Jak stworzyć mapę strony Wordpress przez Yoast SEO?

Jak stworzyć mapę strony Wordpress przez Yoast SEO?

Kolejny film z mojego kursu online cz. 3. O czym tym razem?! Aby na stronach w technologii WordPress szybko stworzyć poprawną mapę strony XML, nie musisz korzystać z dodatkowej wtyczki Google XML Sitemap. Wystarczy Ci wtyczka Yoast SEO, którą i tak wykorzystujesz do optymalizacji treści na stronie.

Okazuje się, że Yoast SEO oferuje również dodanie mapy strony.

Jak to dokładnie wygląda? Przekonaj się poniżej!


Czym jest mapa strony xml?

Mapa strony xml - przydatna do poprawnej indeksacji strony w wyszukiwarkach. Często posiada taka strona wiele podstron(np. w sklepie internetowym). Aby nie było problemu z ich indeksacją , tych wszystkich adresów url, warto stworzyć plik Sitemap.xml. Dzięki temu roboty wyszukiwarek będą mogły szybciej dotrzeć do wszystkich zasobów strony i zadbać o jej poprawną indeksację.

Mapa strony zawiera więc wszystkie adresy podstron (poza adresami zablokowanymi przed indeksacją). Utworzenie takiej mapy strony na stronach WordPress jest bardzo proste.


Stwórz mapę strony WordPress w Yoast SEO:

A. Film z kanału #JakSieRozwijac:

Więcej o kursie "Ogarnij Pozycjonowanie i SEO" dowiesz się w artykule: "Jak stworzyłem kurs online?". Zapraszam tych, którzy chcieliby uczestniczyć w kursie bądź dowiedzieć się, jak mogliby go przygotować 🙂 Dodatkowe informacje i najlepsza oferta wszystkich moich kursów i książek w moim sklepie.


B. Artykuł:

Stwórz mapę strony przez wtyczkę Yoast SEO:

1. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień tej wtyczki. Klikniesz w „Funkcje” i tam w pozycji Mapa strony ustawisz „Włącz”.

włączenie mapy strony xml we wtyczce yoast seo

2. Następnie obok „Mapa strony” klikasz w „?”, przez co pojawia się opcja kliknięcia w link „Zobacz mapę strony”.

zobacz mapę strony xml za pomocą wtyczki yoast seo

Inna możliwość, to po prostu uwzględnij link twojastrona.pl/sitemap_index.xml (często stosowany przy wtyczkę Yoast SEO).

Później ten link(swoją mapę strony xml) dodaj do narzędzia Google Search Console, gdzie już powinna . Jeśli jeszcze z niego nie skorzystałeś, to przejdź do artykułu "Jak dodać stronę www do Google Search Console?".

Jeśli nie ma pytań, to po prostu życzę powodzenia w poprawnym tworzeniu mapy xml i dalszym pozycjonowaniu swoich stron www. Na pewno narzędzie GSC świetnie się do tego przydaje 🙂 O WordPress jeszcze więcej i krok po kroku dowiesz się w moim kursie "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców!

Zobacz także: Jak ustawić tytuł i opis strony www?

Adwords vs Express czyli skuteczna reklama Google

10 sposobów na pozycjonowanie stron www – część 1

Jak stworzyć mapę strony WordPress przez Yoast SEO?
5 (100%) 21 vote[s]

Dodaj komentarz :)