Jak założyć kanał na YouTube? Przeznaczony dla dzieci czy nie?!

Jak założyć kanał na YouTube 2020 Przeznaczone dla dzieci czy nie

Założenie kanału YouTube to zadanie, przed którym staje coraz więcej osób, w różnym wieku. Skoro przyszła kolej na Ciebie, to zobacz, jak założyć kanał YouTube szybko i zgodnie z wytycznymi Google. Po przejściu tego etapu możesz skupić się na dalszym ustawieniu kanału YouTube. Dotyczy ono tego czy Twój kanał YouTube ma być przeznaczony także dla dzieci, czyli osób do 12-13 roku życia (13 lat w Stanach Zjednoczonych, w Polsce 12 lat).

Google, właściciel YouTube, ostrzega, że niewłaściwe oznaczanie filmów i kanału YouTube może skutkować poważnymi konsekwencjami (na samej platformie YouTube, na przykład kanał i jego filmy zostaną zablokowane bądź będzie należy ponieść konsekwencje prawne wynikające z ustawy COPPA oraz pozostałych przepisów).

Od tego czy ustawisz kanał YouTube i jego filmu jako przeznaczone dla dzieci lub nie zależy jego przyszłość. Zobacz więc, gdzie i jak należy to ustawić!

Jak założyć kanał na YouTube? Grupa docelowa!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Kiedy Twój kanał YouTube jest przeznaczony dla dzieci?

Dzieje się tak, gdy Twoje filmy przedstawiają postaci, aktorów, gry, piosenki, historie i wszelkie tematy, które są szczególnie skierowane do najmłodszych.

Jeśli jednak są to filmy przeznaczone dla całej rodziny, to warto je ustawić jako nie przeznaczone dla dzieci. Wtedy i tak dzieci mogą przypadkowo obejrzeć taki materiał, a zostanie on również skierowany do pozostałej społeczności YouTube. Należy więc ustalić, która grupa docelowa jest najlepsza dla Twojego kanału YouTube.

Jak założyć kanał YouTube? Kiedy nie oznaczać jako przeznaczone dla dzieci lecz dla ogółu użytkowników?

Treści dla ogółu użytkowników YouTube są to wszelkie materiały, które mogą zainteresować wszystkich odbiorców. Nie są więc one tworzone tylko z myślą o dzieciach, lecz również z myślą o nastolatkach i starszych widzach.

Kiedy więc chcemy, aby nasze treści docierały do ogółu użytkowników, to kanał YouTube i filmy należy oznaczyć jako nieprzeznaczone dla dzieci.

Przykłady filmów, które powinny zostać zaliczone jako treści dla ogółu użytkowników:

 • vlog rodzinny, np. prowadzony przez tatę i mamę, gdzie twórca dzieli się relacją z wyjazdu do zoo czy innych miejsc.
 • animowane treści atrakcyjnej dla większości odbiorców
 • poradnik o przerabianiu lalki bądź tworzeniu wyjątkowych figur
 • filmy dotyczące gier bogate w humor dla dorosłych
 • instrukcje na temat tworzenia awatarów, obróbki zdjęć.

Jaka różnica jest między treściami dla ogółu użytkowników, a treściami bez ograniczeń wiekowych?

Treści pozbawione ograniczeń wiekowych to te oznaczone jest przeznaczone dla dzieci. Materiały takie pasują do dzieci, ale nie muszą być one główną grupą odbiorców. Wtedy kanał będzie dostępny także dla pozostałych użytkowników, ale musi on spełniać wszelkie warunki dotyczące treści przeznaczony dla dzieci.

Mam nadzieję, że teraz wiesz, jak założyć kanał YouTube i właściwie go ustawić. Jeśli chcesz jeszcze bardziej się rozwinąć w tym kierunku, to zapraszam do kursu online “YouTube Marketing – jak prowadzić, rozwijać i zarabiać na kanale YouTube?“.

2 Comments

 1. Przemysław

  Witaj Szymon,

  Mam ogromną prośbę o pomoc w założeniu kanału na YouTube dla mojej 12 letniej córki. Amelka jest kreatywną dziewczynką zafascynowaną tworzeniem animacji. Bardzo chciałbym umożliwić jej podzielenie się swoją twórczością z innymi osobami. W google założyłem grupę rodzinną i nadzoruję jej konto, niemniej jednak nie potrafię skonfigurować jej konta w taki sposób aby mogła założyć konto na YouTube. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki. Jeżeli wyrazisz zgodę to rozmowa telefoniczna z tobą byłaby bardzo pomocna.

  Pozdrawiam,

  1. Jak Się Rozwijać

   Witaj. Nie udzielamy już indywidualnych korepetycji i usług tego typu. Możemy jednak zaprosić do skorzystania z naszych kursów online. Tam możesz liczyć na nasze wsparcie, gdy będziesz miał pewne pytania to zawsze chętnie odpowiadamy. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1