Mierzenie czasu pracy przy komputerze pozytywnie wpłynie na jej efektywność. Jeśli chcesz więc poznać najlepsze aplikacje i narzędzia do mierzenia czasu pracy, w biurze i poza nim, to tutaj na pewno się odnajdziesz. Pracuję zdalnie w domu i w wielu innych miejscach od 2006 roku, więc posiadam w tej kwestii pewne doświadczenie.
Mierzenie czasu pracy to i dla mnie ważna rzecz, więc zobacz, jak i Tobie może okazać się to bardzo przydatne!
Film z kanału #JakSieRozwijac:
Co mi daje mierzenie czasu pracy przy komputerze?
- Dzięki temu dokładnie wiem, ile pracuję. Pozwala mi to pilnować siebie pod tym względem. W pracy zdalnej, przy komputerze, czasami moglibyśmy zapomnieć o rzeczywistości. Pamiętam, jak kiedyś nie zwracałem na to uwagi, pracowałem przez dłuższy czas po kilkanaście godzin dziennie, mało spałem. I nie wyszedłem na tym najlepiej. Blisko było już o wypalenie zawodowe. Dopiero organizacja czasu pracy sprawiła, że teraz nie pracuję dłużej, niż 6-8 godzin dziennie, w zależności od dnia. Przy tym nie pracuję w weekend(sobota i niedziela).
- Dodatkowo mierzenie czasu czasu pracy pozwoliło mi lepiej ustalić aktualną stawkę godzinową. Gdy więc przychodzi mi przygotować dla Klienta wycenę za konkretne zlecenie, to nie mam z tym żadnych trudności. Dokładnie wiem, ile powinienem otrzymać i dobrze przygotowaną ofertę przesyłam do wglądu. Po całym miesiącu pracy znacznie łatwiej jest mi obliczyć, ile wynosiła moja stawka godzinowa. Widzę, jak wiele godzin przepracowałem oraz jak wiele zarobiłem. Łatwo mi więc to policzyć.
- Wykorzystuję także technikę Pomodoro, dzięki której jestem również bardziej efektywny w pracy przy komputerze. Dzięki niej co pół godziny robię sobie krótką przerwę, a co 2 godziny przerwę dłuższą.
Mierz czas swojej pracy i pracuj coraz mniej
Gdy mierzymy czas swojej pracy, to znacznie łatwiej jest nam widać pewne postępy i jeszcze bardziej do nich dążyć. Dlatego i mi udaje się teraz pracować mniej, bardziej efektywnie, a mimo wszystko zarabiać więcej.
Dodatkowo mam w planie wyznaczyć sobie w środku tygodnia dzień bez pracy(myślę o środzie). Natomiast w 4 dni pracujące zamierzam wysilać się maksymalnie od 6-8 godzin. Teraz jest już to coraz bardziej możliwe!
A jeśli poza mierzeniem czasu pracy przy komputerze, chcesz ponownie obliczyć swoją stawkę godzinową, to zajrzyj do „Kalkulatora stawki godzinowej„. Powodzenia!
Świetny artykuł! Naszym zdaniem na prawdę warto zacząć mierzyć czas swojej pracy. Dzięki temu można o wiele lepiej można planować zadania i analizować, które działania faktycznie przynoszą realne korzyści. Sporo osób i firm ma problemy, żeby wdrożyć narzędzia do mierzenia czasu pracy.
Zgadza się, ja mierze czas swojej pracy każdego dnia i przynosi to dobre rezultaty. Szczególnie na koniec każdego miesiąca, gdy widzę, jak wiele udało się przepracować i ile zarobić 🙂