Okulary blokujące niebieskie światło Eyeshield dla zdrowia, pracy i nauki

Okulary blokujące niebieskie światło Eyeshield dla zdrowia, pracy i nauki

Codziennie mamy styczność z niebieskim światłem emitowanym przez wszelkiego rodzaju oświetlenie(żarówki, w telefonach, tabletach, laptopach, monitorach, telewizorach). Mamy także styczność ze światłem naturalnym emitowanym przez słońce i ono okazuje się dla nas najzdrowsze. Na podstawie takiego światła jesteśmy od samego rana pobudzeni do działania. Ale, gdy już słońce zachodzi, to nadal jesteśmy narażeni na sztuczne niebieskie światło. Ono nadal wpływa na wydzielanie się w mózgu hormonu melatoniny. Przez to jesteśmy dalej pobudzeni i mamy później problemy z zaśnięciem oraz jakość tego snu nie jest najlepsza. Rozwiązaniem okazują się okulary blokujące niebieskie światło Eyeshield – w 100% blokują niebieskie światło. Stworzone zostały przez Sebastiana Kilichowskiego, który tym wynalazkiem chce się podzielić z jak największą ilością osób. Dzięki temu z jego okularów aktualnie korzysta wielu sportowców, przedsiębiorców, programistów i wielu innych osób(np. Robert Gryn, Marcin Osman, Joanna Jędrzejczyk, Rafał Kosiarski, i ja z żoną również).

Współpracuję z Eyeshield i dlatego mam od nich kod rabatowy: „jaksierozwijac„. Wystarczy, że go wprowadzisz podczas składania zamówienia w ich sklepie, a zmniejszy to koszt zakupów o 5%.

Okulary Eyeshield dostępne są w 2 wersjach: do stosowania na dzień i na noc. Przyjrzyjmy się im dokładniej i oceńmy czy nie są czymś idealnym dla nas bądź naszych bliskich(nawet dla naszych dzieci). Dodatkowo zobaczmy czym tak naprawdę jest to niebieskie światło, dlaczego może nam zaszkodzić i jak możemy się przed nim skutecznie chronić. Ukażę także ukaże, jakie okulary Eyeshield stosuję ja i moja ukochana żona.

Obejrzyj film z kanału #JakSieRozwijac:

Czym jest światło?

Światło złożone jest z fotonów(cząstki elektromagnetyczne) przemieszczających się falami. Długość tych fal mierzy się za pomocą skali nm(nanometry). Zazwyczaj krótsza długość fali odpowiada większej ilości energii. Fale te w całości budują widmo elektromagnetyczne. Oko człowieka zauważa tzw. „światło widzialne”(od 380 nm do 780 nm). Jest ono złożone z takich kolorów, jak: niebieski, fioletowy, żółty, zielony, indygo, czerwony i pomarańczowy. 

Czym jest niebieskie światło?

Światło niebieskie(ang. HEV) posiada najkrótsza długość fali światła widzialnego wahającą się od 380-500 nm. Oznacza to, że światło to wytwarza największą ilość energii. Gdy to światło dociera do naszych oczu to może z czasem wywoływać różne uszkodzenia oczu, na przykład:

 • problemy ze wzrokiem(w wyniku zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem)
 • uszkodzenie komórek siatkówki(często występujące u dzieci i młodzieży)
 • suchość oczu
 • bóle głowy i migrene
 • niewyraźne widzenie
 • zmęczenie
 • niepokój
 • zaburzenia metaboliczne i hormonalne
 • ospałość
 • gorszy sen
 • rozdrażnienie
 • gorszy nastrój
 • depresja

Sztuczne światło emituje więc niebieskie światło, które może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Takie światło występuje nie tylko w naszym domu, ale również poza nim(np. latarnie uliczne, światło w galeriach handlowych itp.). Jak więc moglibyśmy chronić się przed takim światłem i jakie korzyści nam to zapewni? 

Jak i dlaczego chronić się przed niebieskim światłem?

Zarówno osoby młode i starsze są narażone na ciągłe oddziaływanie światła niebieskiego. Dzieje się tak, ponieważ ogromną ilość czasu spędzamy przed ekranami laptopów, telefonów. Jeśli więc chcielibyśmy to zmienić i poprawić jakość swojego życia oraz pracy, to zobaczmy, jakie mamy możliwości ochrony przed takim światłem niebieskim. Oto kilka z nich:

 • Filtry przyciemniające do telefonu i komputera(np. F.lux, Iris, Twilight czy Night Shift) – zapewniają tych częściową ochronę, nigdy nie chronią przed światłem niebieskim w 100%. 
 • Okulary blokujące światło niebieskie Eyeshield – to jedyne na świecie okulary blokujące niebieskie światło w 100%. 

Widzimy więc, że różnica jest ogromna. Zobaczmy więc, komu mogą się przydać takie okulary blokujące niebieskie światło.

