Polany i doliny w Tatrach – Zakopane – cała trasa + wskazówki

Polana Strążyńska - Dolina Małej Łąki - Dolina Kościelisko - Ornak

Będąc w górach, poza zdobywaniem wyjątkowych szczytów, staramy się także regenerować siły. I podziwiać piękne polany i doliny, które występują w Zakopanem, w polskich Tatrach. Kiedy więc jednego dnia zdobyliśmy Kozi Wierch od Zawratu, to postanowiliśmy następnego dnia trochę odpocząć. Tak naprawdę tylko trochę, bo i tak mieliśmy dość długą trasę do pokonania, ale już znacznie spokojniejszą. Zaczynaliśmy od Doliny Białego, a kończyliśmy na Dolinie Kościelisko i schronisku Ornak.

Zobacz całą relację, którą przygotowaliśmy z tego górskiego wypadu. Miłego oglądania!

Trasa przejścia polan i dolin w Tatrach

Cała trasa obejmowała:

Dolina Białego – Polana Strążyńska, Dolina Małej Łąki – Dolina Kościelisko – Schronisko Ornak

Film z kanału YouTube #jaksierozwijac:

Mapka:

Przejdź do mapy w Google Maps.

Jak zorganizowaliśmy noclegi w Zakopanem?

Wszystko rezerwowaliśmy przez Booking, bo tam też mamy coraz większe zniżki. Jesteśmy na poziomie Gemius 2, a już niedługo wskakujemy na najwyższy. Udało się znaleźć 3 miejsca, przez te 5 nocy. I co najważniejsze, w pobliżu szlaków. Dlaczego aż 3? Otóż to był wyjazd spontaniczny i przez to rzadko który hotel oferował nam aż 5 nocy, które nas interesowały (bądź były to miejsca poza naszymi oczekiwaniami).

Najbardziej spodobał się nam podczas tego wyjazdu Hotel Tatra.

Hotel Tatra Booking

Możemy go polecić z czystym sercem. Było tam wszystko, co nam potrzeba, aby po wyprawach górskich wypoczywać. A mianowicie: super pokoje, z pięknym widokiem z balkonu na góry, pokoje wygłuszone i czyściutkie. Zachwyciło nas smaczne jedzenie, śniadania i obiadokolacje. Widok podczas jedzenia posiłku były także wyjątkowe, można było dalej podziwiać góry i zmieniającą się pogodę.

Tam też chcemy ruszyć podczas następnego pobytu w Zakopane, ponieważ to miejsce oddalone od centrum więc znacznie ciszej. A dodatkowo, blisko są wyjątkowe szlaki, które także pozwalają dojść do Hali Gąsienicowej.

Życzymy Ci powodzenia w organizowaniu miłych i bezpiecznych wakacji w górach. Jeśli chcesz obejrzeć więcej naszych górskich relacji oraz innych podróży, to koniecznie zajrzyj do playlisty “Turystyka / Zwiedzanie / Podróże“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1