Konfiguracja Biura Domowego Biurka Dla Wysokiej Produktywności

Konfiguracja Biura Domowego Biurka Dla Wysokiej Produktywności

W naszym świecie po pandemii praca w domu stała się nową normą dla wielu ludzi na całym świecie. Podczas gdy wszyscy mieliśmy ostatni rok, aby dostosować się do naszego nowego środowiska pracy, wielu z nas musiało skleić konfigurację biura z domu, czy to ze stołu kuchennego, czy na sofie w salonie. Brzmi znajomo? Możesz to zmienić,

Nie byliśmy wyposażeni w realia pracy w domu, ani w to, jaki sprzęt, krzesła lub środowisko były wymagane do produktywnego środowiska pracy, a jednocześnie nie łamaliśmy sobie pleców w tym procesie! Dobrą wiadomością jest to, że dokonując właściwych wyborów w dedykowanej przestrzeni biurowej,  możesz zwiększyć produktywność, zmniejszyć zmęczenie oczu i sprawić, że praca w domu będzie naprawdę przyjemnym miejscem.

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza konfiguracja biura domowego? Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem zdalnym, właścicielem firmy czy twórcą treści, dołącz do nas, gdy zagłębimy się w każdy aspekt domowego biura, od lamp biurkowych po ekrany w biurze domowym, zapewniając najlepszą funkcjonalność i styl!

Najlepsze biuro do pracy w domu zaczyna się od wyboru najlepszego biurka domowego, w oparciu o Twoje potrzeby i dostępną przestrzeń. Będziesz spędzać tu wiele godzin w tygodniu, więc musi być elastyczny w stosunku do przestrzeni i znajdować się na odpowiednim poziomie oczu, aby praca w domu była komfortowa. Rzućmy okiem na kilka różnych opcji i czego powinieneś szukać w najlepszym biurku domowym.

Spis treści:

 1. Biurko home office z regulacją wysokości + zniżka -5%
 2. Ekran domowego biurka
 3. Klawiatury
 4. Lampa biurkowa
 5. Rośliny biurkowe

BIURKO HOME OFFICE Z REGULACJĄ WYSOKOŚCI

Aby uzyskać pełną elastyczność w stosunku do biurka domowego, świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest dodanie biurka oferującego regulowaną wysokość. Pełna kontrola nad tym aspektem biurka znacznie poprawi Twój komfort i będzie promować dobrą postawę. Oznacza to, że nie musisz już szukać krzesła biurkowego, które będzie tylko “robić” z wysokością biurka, otwiera Cię na każdy rodzaj krzesła biurowego,  dzięki czemu możesz mieć to, co najlepsze z obu światów. Jeśli miałbyś zmienić krzesła biurkowe rok lub dwa lata później, oznacza to, że nie jesteś ograniczony do pewnej wysokości krzesła, aby działało.

Może to również zająć trochę czasu, aby znaleźć odpowiednią wysokość, która pasuje do Ciebie, a dodatkowa elastyczność w stosunku do wysokości biurka znacznie poprawi Twój komfort i środowisko pracy. Możesz jednak nadal używać stojaka na laptopa w tej konfiguracji, aby uzyskać odpowiedni kąt do pracy, jeśli pracujesz tylko bezpośrednio z laptopa.

Polecamy biurka z regulacją wysokości ELZAP, na które otrzymasz od nas zniżkę -5% przez kod rabatowy: JSR5ELZAP. Więcej o biurkach ElZAP w poniższym poradniku:

REGULOWANE BIURKO STOJĄCE

Praca przy biurku przez cały dzień może sprawić, że będziesz niesamowicie siedzący, co może prowadzić do braku motywacji i letargu w dłuższej perspektywie. Regulowane biurko stojące może być jednym z najlepszych rozwiązań tego problemu. Piękno regulowanego biurka stojącego polega na tym, że możesz dowolnie regulować je przez cały dzień, pozwalając usiąść, gdy potrzebujesz odpoczynku, i przekształcając je na wysokość, aby pomieścić wstawanie, gdy chcesz włączyć nieco więcej ruchu do dnia.

Są one idealne dla osób z ograniczoną przestrzenią w domowym biurze, ponieważ są dostępne w różnych rozmiarach, aby Cię pomieścić. Nie musisz nawet łączyć go z krzesłem biurkowym, jeśli długoterminowe wstawanie jest czymś, co chciałbyś zrobić. Niektórzy uważają, że wstawanie podczas połączeń wideo daje również lepsze wrażenie, podczas gdy lepsza postawa może sprawić, że poczujemy się pewniej.

RODZAJ BIURKA

Wysokość i możliwość regulacji to dwa naprawdę ważne czynniki, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego biurka, ale rodzaj i rozmiar również! Rozmiar i kształt pokoju lub dedykowanej przestrzeni prawdopodobnie wpłynie na decyzję o zakupie. Ogólnie rzecz biorąc, biurko w kształcie litery L jest świetną opcją dla biura domowego, ponieważ daje dodatkowe pole manewru i przechowywania przedmiotów. Zapewnia również łatwy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz w jednym miejscu, takiego jak drukarka lub skaner.

Biurka w kształcie litery L są świetne, ale możesz nawet chcieć zbadać okrągłe lub duże prostokątne biurko, jeśli pozwala na to Twoja przestrzeń. Zdecyduj się na biurka z wbudowanym schowkiem, takim jak szuflady pod spodem, aby zachować porządek na biurku.

W przypadku małych pomieszczeń zwykłe prostokątne biurko będzie prawdopodobnie najlepszą opcją. Ponieważ przechowywanie może stać się problemem, zainstaluj prostą półkę nad głową, aby móc układać książki lub ważne dokumenty, których używasz na co dzień.

ERGONOMICZNE KRZESŁO

Biurko biurowe jest ważne, ale inwestycja w wysokiej jakości ergonomiczne krzesło biurkowe sprawi, że będziesz mógł lub zepsuć Cię w ciągu dnia pracy. Może się okazać, że pociągają Cię piękne krzesła, które pasują do estetyki Twojego projektu, ale dobre ergonomiczne krzesło biurowe to naprawdę coś, czego nie możesz pominąć.

Jeśli pracujesz w domu, prawdopodobnie możesz spędzać dłuższy czas siedząc i wpatrując się w ekran. Wpływ na nasz kręgosłup i złą postawę po siedzeniu na słabo podpartym krześle przez wiele miesięcy i lat jest szokujący. Uzyskanie odpowiedniego krzesła biurkowego to podstawa! Na co więc zwrócić uwagę?

REGULOWANE KRZESŁO

Krzesło biurkowe, które jest regulowane, nie podlega negocjacjom. Bez regulacji masz dosłownie jadalnię lub fotel, który nie jest przystosowany do codziennego użytku. Jako absolutne minimum, krzesło biurkowe powinno być regulowane zarówno na wysokość, jak i ramiona.

Niektóre ergonomiczne krzesła oferują również dodatkowe regulacje, takie jak podparcie lędźwiowe, które ma na celu podparcie dolnej części pleców, podczas gdy niektóre można nawet odchylić. Każda regulacja nie jest konieczna, ale musisz mieć pewien poziom elastyczności w stosunku do krzesła biurkowego, aby spełniało Twoje wymagające potrzeby wymagane do wygodnego siedzenia na krześle.

ZAGŁÓWEK I PODPARCIE LĘDŹWIOWE

Aby uzyskać najlepszą pracę z konfiguracji domowego biurka, powinieneś aktywnie rozważyć wybór ergonomicznego krzesła z zagłówkiem i podparciem lędźwiowym. Nie tylko nasi środkowi obrońcy i tyłki potrzebują wsparcia!

W przypadku miejsca, w którym spędzamy większość dni, musi być wygodne, potrzebujemy wsparcia i nie musimy dodawać żadnych bólów ramion, pleców ani urazów do mieszanki. Na rynku istnieje ogromna gama krzeseł biurkowych dostosowanych do Twojego budżetu, a nawet te bardziej przystępne oferują dodatki, takie jak zagłówek i podparcie lędźwiowe bez dodatkowych kosztów.

KRZESŁA BIURKOWE DO MNIEJSZYCH POMIESZCZEŃ

Twoja konfiguracja wfh może już dyktować rozmiar i styl krzesła, które musisz mieć. Podczas gdy mniejsze przestrzenie mogą mieć wpływ na to, co możesz mieć, nie oznacza to, że musisz przegapić korzyści płynące z posiadania ergonomicznego krzesła, które sprawi, że Twoje doświadczenie będzie znacznie wygodniejsze!