Okulary blokujące niebieskie światło Eyeshield

Na rynku optycznym spotkamy wiele modeli okularów, które niby blokują niebieskie światło. Ale warto zaznaczyć, że to tylko ochrona przed niebieskim światłem w granicach 1-30%. A gdy w popularnych salonach optycznych zapytamy się, przed jaką ilością światła niebieskiego chroni nas dany filtr, to będziemy niemiło zaskoczeni.

Natomiast o wiele lepiej sprawdzają się tutaj okulary EyeShield. Warto je zakładać, gdy już zachodzi słońce(przynajmniej tą wersję na noc). Wtedy przygotujemy nasz organizm do snu, na który zdecydujemy się za 3-4 godziny. Ale mimo wszystko w tym czasie nadal możemy pracować, podróżować czy korzystać z urządzeń emitujących niebieskie światło. Jeśli więc czasami później musimy zorganizować szkolenie online, przeprowadzić wideokonferencję, wykonać konkretną pracę, uczyć się, to po prostu zakładamy okulary Eyeshield i później nie mamy problemów z zaśnięciem. Dodatkowo omijają nas inne problemy i poprawiamy jakość całego cyklu snu. Warto o to zadbać, ponieważ to coś wpływa na nasz stan emocjonalny i psychiczny. 

Dla kogo okulary blokujące niebieskie światło EyeShield:

 • osób, które pracują na nocne zmiany(po godz. 16:00 czy 18:00)
 • osób podróżujących w nocy
 • osób z chorobą metaboliczną(np. cukrzyca, otyłość, inne)
 • osób, które chcą po zachodzie słońca zmniejszyć ilość niebieskiego światła, które do nich dociera(np. z telewizorów, tabletów, telefonów itp.). 

Okulary Eyeshield – moja opinia

Mam możliwość testować 2 wersje okularów Eyeshield blokujących niebieskie światło(wersję na dzień i na noc). Ta wersja na dzień blokuje do 40% światła niebieskiego, natomiast okulary Eyeshield na noc blokują już 100% światła niebieskiego. Jestem z nich naprawdę zadowolony. Dzięki nim aktualnie znacznie lepiej pracuje mi śpi, już odeszły daleko w dal bóle głowy, niepokój, gorszy nastrój i rozdrażnienie. Dodatkowo 2 wersje takich okularów posiada również moja żona. Gdy jesteśmy w domu, staramy się z nich w pełni korzystać i widzimy tego dobre efekty.

 • Ja posiadam okulary: Mithril (wersja na dzień) i Obsydian (wersja na noc, ale z tego co widziałem to model ten już wycofali, ale jest pełno innych i był on podobny do Stark NightShield).
 • Moja żona wybrała okulary: Diadem (wersja na dzień) i Harry (wersja na noc).

Muszę przyznać, że z żoną jesteśmy miło zaskoczeni dobrą jakością tych okularów. Dobrze się je nosi. Wykonane są z dobrej jakości materiałów(produkcja odbywa się w Polsce, a nie Chinach). Dodatkowo okulary te można dostosować do naszej wady wzroku (my z żoną musieliśmy takie zamówić). W tym kierunku współpracują oni z doświadczonymi optykami. Poza tym jesteśmy zadowoleni z pięknych etui, które dobrze chronią te okulary. Są w formie pudełek (dostępne dla kobiet w kolorze białym, dla mężczyzn w kolorze czarnym). Dzięki temu, gdy gdzieś wyjeżdżamy, to wrzucając takie okulary do torby, nie musimy się obawiać czy się zniszczą.

Zdecydowałem się na przygotowanie dokładnej recenzji na temat tych okularów. Uważam, że mogą przydać się każdemu przedsiębiorcy i freelancerom, którzy codziennie korzystają z laptopów, komputerów, smartfonów i innych urządzeń, które emitują sporą ilość niebieskiego światła. A zarazem dla osób, które w ciągu dnia mają często styczność z oświetleniem LED.

Pamiętaj: decydując się na okulary bądź inne produkty ze sklepu Eyeshield wykorzystaj kod rabatowy: „jaksierozwijac„. Dzięki temu zmniejszysz koszt zamówienia o 5%.

2 Comments

 1. Blanka

  Przy problemach z bezsennością na pewno jest to przydatne, ale nie można się ograniczac tylko do tego. Także materac jest bardzo ważny. Dobrze jest korzystać w takich wypadkach z medycznego sklepu.

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się, dużo w tym prawdy. Sami ostatnio z żoną zamówiliśmy sobie nowe łóżko i nowy medyczny materac. Zapłaciliśmy blisko 3000 zł za całość, ale musimy przyznać, że nie ma co oszczędzać na jakości snu i zdrowiu. Wybraliśmy profesjonalny materac firmy Holding (nie zwrócę uwagę na jaki, bo każdemu z nas może inny odpowiadać). A łóżko z matalowym stelażem, dzięki czemu mamy dość sporo miejsca pod nim i udaje się tam schować wiele rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1