Jak zarabiać na blogu? Poznaj 5 metod zarabiania na blogowaniu

Jak zarabiać na blogu czyli zarabianie na blogowaniu

Zdajesz sobie sprawę, że średnie wynagrodzenie dyrektora generalnego wynosi blisko 250 000$?! W Polsce, te statystyki są mniejsze. W roku 2017 średnie wynagrodzenie Dyrektora Generalnego wynosiło blisko 42 000 zł, co daje i tak świetny wynik. A przecież okazuje się, że często Ci ludzie wykonują znacznie mniej pracy od blogerów czy freelancerów. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda.

Jeśli więc nie masz zamiaru zostać Dyrektorem Generalnym, a chcesz zarabiać ciekawe pieniądze, to może i Ciebie zainteresuje zarabianie na blogu. Przekonaj się, jak do tego doprowadzić!

Będzie to dla Ciebie wspaniała droga do rozwoju, ponieważ zapoznasz się z możliwościami biznesu online. A to doświadczenie wykorzystasz nawet wtedy, gdy już nie będziesz zarabiał na blogu, lecz rozwijając własną firmę.

Jak zarabiać na blogu?

Przede wszystkim można wymienić 4 główne sposoby zarabiania na blogu. Zapoznaj się z nimi i dokładnie oceń, jak może wyglądać Twoja przyszłość w biznesie online.

  • Marketing afiliacyjny – promujesz produkty i usługi innych, dzięki czemu otrzymujesz pewną prowizję od sprzedaży. Możesz dołączyć do specjalnych programów partnerskich, który zapewniają różnorodne firmy online (np. firmy programistyczne, hostingowe). Przykładowe programy partnerskie ukazuje również na swoim blogu w zakładce „Narzędzia„.
  • Google Adsense – umożliwiasz na swoim blogu wyświetlanie reklam Google. Za każde kliknięcie w taką reklamę i zakup produktu otrzymujesz prowizję. Im więcej czytelników i dobrze dopasowane reklamy Google (tematyka dopasowana do grupy odbiorców), tym przychody są coraz wyższe. Do programu Google Adsense możesz dołączyć także wtedy, gdy prowadzisz swój kanał YouTube. Przykładem jest kanał #JakSieRozwijac, który na tą chwilę każdego miesiąca z reklam uzyskuje blisko 500 zł. Więcej w artykule „Jak zarabiać na kanale YouTube?’.
  • Posty sponsorowane – firmy płacą Ci za publikację konkretnego postu na Twoim blogu. Na przykład recenzję produktu, usługi itp. Jeśli blog jest już dość popularny (10-100 tys. wyświetleń miesięcznie i więcej), to za taki post sponsorowany możesz uzyskać nawet od 2000-10 000 zł lub więcej.
  • Sprzedaż swoich produktów cyfrowych – sprzedajesz swoim czytelnikom kursy online, e-booki, programy, aplikacje. Tak to udało się w moim wypadku, czego przykładem są kursy online, książki i wiele produktów elektronicznych, które sprzedaje na Amazon(ponad 700). Do sprzedaży możesz z czasem dołączyć inne produkty cyfrowe, które można wydrukować i z nich korzystać. Mowa tutaj o pewnych kalendarzach, czasopismach, przewodnikach itp. Wszystkie kursy online i książki znajdują się w moim Sklepie. Serdecznie zapraszam, by tam zajrzeć i z nich korzystać. I koniecznie poleć te produkty swoim bliskim, również i oni będą mogli z nich skorzystać!
  • Sprzedaż swoich produktów fizycznych – sprzedajesz takie produkty, jak książki, własne produkty typu hand made, koszulki itp.

W taki sposób sprzedaje blisko 99% blogerów i influencerów. Ty także możesz spróbować!

Wiesz już, jak możesz zarabiać na blogowaniu. Aby być zmotywowanym jeszcze bardziej, to koniecznie zajrzyj do artykułów „Dlaczego warto prowadzić bloga? 24 powody!” i „Najlepiej zarabiający blogerzy w Polsce i na świecie„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.