Jak zarabiać na blogu? Poznaj 5 metod zarabiania na blogowaniu

Jak zarabiać na blogu? Poznaj 5 metod zarabiania na blogowaniu

Zdajesz sobie sprawę, że średnie wynagrodzenie dyrektora generalnego wynosi blisko 250 000$?! W Polsce, te statystyki są mniejsze. W roku 2017 średnie wynagrodzenie Dyrektora Generalnego wynosiło blisko 42 000 zł, co daje i tak świetny wynik. A przecież okazuje się, że często Ci ludzie wykonują znacznie mniej pracy od blogerów czy freelancerów. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda.

Jeśli więc nie masz zamiaru zostać Dyrektorem Generalnym, a chcesz zarabiać ciekawe pieniądze, to może i Ciebie zainteresuje praca zdalna / blogowanie / freelancing.

Będzie to dla Ciebie wspaniała droga do rozwoju, ponieważ zapoznasz się z możliwościami biznesu online. A to doświadczenie wykorzystasz nawet wtedy, gdy już nie będziesz zarabiał na blogu, lecz rozwijając własną firmę.

Jak zarabiać na blogu?

Przede wszystkim można wymienić 4 główne sposoby zarabiania na blogu. Zapoznaj się z nimi i dokładnie oceń, jak może wyglądać Twoja przyszłość w biznesie online.

  • Marketing afiliacyjny - promujesz produkty i usługi innych, dzięki czemu otrzymujesz pewną prowizję od sprzedaży. Możesz dołączyć do specjalnych programów partnerskich, który zapewniają różnorodne firmy online (np. firmy programistyczne, hostingowe). Przykładowe programy partnerskie ukazuje również na swoim blogu w zakładce "Narzędzia".
  • Google Adsense - umożliwiasz na swoim blogu wyświetlanie reklam Google. Za każde kliknięcie w taką reklamę i zakup produktu otrzymujesz prowizję. Im więcej czytelników i dobrze dopasowane reklamy Google (tematyka dopasowana do grupy odbiorców), tym przychody są coraz wyższe. Do programu Google Adsense możesz dołączyć także wtedy, gdy prowadzisz swój kanał YouTube. Przykładem jest kanał #JakSieRozwijac, który na tą chwilę każdego miesiąca z reklam uzyskuje blisko 30-50$ 🙂
  • Posty sponsorowane - firmy płacą Ci za publikację konkretnego postu na Twoim blogu. Na przykład recenzję produktu, usługi itp. Jeśli blog jest już dość popularny (10-100 tys. wyświetleń miesięcznie i więcej), to za taki post sponsorowany możesz uzyskać nawet od 2000-10 000 zł lub więcej.
  • Sprzedaż swoich produktów cyfrowych - sprzedajesz swoim czytelnikom kursy online, e-booki, programy, aplikacje. Tak to udało się w moim wypadku, czego przykładem są 2 kursy online: "Ogarnij Pozycjonowanie i SEO" oraz "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". A już niedawno ukończony został kurs "Freelancing: Zostań Freelancerem i pracuj zdalnie". Dołącz do subskrybentów, a zawsze otrzymasz najlepszą ofertę na moje wszystkie kursy. Do sprzedaży możesz z czasem dołączyć inne produkty cyfrowe, które można wydrukować i z nich korzystać. Mowa tutaj o pewnych kalendarzach, czasopismach, przewodnikach itp. Wszystkie kursy online znajdują się w moim Sklepie. Serdecznie Zapraszam!
  • Sprzedaż swoich produktów fizycznych - sprzedajesz takie produkty, jak książki, własne produkty typu hand made, koszulki itp.

W taki sposób sprzedaje blisko 99% blogerów

O tym, jak można zarabiać na blogu dowiadujesz się także w artykule "Najlepiej zarabiający blogerzy w Polsce i na świecie". Koniecznie zajrzyj jeszcze do poniższych materiałów, jeśli jeszcze ich nie poznałeś. Dodatkowo zapraszam do kursu online "Jak zostać Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online", w którym możesz liczyć na moje wsparcie. Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, WordPress i Biznesie online.

Dodaj komentarz :)