Zdecyduj się na krzesło biurkowe o minimalnych cechach konstrukcyjnych, takich jak te, które nie mają ramion i są znacznie schludniejsze i bardziej kompaktowe niż ich odpowiedniki.

EKRAN DOMOWEGO BIURA

Praca z samodzielnego ekranu laptopa przez długie godziny powoduje zmęczenie oczu, może utrudniać wideokonferencje, a jeśli wykonujesz dużo pracy administracyjnej / technicznej, może znacznie spowolnić czas wyjścia, jeśli musisz ciągle przesuwać między ekranami. Istnieją na to rozwiązania!

ZAINWESTUJ W PODSTAWKĘ POD LAPTOPA

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, korzystanie z laptopa może być jedyną opcją. Jeśli tak jest, zainwestuj w prosty stojak na laptopa, możesz je odebrać naprawdę niedrogo i zmieniają zasady gry! Istnieje wiele pomysłowych pomysłów na małe domowe biuro, które ułatwią Ci życie i wygodniejsze. 

Stojak na laptopa pomaga podnieść laptopa na poziom oczu, co zmniejsza zmęczenie oczu, gdy ekran zbliża się do poziomu oczu. Usuwa również tę wrodzoną chęć garbienia się nad laptopem, co pośrednio pomaga w postawie. Dobrym pomysłem jest używanie go w połączeniu z laptopem, nawet jeśli masz dodatkowy ekran w podróży.

DWA EKRANY

Jak mówi podobne powiedzenie, dwa ekrany są lepsze niż jeden! Jeśli Twoje biurko w biurze domowym ma taką pojemność, wprowadzenie dodatkowego ekranu komputera będzie miało ogromny wpływ na wydajność pracy, pomagając Ci przebrnąć przez te listy rzeczy do zrobienia w podwojonym tempie. Możesz wprowadzić drugi ekran do komputera stacjonarnego lub laptopa.

Istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem dwóch ekranów na biurku domowym. Podstawową korzyścią jest to, że posiadanie dwóch ekranów rozszerza przestrzeń wizualną, umożliwiając płynną pracę między zadaniami. Możliwość przełączania się między obydwoma ekranami oznacza mniejsze zmęczenie oczu, ponieważ oczy mogą łatwo przelatywać między ekranami. Oczywiście dwa ekrany nie są opcją dla wszystkich i są bardzo zależne od przestrzeni. Ponadto sprowadza się to do osobistych preferencji.

Jeśli jesteś bardzo elastycznym pracownikiem, który lubi pracować w domu jednego dnia, a w kawiarni innego dnia, to praca na jednym ekranie laptopa może być najlepszym sposobem na działanie. Natomiast, jeśli twoje dedykowane biuro domowe jest miejscem, w którym pracujesz przez większość czasu i robisz dużo wprowadzania danych, badań itp., Wtedy dwa ekrany naprawdę wchodzą w życie w takim otoczeniu i pomogą skrócić czas potrzebny na wykonanie zadań.

JAKOŚĆ OBRAZU

Przejrzystość zadań jest kluczowa, jeśli chodzi o pracę w domu. Nie zawsze możemy polegać na naturalnym świetle, a ostry, czysty monitor o wyjątkowej jakości obrazu jest świetny dla tych, którzy wykonują dużo edycji wideo lub obrazu. Duży ekran nie zawsze jest najlepszy, jeśli jakość mu nie odpowiada.

Poszukaj ekranu w domowym biurze o jakości 4K, który zapewni najwyższą jakość obrazów, zapewniając najprawdziwszą reprezentację kolorów i pomagając w zadaniach takich jak edycja zdjęć. Jeśli chcesz, aby tekst wyglądał ostrzej i pokazywał więcej szczegółów na obrazach, zawsze wybieraj 4K jako minimalny punkt wyjścia.

KLAWIATURY

Jest to coś, czego używamy na co dzień, ale jak często zastanawiamy się, czy nasza obecna konfiguracja klawiatury działa dla nas? Ból nadgarstka i powtarzające się urazy przeciążeniowe są częstymi dolegliwościami pracowników biurowych i zwykle sprowadzają się do klawiatury i otaczającego ją wsparcia.

