Jak wystawić fakturę bez firmy jako Freelancer?

Jak wystawić fakturę bez firmy jako Freelancer?

Praca zdalna cieszy się tak wysoką popularnością w naszym kraju, że powstaje na jej temat coraz więcej kursów, szkoleń itp. Sam wydałem kurs online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online" i książkę na ten temat. Ale nie wszyscy początkujący Freelancerzy wiedzą, że mają możliwość wystawiania faktur bez firmy. Właśnie coś takiego oferuje im Faktura Useme. W tym celu musisz na sam początek zarejestrować się do serwisu Useme.eu.

Jeśli to uczyniłeś, to naucz się wystawiać fakturę bez firmy


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Wystaw Fakturę Useme bez firmy krok po kroku:

Musisz zalogować się na swoje konto Useme i uzupełnić w dane swojego konta.

Następnie klikasz na samej górze w zakładkę "Wystaw fakturę bez firmy".

wystaw fakturę bez firmy przez useme - część 1

Wpisujesz e-mail swojego zleceniodawcy i klikasz "Następny krok".

Teraz, gdy zleceniodawca nie ma założonego konta w serwisie Useme, to musisz wprowadzić jego dane (osoby fizycznej lub firmy). I wtedy klikasz na samym dole "Następny krok".

wystaw fakturę bez firmy przez useme - część 2

Teraz wypełniasz informacje na temat danego zlecenia: Kategorie prac, Tytuł, Opis rozliczanej pracy, Etapy / Zaliczka. Jeśli w ramach zlecenia przenosisz też prawa autorskie do dzieła, to musisz zaznaczyć haczyk "Przeniesienie praw autorskich" i później przesłać do serwisu "Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich".

wystaw fakturę bez firmy przez useme - część 3

Teraz ustalasz cenę zlecenia wpisując ją w pozycji "Stawka". Poniżej widzisz "ile zarabiasz" i "ile zapłaci Zleceniodawca".

wystaw fakturę bez firmy przez useme - część 4

Następnie ustalasz jeszcze "Termin płatności faktury" i "Dni pracy" na realizację zlecenia. Później klikasz na sam koniec "Wystaw fakturę". Gdy wszystko poszło dobrze, to przeniesie Cię do strony z zawartą umową z Klientem. Tam Ty musisz przesłać swoje "dzieło", "oświadczenie o przekazaniu praw autorskich". A zarazem masz dostęp do "ProFormy" i później (gdy klient opłaci) do jego Faktury Vat.

wystaw fakturę bez firmy przez useme - ukończenie faktury useme

Pamiętaj: Wiesz już, że jak wystawić fakturę bez firmy jako Freelancer / Pracownik zdalny. Gdy podejmujesz taką współpracę z serwisem Useme, to nie musisz się obawiać, że zapuka do Ciebie Urząd Skarbowy. Przecież z tym serwisem rozliczasz się na podstawie Umowy o Dzieło. I on odpowiada za płacenie podatku dochodowego z każdej umowy(Ty nie musisz się tym przejmować).

W serwisie Useme możesz także znajdować ciekawe zlecenia i Klientów, więc decyduj się na ich przeglądanie klikając na samej górze w pozycje "Znajdź zlecenie". A kiedy wystawiasz fakturę bez firmy, to staraj się zawsze oczekiwać od Klienta wpłacenia zaliczki (szczególnie wtedy, gdy dopiero rozpoczynacie współpracę). Powodzenia!

Jeśli chcesz pracować zdalnie i uzyskać wsparcie w tym kierunku, to koniecznie dołącz do kursu online "Jak zostać Freelancerem - pracować zdalnie i rozwijać biznes online", w którym możesz liczyć na moje indywidualne wsparcie. A jeśli chcesz wysilać się szczególnie jako Copywriter, to przygotowałem specjalny kurs "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?".

Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki. Korzysta z nich już tysiące zadowolonych Klientów. Serdecznie zapraszam!

4 Responses
  1. Czy można wystawić fakturę firmie nie zarejestrowanej w Polsce? Raczej oni nie rozliczą się z US, więc mam wątpliwości

    1. Witaj Ewa i dzięki za pytanie. Oczywiście, że tak, fakturę możesz wystawić przez serwis useme także firmom zagranicznym i osobom fizycznym z zagranicy. Wtedy fakturę można wystawiać nawet w różnych językach(angielski, rosyjski itp.). W razie czego pytaj się serwisu useme, a chętnie Ci wszystko wytłumaczą 🙂

    1. Zgadza się Kamil, ja korzystam od kiedy ten serwis zaczął istnieć, więc już kilka dobrych lat. Gdy już założyłem własną firmę i prowadziłem ją przez 2 lata, to już nie musiałem z nimi współpracować. Natomiast dla Freelancera Copywritera, Freelancera Grafika, Freelancera programistę czy innego Freelancera, który nie chce zakładać firmy, wystawianie faktur przez Useme to idealne rozwiązanie 🙂

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *