Jak zaprojektować biuro? Jakie meble do biura? Minimalizm!

Jak zaprojektować biuro? Jakie meble do biura? Minimalistyczna przestrzeń

Większość ludzi może zrozumieć atrakcyjność minimalizmu. Jednak wyobrażenia większości ludzi mogą koncentrować się wokół przestrzeni domowej, gdzie życie zgodnie z mantrą, “mniej znaczy więcej”, może prowadzić do prostszego stylu życia.

Te pomysły nie zawsze łatwo przekładają się na miejsce pracy. Niektórzy właściciele firm lubią, gdy ich lokale wydają się zajęte i produktywne, a następnie mogą obawiać się minimalistycznego motywu. Może istnieć błędne przekonanie, że może to sprawić, że miejsca prowadzenia działalności będą bezduszne.

Jednak minimalizm ma długą i piętrową historię i wciąż istnieją różne podejścia do tego, co może dostarczyć. Jeśli dokonasz właściwych wyborów projektowych, możesz sprawić, że minimalizm będzie działał w Twoim miejscu pracy.

Jak więc można to osiągnąć? Czytaj dalej po skoku, ponieważ przygotowaliśmy kilka, jak odnieść sukces w przestrzeni biurowej. A dodatkowo na koniec otrzymasz recenzję mebli biurowych ELZAP + rabat 5%!

OPRÓŻNIJ BIURO

Niektórzy przedsiębiorcy pracują wstecz, jeśli chodzi o przeprojektowanie swoich biur. Niestety, nie jest to najlepsze podejście do tworzenia przestrzeni honorującej minimalizm.

W końcu minimalistyczne przestrzenie mają w sobie bardzo niewiele. Zmiany te nie mogą być powoli wdrażane ani usuwane w dowolnym momencie. Najlepiej pracować od podstaw, zamiast wprowadzać subtelne poprawki przez miesiące. Tak więc w większości przypadków dekoracyjnych będzie to oznaczać zresetowanie wszystkiego z powrotem do zera.

Może to wydawać się dziwne, a nawet dość trudne, w zależności od historii, jaką masz z lokalem biznesowym, ale rozpoczęcie wszystkiego od opróżnienia biura leży w twoim najlepszym interesie. Potencjalnie będziesz potrzebować nowych mebli, nowych ścian, a nawet solidnych remontów. Możesz także podejmować jaśniejsze decyzje projektowe z pustym obszarem roboczym przed sobą.

Opróżnienie biura nie oznacza, że musisz na stałe pozbyć się wszystkiego. Tak, niektóre przedmioty i meble powinny zostać wyrzucone, ale wszystko, co ma znaczącą wartość dla ciebie lub twoich kolegów, można umieścić w magazynie i wykopać później. Rozwiązania te są bezpieczne, niedrogie i łatwo dostępne, więc ta strategia nie jest niewygodna.

POMYŚL O SWOICH ŚCIANACH

Firmy zazwyczaj wykorzystują swoje ściany do kilku różnych rzeczy. Mogą być wyświetlane “głośne” projekty tapet lub farb lub slogany firmowe i cytaty dyrektora generalnego. My w naszym biurze preferujemy kolory ścian: biały oraz oliwkowa zieleń (dawniej była butelkowa zieleń, ale okazała się za ciemna i dlatego zdecydowaliśmy się na jaśniejszą wersję).

Kolor ścian oliwkowa zieleń do przestrzeni biurowej

Możesz stonować te pomysły, jeśli wybierasz minimalistyczny motyw. Zamiast tego ściany powinny być neutralne kolorystycznie, grając bezpiecznie ciepłymi bielami lub delikatnymi kremami. Odcienie nie powinny być mdłe i pozbawione charakteru, ale kojące. Pamiętaj, że minimalizm nie oznacza czytania wszystkiego – oznacza to bardziej ekonomiczne podejście do przestrzeni. Nadal umieszczaj kolory i hasła w spotach, ale nie przesadzaj.

Spójrz na tę kolekcję włączników światła,  aby dowiedzieć się, co wybrać. Jak widać, dostępne są tutaj świetne przezroczyste włączniki światła, dzięki czemu można wyróżnić więcej neutralnych ścian. Same przełączniki mogą być wykonane z rzeczy takich jak przezroczysty brąz lub antyczny mosiądz, ale można je wykorzystać w sposób, który nie przyciąga nieprzyjemnego oka. Każda opcja jest warta włączenia do środowiska pracy, więc przejrzyj asortyment.

Tak więc, łącząc neutralną ścianę z wyraźnym włącznikiem światła, będziesz mieć spójne i nieprowokujące ściany. Pięknie oprawią twoje dalsze wysiłki w minimalizm i zapewnią, że kości twoich lokali komercyjnych podtrzymają temat, do którego dążysz.

PRZEJDŹ NA TECHNOLOGIĘ CYFROWĄ

Firmy inwestują w rozwiązania cyfrowe bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Przyszłość oparta na technologii została napisana na początku na długo przed pandemią, ale te wydarzenia tylko pobudziły te nieuniknione zmiany.

Wpływa również na wszystko, od procedur administracji biznesowej po budowanie silniejszych relacji z klientami, którzy wymagają lepszej obsługi niż kiedykolwiek. Cyfryzacja idzie do przodu – ale jak to wpływa na Twoją zdolność do tworzenia minimalistycznego trendu w projektowaniu wnętrz w miejscu pracy?

Cóż, pracownicy mogą być w stanie pracować z domu w ramach hybrydowego systemu pracy. Mniej pracowników dziennie oznacza, że Twoje biuro potrzebuje mniej rzeczy, aby pomieścić wszystkich w tym samym czasie. Nie martw się; pomieszczenia będą nadal używane; Po prostu upewnij się, że istnieje zrównoważona rotacja. W ten sposób wszyscy nie pojawiają się od razu!

Kolejną korzyścią jest to, że Twoja firma może zrezygnować z papieru. Im mniej masz plików fizycznych, tym mniej miejsca będziesz potrzebować. W zależności od rodzaju pracy możesz nie potrzebować drukarki ani kopiarki, a na pewno nie będziesz potrzebować szafek na dokumenty i regałów do segregatorów pierścieniowych. To wszystko zwalnia miejsce!

WPUSZCZAJ NATURALNE ŚWIATŁO

Naturalne światło odgrywa ogromną rolę w każdej minimalistycznej estetyce. Może również sprawić, że Twoja firma będzie bardziej przyjazna dla środowiska i poprawi nastrój Twoich pracowników, więc gra toczy się o dużą stawkę. Nie wspominając już o wszystkich minimalistycznych korzyściach – mniej sztucznego oświetlenia tworzy przestrzeń i obniża koszty!

To powiedziawszy, jest kilka rzeczy, które możesz dodać do przestrzeni, które mogą pomóc w twoim wysiłku. Na przykład lustra mogą niesamowicie dobrze odbijać naturalne światło, wysyłając je odbijając się wokół obszaru roboczego. Zwróć uwagę, gdzie słońce kieruje wgląd, i odpowiednio ustaw i ustawij lustra. Nie kosztuje to również ani grosza, aby uniknąć instalowania i używania zasłon, więc trzymaj okna z dala od nich.

Dalsze środki wracają do palety kolorów, o której wspomnieliśmy wcześniej; ciepłe, jasne kolory. Dzieje się tak dlatego, że te odcienie najlepiej odbijają naturalne światło, dzięki czemu jest ono coraz trudniejsze dla Ciebie i Twoich kolegów.

Jeśli chcesz pójść na całość z tymi środkami w swoich lokalach komercyjnych, możesz wyjść poza tanie rozwiązania. To prawda! W takich przypadkach możesz zainstalować świetlik, aby zapewnić, że światło dzienne wpada do biura. Być może instalacja większych okien również Ci się podoba? Zmiany te są prawdopodobnie wystarczająco duże, aby uzasadnić tymczasową przeprowadzkę podczas pracy, ale warto to zrobić, jeśli poważnie myślisz o słońcu.

POROZMAWIAJ ZE SWOIMI PRACOWNIKAMI

Przejście od gorączkowego biura do minimalistycznego projektu może być dość wyraźną zmianą. Jeśli ludzie nie są przygotowani, produktywność może się zatrzymać, zamiast prosperować z powodu transformacji. Nie będzie to jednak wina minimalizmu, ale raczej niewłaściwych strategii i komunikacji.
Postaraj się zaangażować współpracowników w kluczowe decyzje projektowe. Przynajmniej zapytanie o ich opinie może pomóc im przewidzieć zmiany i pomyśleć o sposobach dostosowania przepływów pracy z wyprzedzeniem. Minimalistyczna przestrzeń biurowa musi dla nich pracować, ale jednocześnie muszą to zrobić. Właściwa adaptacja ma kluczowe znaczenie.

Przestrzeń robocza jest dla wszystkich. Ludzie z różnych środowisk muszą w pełni wykorzystać jego potencjał. Minimalistyczny projekt biura może nie być preferowaną opcją dla wszystkich, ponieważ nie wszystkie domy podążają za trendem.

Mimo to żadna decyzja projektowa nie może zostać wdrożona bez pewnego stopnia kompromisu i pojednania. Minimalistyczne aranżacje biurowe nie są wyjątkiem od tych zasad, więc upewnij się, że negocjujesz sprawę ze swoimi współpracownikami.

Spodziewaj się oporu i bądź przygotowany na próbę przekonania ludzi do przyjścia. Zapytaj o ich pomysły i udowodnij, że minimalizm to nie tylko względy estetyczne, ale także praktyczne ulepszenie biznesu.

KONKLUZJA

Minimalistyczne projekty wnętrz mogą wydawać się bardzo proste, ale łączenie ich nie zawsze jest tą samą historią. Mimo to, postępując zgodnie z niektórymi wskazówkami przedstawionymi w tym artykule, powinieneś mieć nadzieję, że będziesz w stanie w pełni docenić to, co minimalizm może zrobić dla Twojego miejsca pracy i poczuć się pewniej wdrażając projekty. Opróżnij biuro, przerób ściany, przejdź na technologię cyfrową, wprowadź naturalne światło i informuj pracowników. To wszystko sprawi, że sprawy pójdą we właściwym kierunku.

Film z kanału YouTube #JakSieRozwijac:

📚 Użyj kod rabatowy: JSR5ELZAP by kupić taniej biurko elektryczne, matę antyzmęczeniową i inne meble biurowe w sklepie internetowym ELZAP💎

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1