Inwestycja w proste wsparcie nadgarstka pomoże zmniejszyć powtarzające się urazy i bóle w ciągu dnia. Są one zwykle na bazie żelu lub wykonane z pianki z pamięcią, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu nadgarstka, zapewniając optymalny komfort.

Może to być coś, co wystarczy wezwać pod koniec dnia, ale ich dyskretny i smukły profil ułatwia ich przechowywanie, gdy nie są używane. Niezbędny dodatek do konfiguracji klawiatury w domu! Inną popularną opcją, którą warto rozważyć, jest klawiatura mechaniczna, która wykorzystuje przełączniki aktywowane sprężyną, które oferują bardziej dotykowe sprzężenie zwrotne. Informuje to użytkownika, czy został poprawnie naciśnięty, czy nie, często powodując dźwięk kliknięcia.

I nie zapomnij o opcji ergonomicznej klawiatury, zaprojektowanej tak, aby wspierać nadgarstki i palce. Jest to już wbudowane w komputery takie jak MacBook Pro, ale jeśli kupujesz oddzielną klawiaturę do komputera stacjonarnego, to klawiatura mechaniczna jest doskonałym wyborem. Pomoże to stworzyć bardziej płynne i precyzyjne pisanie.

LAMPA BIURKOWA

Idealna konfiguracja biura domowego powinna zawierać piękną lampę biurkową jako dodatkowe źródło światła. Nie daj się zwieść myśleniu, że są to style, a nie substancje. Wyobraź sobie, że pracujesz w blasku latarni ulicznej przez cały dzień, powodując ból głowy i zmęczenie oczu. Straciłbyś motywację, produktywność wzrosłaby, a nawet wpłynęłoby to na twój nastrój.

Lampa biurkowa jest czymś koniecznym w takiej przestrzeni. Podobnie jak downlight służą przestrzeni, lampa biurkowa jest przeznaczona do oświetlenia zadaniowego, zapewniając ukierunkowane światło do wyznaczonego obszaru, który wymaga pomocy w zadaniach i przygotowaniu.

Pomogą również zmniejszyć zmęczenie oczu, pozwalając z łatwością zobaczyć, nad czym pracujesz, a chociaż funkcjonalność jest naprawdę ważna, na rynku dostępnych jest tak wiele różnych odmian i typów lamp biurkowych, że można znaleźć taką, która estetycznie pasuje również do przestrzeni.

Oto kilka kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej lampy biurkowej do swojej przestrzeni.

 • Regulowana głowica – szukaj lamp biurkowych z regulowaną głowicą lub ramieniem dźwigni, które zapewniają największą elastyczność w konfiguracji oświetlenia, umożliwiając ustawienie docelowego światła tam, gdzie jest to wymagane.
 • Temperatura barwowa – niektóre lampy mają własną wbudowaną taśmę LED, lub jeśli musisz włożyć własne żarówki, zawsze patrz na użycie żarówek o chłodnej białej temperaturze barwowej, jest to optymalny rodzaj oświetlenia do zadań, wszystko o pomarańczowym odcieniu spowoduje bóle głowy i wywoła zupełnie inną atmosferę niż ta wymagana do pracy.
 • Opcje bezprzewodowe – nie jest to nienegocjowalne, ale w przypadku mniejszej przestrzeni przestrzeń ma znaczenie! Lampa bezprzewodowa bez sprawia, że zajmuje jeszcze mniej miejsca i niekoniecznie trzeba znajdować się w pobliżu dodatkowych gniazd wtykowych czy portów USB, co może być zadaniem znalezienia na małej przestrzeni.
 • Funkcja, potem estetyka – ważny jest tu styl, ale funkcjonalność musi przewodzić. Lampa biurkowa nie służy wyłącznie do celów dekoracyjnych, więc upewnij się, że lampa ma wszystko, czego potrzebujesz, aby ułatwić sobie życie, możesz następnie spojrzeć na stronę projektową.

Komfort i zdrowie w biurze z żarówkami DayTorch i NightTorch!

