystkich adresów url, warto stworzyć plik Sitemap.xml. Dzięki temu roboty wyszukiwarek będą mogły szybciej dotrzeć do wszystkich zasobów strony i zadbać o jej poprawną indeksację.

Mapa strony zawiera więc wszystkie adresy podstron (poza adresami zablokowanymi przed indeksacją). Utworzenie takiej mapy strony na stronach WordPress jest bardzo proste.


Stwórz mapę strony WordPress w Yoast SEO Sitemap:

A. Film z kanału #JakSieRozwijac:


B. Artykuł:

Stwórz mapę strony przez wtyczkę Yoast SEO:

1. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień tej wtyczki. Klikniesz w „Funkcje” i tam w pozycji Mapa strony ustawisz „Włącz”.

włączenie mapy strony xml we wtyczce yoast seo

2. Następnie obok „Mapa strony” klikasz w „?”, przez co pojawia się opcja kliknięcia w link „Zobacz mapę strony”.

zobacz mapę strony xml za pomocą wtyczki yoast seo

Inna możliwość, to po prostu uwzględnij link twojastrona.pl/sitemap_index.xml (często stosowany przy wtyczkę Yoast SEO).

Później ten link(swoją mapę strony xml) dodaj do narzędzia Google Search Console. Jeśli jeszcze z niego nie skorzystałeś, to przejdź do artykułu Jak dodać stronę www do Google Search Console?, w którym wyjaśniam, jak możesz prosto i szybko dodać swoją stronę do Google Search Console, a następnie dodać tam swoją Mapę strony.

Jeśli nie ma pytań, to po prostu życzę powodzenia w poprawnym tworzeniu mapy xml i dalszym pozycjonowaniu swoich stron www. Na pewno narzędzie GSC świetnie się do tego przydaje. Więcej o WordPress dowiedz się w kursie „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www” oraz w książce „Ogarnij SEO i WordPress„. Polecam!

Podobne wpisy

9 thoughts on “Yoast SEO Sitemap stworzy mapę strony WordPress

    1. Możliwe, że w ustawianiach mapy Yoast SEO nie ustawiłeś, aby w mapie strony były uwzględniana strona główna i wszystkie podstrony oraz wpisy czy multimedia. Sprawdź to w ustawieniach Yoast SEO. A gdy dodajesz mapę strony do Search Console, to pamiętaj, by prześłać odpowiedni link do mapy strony. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *