O co chodzi w outsourcingu księgowości?

O co chodzi w outsourcingu księgowości

Outsourcing księgowości (ang. accounting outsourcing) to trend biznesowy, często wykorzystywany w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach, którym zależy na optymalizacji procesów finansowo-księgowych. W skrócie accounting outsourcing polega na rezygnacji z prowadzenia wewnętrznego działu księgowego, funkcjonującego w strukturach przedsiębiorstwa oraz oddelegowywaniu wszystkich obowiązków związanych z obsługą rachunkowości zewnętrznemu podmiotowi, czyli niezależnemu biurowi rachunkowemu.

Korzyści takiego rozwiązania jest mnóstwo – od redukcji kosztów po minimalizację ryzyka – stąd jego rosnąca popularność. Może Ty też powinieneś rozważyć outsourcing księgowości?

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe do obsługi swojej firmy, warto kierować się rekomendacjami rodziny i znajomych oraz opiniami osób, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z outsourcingiem księgowości w Internecie. W ten sposób możemy dowiedzieć się, któremu biurowi warto jest zaufać. Nie zapominajmy jednak o weryfikacji, pozyskanych tą drogą, informacji.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro posiada aktualną polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) – taki dokument z jednej strony stanowi zabezpieczenie przed ewentualnymi błędami, z drugiej zaś dowodzi, że firma poważnie podchodzi do swojej pracy, zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką na siebie bierze nawiązując z nami współpracę.

Jakie biuro rachunkowe polecamy?

Wśród godnych polecenia biur rachunkowych oferujących kompleksowe usługi księgowe, naszym zdaniem warta polecenia jest przede wszystkim firma BPION Poland z Warszawy. To profesjonalna firma outsourcingowa, świadcząca usługi księgowe na arenie międzynarodowej, posiadająca ogromne doświadczenie w branży i ciesząca się nieposzlakowaną opinią wśród wszystkich Klientów, z którymi do tej pory miała okazję współpracować.

Jej oferta skierowana jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z Polski i zagranicy, które potrzebują obsługi rachunkowej na najwyższym poziomie. BPiON Poland z pewnością jest gwarantem terminowej realizacji zadań oraz bezpieczeństwa i poufności danych. Jeśli Ty też potrzebujesz takiego wsparcia księgowego, zgłoś się do BPiON!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1