Pomysły na wpisy na bloga – 10 przykładów. Prowadzenie bloga!

Pomysły na wpisy na bloga - 10 przykładów. Prowadzenie bloga!

Prowadzenie swojego bloga często bywa wyzwaniem, szczególnie jeśli chce się publikować regularnie, ale przytłaczają codzienne obowiązki. Poniżej znajdziesz aż 10 pomysłów na wpis na bloga, które możesz dowolnie modyfikować pod swoje potrzeby i branżę, w jakiej się specjalizujesz. Dzięki tej liście przygotujesz szybko merytoryczne wpisy, które spodobają się twoim odbiorcom i przekażą im cenną wiedzę.

1. Opis ostatniej podróży

Podróże nie są domeną zarezerwowaną dla blogerek zajmujących się turystyką. Każdy od czasu do czasu gdzieś wyjeżdża, poznaje nowych ludzi i testuje nowe miejsca. Jeśli zdarza Ci się to co najmniej kilka razy w roku, to spokojnie możesz przygotować o tym wpisy, za każdym razem skupiając się na innym aspekcie swojej podróży.

2. Podzielenie się swoimi patentami na coś

Dzielenie się swoimi sprawdzonymi sposobami na ułatwienie sobie życie jeszcze się nie znudziło, muszą być one tylko porządne i łatwe do wykonania. Jeśli masz kilka w zanadrzu, stwórz z nich wpisy. Mogą być związane z twoją pracą, pisaniem na bloga albo codziennymi czynnościami, które dzięki twoim sposobom można wykonać szybciej.

3. Powody, dla których z czegoś korzystasz

Jeśli na swoim blogu często wspominasz o jakichś sprzętach, możesz poświęcić im cały osobny wpis. Powiedz obserwatorom, dlaczego właśnie one są dla Ciebie ważne, czym się wyróżniają i jak skradły Twoje serce. To nie musi być reklama, ale szczere podzielenie się opinią i stworzenie odniesienia dla osób nowych na twojej stronie.

4. Recenzje produktów lub potraw

Recenzje tworzone przez autorytet zawsze są mile widziane. Zacznij więc spisywać swoje subiektywne odczucia względem gadżetów, które wykorzystujesz w swojej prac albo w domu. Możesz też od czasu do czasu poruszyć temat odwiedzanych restauracji, nowych potraw albo nietypowych dań pojawiających się na sklepowych półkach.

5. Szukanie okazji i promocji

Co jakiś czas możesz umieszczać na swoim blogu krótki wpis o tym, gdzie obecnie można tanio kupić produkty, które często polecasz albo czy jakieś z twoich ulubionych sklepów nie organizuje wyprzedaży. W ten sposób pomagasz odbiorcom oszczędzić i pokazujesz im, że nie zależy Ci na pieniądzach.

6. Opisywanie nietypowych sytuacji

Każdemu od czasu do czasu przydarzają się dziwne sytuacje. Jeśli coś Cię sfrustrowało albo rozbawiło, możesz opisać to na swoim blogu. To nie tylko terapeutyczne działanie, ale także przestrzeganie swoich obserwatorów przed podobnymi sytuacjami i doradzanie im, jak mogą się podczas ich trwania zachować.

7. Dzielenie się inspiracjami

Jeśli masz jakieś filmy lub książki, do których lubisz wracać po inspiracje, obserwujesz jakieś profile na Instagramie albo często chodzisz do galerii lub muzeów podziwiać jakieś prace, przygotuj o tym wpis. Dzielenie się inspiracjami powie Twoim fanom, na czym się wzorujesz i co cenisz sobie w sztuce i kulturze najbardziej.

8. Udostępnianie procesu uczenia się nowych umiejętności

Jeśli planujesz zacząć uczyć się jakiś nowych umiejętności, stwórz z tego całą serię. Dzięki temu twoi czytelnicy będą mogli uczyć się z Tobą i razem przechodzić przez ten proces. Do tego będzie to dla Ciebie dodatkowa motywacja, żeby rzetelnie i systematycznie powracać do ćwiczeń. Przekonasz też do tego osoby, które Cię obserwują.

9. Pokazywanie swoich ulubionych lokali

Jeśli masz miejsca, do których często lubisz wychodzić albo które odwiedzasz, kiedy jesteś w podróży, możesz napisać o tym na swoim blogu. Twoja rekomendacja będzie bardzo cenna dla osób, które wybierają się do konkretnego miasta i szukają sprawdzonego lokalu. Do tego zrobisz przyjemną reklamę osobom, których pracy cenisz.

10. Kilka pomysłów na coś

Jeśli prowadzisz bloga tematycznego, co jakiś czas wyrzucaj dłuższy wpis o swoich sposobach na coś albo pomysłach. To prosty sposób na przekazywanie rzetelnej wiedzy, która pozwala w przyszłości rozwinąć konkretny punkt, jeśli twoi czytelnicy będą nim zainteresowani. W ten sposób stworzysz dla siebie bazę pod przyszłe treści.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1