Szukasz sposobu na poprawę samopoczucia i efektywności pracy w biurze? Rozwiązaniem mogą być żarówki DayTorch i NightTorch! Te innowacyjne produkty oferują szereg korzyści, które doceni każdy pracownik:

 • Zdrowe oświetlenie bez niebieskiego światła: Nadmierna ekspozycja na niebieskie światło emitowane przez tradycyjne żarówki może negatywnie wpływać na nasz rytm dobowy, utrudniając zasypianie i powodując zmęczenie. Żarówki DayTorch i NightTorch eliminują ten problem, zapewniając zdrowe światło, które sprzyja dobremu samopoczuciu i wydajności.
 • Zwiększona efektywność: Badania wykazują, że odpowiednie oświetlenie może mieć znaczący wpływ na koncentrację i produktywność. Ciepłe, pomarańczowe światło żarówek DayTorch sprzyja skupieniu i kreatywności, podczas gdy czerwone światło NightTorch idealnie nadaje się do wieczornej pracy, nie zakłócając rytmu dobowego.
 • Energooszczędność: Żarówki DayTorch i NightTorch to energooszczędne rozwiązania LED, które pozwalają na znaczne oszczędności energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. To nie tylko korzyść dla środowiska, ale również dla Twojego budżetu.
 • Komfort dla oczu: Żarówki DayTorch i NightTorch emitują światło bez efektu migotania, które może powodować zmęczenie oczu i bóle głowy. Dzięki temu możesz pracować dłużej bez dyskomfortu i zachować zdrowie wzroku.
 • Szerokie zastosowanie: Żarówki DayTorch i NightTorch dostępne są w standardowych gwintach E27 i E14, co czyni je uniwersalnymi i łatwymi do zamontowania w każdej lampie. Możesz stosować je w biurach, salach konferencyjnych, poczekalniach i innych miejscach pracy.

Zadbaj o lepsze samopoczucie, wyższą efektywność i zdrowie swoje i swoich pracowników. Zainwestuj w żarówki DayTorch i NightTorch już dziś!

Z przyjemnością informujemy, że oferujemy zniżkę -5% na wszystkie produkty eyeshield! Skorzystaj z tej okazji i zaopatrz swoje biuro w żarówki DayTorch i NightTorch, a także okulary chroniące przed szkodliwym światłem niebieskim. Wykorzystaj kod rabatowy: “jaksierozwijac“. Postaw na zdrowie i komfort w swoim biurze z żarówkami DayTorch i NightTorch!

ROŚLINY BIURKOWE

Możesz naprawdę dobrze się bawić, jeśli chodzi o wykorzystanie roślin biurkowych w dedykowanej przestrzeni biurowej, podczas gdy przynoszą one również szereg ważnych korzyści zdrowotnych. Każda pojedyncza roślina może wnieść inny zestaw wartości do przestrzeni, ale ogólnie rzecz biorąc, rośliny biurkowe mogą pomóc oczyścić powietrze, są łatwym sposobem na obniżenie stresu, zwiększenie koncentracji uwagi, stabilizację poziomu wilgotności i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

Ile to za dużo? Jeśli chcesz stworzyć dżunglę w swoim domowym biurze, nic Cię nie powstrzyma. Ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na biurku, aby pomieścić tylko jedną roślinę biurkową, to również świetny początek.

okulary-eyeshield-blokujace-w-100-procentach-niebieskie-swiatlo-do-pracy-nauki-i-biznesu
Na moim biurku znajduje się jedna roślinka, którą chętnie zakupiłem. Wygląda pięknie, lubi cienie, nie trzeba zbyt często podlewać, więc jest idealna 🙂

Warto przyjrzeć się szerokiej gamie roślin biurkowych, aby zobaczyć, co najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni i ile konserwacji wymagają, ponieważ muszą pasować do Twojego stylu życia. Tylko dlatego, że nazywa się je roślinami biurkowymi, z pewnością nie muszą zaśmiecać biurka. Po prostu trzymaj je blisko podłogi, parapecie, a nawet dodaj roślinę ciągnącą się do półki, aby uzyskać natychmiastową atrakcyjność wizualną.

Brak naturalnego światła w pracy z domowego biura? Ty też nie możesz tego przegapić! Odkryliśmy 40 najlepszych roślin na biurko biurowe bez okien, niektóre praktycznie nie do zabicia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1