Najlepszy program do mailingu i newslettera

najlepsze narzędzia do email marketingu i newslettera

Narzędzia do email marketingu stosowane są do nowoczesnego email marketingu oraz tworzenia wyjątkowych stron Landing Page. Zostały przygotowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Aplikacje te cechują się prostym interfejsem, dzięki czemu opanowanie ich wszystkich funkcji zajmuje kilkanaście minut. Poznaj najlepszy program do mailingu i newslettera.

Dzięki nim już setkom tysięcy użytkowników udaje się wysyłać swoje newslettery szybko i skutecznie, a zarazem dobrze zarządzać bazą mailingową. Przez pierwszy miesiąc korzystasz za darmo bądź masz tak przez cały czas w zależności od wybranego programu. Co to za narzędzia do email marketingu?!


Spis treści:

 1. Dlaczego warto używać narzędzi do email marketingu?
 2. Najlepsze narzędzia do e-mail marketingu i newslettera
 3. Inne programy do e-mail marketingu

Dlaczego warto używać narzędzi do email marketingu?

Dlaczego warto używać narzędzi do email marketingu?

Narzędzia do email-marketingu umożliwiają wysyłanie newslettera i pozwalająca na utrzymywanie odpowiednich relacji z klientami lub czytelnikami. Okazują się pomocne zarówno dla właścicieli sklepów internetowych, jak i stron firmowych czy blogów.

Odpowiednia automatyzacja email marketingu poprzez takie nowoczesne autorespondery pozwala na zminimalizowanie czasu poświęcanego na reklamę do minimum. A zarazem gwarantuje wydajne wysyłanie emaili oraz sprawne zarządzanie bazą wszystkich kontaktów.

Dzięki nim łatwiej jest również tworzyć emaile sprzedażowe, landing page i wiele innych. Ułatwiają także budowanie swojej bazy mailingowej czyli newslettera. Tym bardziej warto poznać te narzędzia email marketingu i wykorzystać je do prowadzenia własnego biznesu


Najlepsze programy do mailingu i newslettera

Najlepsze narzędzie do email marketingu - Mailer Lite i GetResponse

1. Mailchimp

Wyjątkowe narzędzie do mailingu, które jest na tą chwilę idealne dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z mailingiem. Do 2000 subskrybentów jest darmowy, więc już pod tym względem wyprzedza konkurencje. Jego wdrożenie na każdej stronie WWW, w tym także na stronie WordPress, okazuje się bardzo proste.

Statystyki pokazują mi, że gdy dokonuję wysyłki mailingu do subskrybentó mojego bloga, to dociera blisko 99% wiadomości do nich. A ilość otwartych wiadomości przekracza zazwyczaj 55%, co jest świetnym rezultatem. Sprawdź więc i ty Mailchimp!

2. Mailer Lite

Jeśli jednak interesuje Cię w pełni darmowy program do wysyłki emaili to polecam Mailer Lite. Pozwala na uzyskanie do 1000 subskrybentów za darmo. Program prosty do obsługi, działa niezawodnie, intuicyjnie, więc bez problemu poradzisz sobie z jego podstawową i zaawansowaną obsługą.

Ten program to szczególnie idealne rozwiązanie dla początkujących bloggerów oraz dla firm, które posiadają ograniczone grono stałych klientów. Pamiętaj, że to blisko 1000 subskrybentów za free. A później opcje płatne wydają się być najbardziej atrakcyjne w porównaniu z innymi narzędziami do email-marketingu, o których wspominam poniżej.

Zarejestruj się Tutaj a Ty otrzymasz 78 zł na wykupienie płatnego pakietu i ja również.

Oczywiście nie musisz tego pakietu zakupić, możesz korzystać z darmowego, a zdecydować się na płatny w przyszłości 🙂


2. Getresponse

Aplikacja ta okazuje się najlepsza i dzięki temu jest tak popularna. To sprawia, że pojawia się tak wiele filmów i kursów zwracających uwagę na zalety GetResponse. Już wielu użytkowników się o tym przekonało i stara się tym podzielić również z innymi. Dzięki niej od pewnego czasu jest również możliwość tworzenia stron Landing Page, na które trafiają czytelnicy wiadomości emaili, potencjalni bądź stali klienci.

Największe zalety GetResponse:

 • intuicyjny interfejs i prosta obsługa
 • wsparcie przez czat 24 godzinę przez 7 dni w tygodniu
 • ponad 5000 tysięcy szablonów emaili
 • szeroki poziom automatyzacji
 • prosta konfiguracja
 • możliwość wysyłki emaili dostosowanych do lokalnego czasu odbiorców

Wady GetResponse:

Nie zauważyłem wad, które negatywnie wpływałyby na pracę programu. Dlatego polecam go wszystkim, których interesuje tani, funkcjonalny, a zarazem zaawansowany program do wysyłki newslettera i email marketingu.

GetResponse logo aplikacja do wysyłania wiadomości email, narzędzie do email marketingu, program do newslettera

Pamiętaj: Chcesz otrzymać Darmowy miesiąc i 100 zł na początek?  Zarejestruj się Tutaj.

Pierwsze kroki w GetResponse:

Poradnik do pobrania za Darmo!


Inne programy do email marketingu i newslettera

Na rynku występują również pozostałe narzędzia do wysyłki wiadomości email, newslettera i budowania listy mailingowej. Warto przekonać się, jakie posiadają wady i dlaczego pod tym względem wypadają gorzej od aplikacji wyżej wymienionych.

1. Aweber:

aweber - najlepsze narzędzie do email marketingu i newslettera
 • słabo rozbudowana funkcjonalność systemu
 • droższe plany cenowe uzależnione od ilości subskrybentów

2. Madmini:

madmini
 • ograniczenie korzystania tylko z 1 konta
 • tylko 1 szablon email
 • zakazane wysyłanie pewnych treści

3. Freshmail:

freshmail
 • dość skomplikowane tworzenie nowego emaila
 • nie ma możliwości grupowania projektów

Oczywiście każdy z tych 3 pozostałych narzędzi do email marketingu (freshmail, madmini, aweber) posiada również swoje zalety, mniejsze i większe. Ale mnie zniechęciły, aby z nich korzystać. Wybrałem więc najlepszy dla mnie program do mailingu czyli Mailchimp, o którym wspominałem na początku tego artykułu. A Ty, jakiego wyboru dokonałeś? Daj znać!

3 Comments

 1. zyz

  Czy ten link na 100zł do getresponse jest prawidłowy? Bo przenosi do normalnej strony logowania
  Pozdrawiam 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Tak, link działa. Wystarczy po przejściu utworzyć własne konto w Getresponse. Powodzenia!

   1. zyz

    Dzięki! 🤝

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1