Jak zostać freelancerem w serwisie useme i kto może? Poradnik!

Pracą freelancera interesują się niemalże wszyscy(osoby nieletnie, studenci i pełnoletnie). Zapewne i dla Ciebie ten temat freelancingu jest ciekawy. Dlaczego? Otóż chcesz pozyskać nowe dochody bądź szukasz pomysłu na siebie i swoją przyszłość zawodową. Możliwe, że nudzi Cię już praca na etacie bądź nie starcza Ci aktualne wynagrodzenie i chcesz to zmienić. Skoro tak, to zwróć uwagę, że firmy na całym świecie poszukują freelancerów, także w Polsce. A świetnie to pokazuje serwis useme.

Został on przygotowany, aby ułatwić współpracę freelancerów z firmami(nie tylko w Polsce, ale i tymi zagranicznymi). I co ważne, niemalże każdy może zacząć zarabiać w serwisie useme, realizując różne zlecenia. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Serwis useme a praca freelancera

Serwis useme jest dostępny dla wszystkich osób fizycznych (bez firmy, więc nie ma potrzeby zakładania działalności gospodarczej, spółki itp.). Dodatkowo w serwisie useme można przeglądać różne zlecenia i dzięki temu pozyskiwać nowe kontakty. I co najważniejsze, możesz tam jako freelancer czy freelancerka wystawiać faktury dla klientów. Polega to na tym, że serwis useme sam wystawia takie faktury(bierze przy tym minimalną prowizję) i płaci podatki(np. podatek dochodowy), a Ciebie zatrudnia na umowę o dzieło. To sprawia, że później każdego roku wystawia Ci też odpowiednie dokumenty, PIT-11, na podstawie którego rozliczasz się z Urzędem Skarbowym. 

Gdy chcesz za pomocą serwisu useme wystawiać faktury dla firmy prowadzonej przez Twojego współmałżonka, to musicie mieć rozdzielność majątkową. Są jeszcze inne przypadki i grupy freelancerów, które mogą korzystać z serwisu useme.

Dla jakich freelancerów jeszcze serwis useme:

  • Polacy i Polki mieszkający poza terenem Polski
  • Obcokrajowcy mieszkający w Polsce
  • Osoby przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym
  • Osoby zarejestrowane jako bezrobotne
  • Osoby niepełnoletnie
  • Osoby prowadzące firmę (to nowość)

ps. i ja dawno dawno temu (2007 rok) zacząłem pracować jako niepełnoletni freelancer. Miałem wtedy niecałe 17 lat. Zarabiałem jako copywriter SEO, podpisywałem różne umowy o dzieło i zlecenie z agencjami reklamowymi. A później wysilałem się w serwisach copywriterskich. Aż w końcu po wielu latach pojawił się serwis useme, który wiele ułatwił. Dzięki niemu to ja pozyskuję ważnych dla mnie klientów i wystawiam im FV VAT. A całym rozliczeniem i podatkami zajmuje się useme. Coś wspaniałego. I mogę tak pracować przebywając w Polsce, jak i podróżując za granicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *