Blog ekspercki - dla kogo i czego unikać?

Blog ekspercki - dla kogo i czego unikać?

Internet daje bardzo wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Wcale nie musimy być wysokiej klasy specjalistą, żeby zarabiać na swoich pasjach. Najpopularniejsza forma zarabiania w internecie, dostępna praktycznie dla każdego kto chce, to prowadzenie tematycznych stron, związanych z naszym hobby. Właśnie w taki sposób może pojawić się pomysł na blog ekspercki.

Jeżeli czujemy się dobrze w jakiejś tematyce, to prowadzenie takiego bloga będzie dla nas łatwe i przyjemne.

Jak to działa? Dość prosto. Prowadząc bloga, występujemy jako ekspert. Ludzie trafiają na bloga szukając jakiejś informacji, na przykład mają problem do rozwiązania z własną stroną internetową. Wówczas znajdują wpis na ten temat, jednak okazuje się to dla nich a trudne do zrobienia. Wówczas zgłaszają się do Ciebie z prośbą o rozwiązanie problemu. No i dzięki prowadzeniu eksperckiego bloga, w taki właśnie sposób zyskujemy klientów.


W jakich branżach sprawdzi się blog ekspercki?

Oczywiście mimo, że prowadzenie bloga eksperckiego nie jest możliwe w każdej branży, to branż, gdzie taki blog może być prowadzony jest bardzo wiele. Przykładem może być tworzenie stron internetowych albo ich pozycjonowanie. Dobrym pomysłem jest na przykład blog wspomagający rozwój osobisty czy też uczący prowadzenia kampanii reklamowych w internecie.

Oczywiście takie tematyki jak porady prawne czy też zdrowie i uroda, to kategorie w których ludzi szukają bardzo dużo informacji i tutaj łatwo znaleźć klientów.

Własne treści

Prowadząc bloga eksperckiego powinniśmy oczywiście publikować na nim treści autorskie, jeżeli będziemy przepisywać od kogoś prace, to raczej nie zbudujemy sobie wizerunku eksperta. Możemy ewentualnie udostępniać miejsce na naszym blogu na wpisy autorskiego innych ekspertów. W ten sposób nasz blog zyska na atrakcyjności. Warto również odpowiadać na komentarze ludzi pod artykułami, żeby nie poczuli się zostawieni sami sobie.

Wygląd

Blog eksperta oprócz tego, że musi prezentować wysoki poziom merytoryczny, musi również ładnie się prezentować. Strona wizualna w internecie jest bardzo ważna. Dlatego odpowiednia szata graficzna w przypadku bloga jest konieczna. Oczywiście w dzisiejszych czasach, strona musi działać bez problemu na telefonach komórkowych.


Czego unikać prowadząc blog ekspercki?

Prowadząc bloga eksperckiego powinniśmy unikać zbyt nachalnej reklamy. Ktoś, czytający nasz artykuł nie powinien mieć wrażenia że chcemy mu coś sprzedać. To on sam ma po przeczytaniu artykułu zwrócić się do nas z prośbą o wycenę jakiejś pracy lub prosząc nas o rozwiązanie jego problemu.

Budując wizerunek eksperta nie powinniśmy komentować tematów politycznych. To nie jest wiedza ekspercka, jeżeli mamy taką potrzebę, to możemy założyć sobie blog o tematyce politycznej. Tematami politycznymi bardzo łatwo zniechęcić do siebie ludzi.

Podsumowanie

Blogi eksperckie zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Jednak jest to dość nowa forma docieranie do klientów a co za tym idzie, jest całkiem spora do zagospodarowania luka na rynku.

Jaki blog ekspercki możesz Ty założyć?

 

Zobacz także: Jak i gdzie założyć blog?

Dlaczego warto prowadzić bloga - 24 powody

Jak pokonać lenistwo?

 

Blog ekspercki – dla kogo i czego unikać?
4.6 (91.11%) 9 vote[s]

Dodaj komentarz :)