Publikowanie e-booków i książek na Amazonie na autopilocie

Publikowanie e-booków i książek na Amazonie na autopilocie

Publikowanie e-booków na Amazonie na autopilocie to tani i skuteczny sposób na dochód pasywny z niemal zerowym wkładem własnej pracy i bez dobrej znajomości języków obcych. Zarabianie w Internecie cieszy się wielkim zainteresowaniem, tak samo, jak możliwy dzięki niemu dochód pasywny, czyli pieniądze otrzymywane w sposób stały za raz wykonaną pracę. Jednym z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów na dochód pasywny w Internecie jest tworzenie produktów cyfrowych, w tym publikowanie na Amazon. Można to robić bez samodzielnego pisania e-booków, a więc i bez dobrej znajomości języków obcych, przeznaczając na to jedynie niewielkie sumy.

Znacznie więcej dowiesz się w kursie “Biznes online i zarabianie w domu przez Amazon KDP“. Jak dołączyć? Najlepszą ofertę wszystkich kursów online otrzymasz w zakładce “sklep“.

W jaki sposób możliwe jest publikowanie na Amazonie bez pisania?

Wiele osób publikuje e-booki na tej platformie, pisząc je samodzielnie, jednak jeszcze więcej jej użytkowników zleca napisanie książek tak zwanym ghostwriterom. Są to osoby, które piszą całą książkę, a po jej ukończeniu przekazują ją zleceniodawcy, który posiada do niej pełnię praw, tak jakby sam ją napisał – może opublikować ją więc pod własnym nazwiskiem i z punktu widzenia prawa to on jest autorem.

Taki sposób zarabiania na autopilocie jest okazją dla osób, które chcą uzyskać dochód pasywny na jednej z największych i najbardziej zaufanych platform, do jakich należy Amazon, a jednocześnie nie chcą przeznaczać czasu na pisanie książek lub po prostu nie znają na tyle języka obcego, by samemu pisać dłuższe teksty.

Jak zabrać się za publikowanie na Amazonie?

Publikowanie na Amazon może rozpocząć niemal każdy i nie trzeba tu przechodzić przez skomplikowane procedury. Wystarczy jedynie zarejestrować się na platformie KDP (Kindle Direct Publishing), przez którą można publikować zarówno e-booki, jak i produkty papierowe, jednak przygodę swoją lepiej zacząć od tych pierwszych.

Rejestracja na platformie jest szybka i bezpłatna. Po jej dokonaniu należy jeszcze wprowadzić swoje dane podatkowe, wypełniając formularz, który służy temu, by Amazon wiedział, czy podatki odprowadza się całkowicie w USA, czy jest się cudzoziemcem i działa z zagranicy. Od sprzedanych e-booków trzeba bowiem zapłacić podatek i jeżeli byłoby się Amerykaninem, płaciłoby się jego całość w USA, a to oznacza, że aż 30% przychodu byłoby zabranych przez Amazon na poczet podatku.

W przypadku publikowania na Amazon z Polski, po wypełnieniu formularza jedynie 10% przychodu trafia do władz USA, a resztę podatku odprowadza się w Polsce. Nie ma co się jednak martwić o to, że płaci się podatek podwójnie, gdyż dzięki ustawie o unikaniu podwójnego opodatkowania w Polsce płaci się jedynie pozostałą część podatku, a nie pełen podatek dochodowy.

Ile kosztuje publikowanie na Amazonie?

Publikowanie na Amazon jest bezpłatne i można dodawać na platformę kolejne książki bez uiszczania opłat. Od sprzedanych e-booków pobierana jest jednak prowizja. W przypadku książek, które kosztują mniej niż 2.99 dolara, autor dostaje zaledwie 35% procent kwoty sprzedaży, a od tego trzeba będzie przecież zapłacić także podatek dochodowy.

O wiele lepiej wygląda sytuacja, kiedy książkę wyceni się na 2.99 dolarów i więcej – tu autor dostaje już aż 70% pieniędzy ze sprzedaży każdego egzemplarza, co jest kwotą atrakcyjną.

Warto dodać, że na Amazon możliwe jest zarabianie bez działalności gospodarczej, gdyż pieniądze pochodzą z tytułu praw autorskich, a więc są to tantiemy. To Amazon jest sprzedawcą, a nie my. Wiele osób, dla których publikowanie na Amazon stało się ważnym źródłem dochodu, nie ma działalności, chociaż wielu autorów później dla wygody ją zakłada, gdyż niesie to wiele korzyści i daje większe pole do popisu, gdyż można rozwinąć skrzydła i szukać również innych pomysłów na stały sposób pasywny i na zarabianie w Internecie poza Amazonem.

Model zarabiania na tanich książkach – efekt kuli śnieżnej

Chociaż myśląc o książce, myśli się często o grubych tomach, wiele e-booków na Amazonie ma objętość artykułu blogowego, gdyż absolutne minimum wynosi tu 2500 słów dla książek z kategorii należących do literatury faktu. Niektórzy zalecają, by to minimum wynosiło 10000 słów, by mieć pewność, że książka nie zostanie usunięta, jednak obecnie dostępnych jest na Amazon wiele e-booków o najmniejszej objętości, które są na nim od miesięcy, a nawet lat, i nie są usuwane.

Model zarabiania na Amazonie, który jest bardzo popularny, polega na publikacji bardzo dużej ilości tanich książek, których cena wynosi 2.99 dolara – na tyle dużo, by otrzymać 70% pieniędzy ze sprzedaży. Najlepiej sprzedają się poradniki, które mogą dotyczyć niemal dowolnego tematu, gdyż Amazon posiada dziesiątki kategorii i jeszcze więcej podkategorii dla literatury faktu.

Ważne jest oczywiście, by pisać o czymś, co interesuje kupujących, a więc warto pisać o tematach popularnych – zarówno takich, które popularne są sezonowo, jak i takich, które zawsze są aktualne. Istnieją wtyczki do przeglądarek, głównie do Chrome, które pokazują, jak dobrze sprzedają się książki z danej niszy, a więc od razu wiadomo, czy inwestycja ma sens. Korzystanie z wielu z nich nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Bardzo dobry zestaw zupełnie darmowych rozszerzeń do Chrome, które umożliwią odkrycie popularnych nisz i słów kluczowych, oferuje wydawca Self Publishing Titans. Po wpisaniu jego nazwy w sklepie z rozszerzeniami do tej przeglądarki pojawią się wydane przez niego narzędzia, które są często aktualizowane, a do tego nie trzeba nawet żadnej rejestracji, by z nich korzystać. Nie trzeba więc podawać swoich danych osobowych, szczegółów do płatności, czy innych wrażliwych danych.

Publikowanie na Amazonie w ten sposób porównać można nieco do śnieżnej kuli, gdyż pojedynczy opublikowany e-book nie przyniesie dużego zarobku, jednak kiedy opublikuje się takich produktów więcej, to uzyska się z czasem spory dochód pasywny.

Strategia taka jest prosta – na początku zleca się napisanie kilku produktów. Pieniądze z nich uzyskane przeznacza się na większą ich ilość i tak robi się przez kilka miesięcy. W takim modelu faktycznie się więc w tym czasie nie zarabia, gdyż uzyskany dochód pasywny od razu wydaje się na kolejne e-booki. Po upływie kilku miesięcy jednak zaczną przychodzić na konto sensowne sumy pieniędzy. Nie jest to więc metoda na zarobek natychmiastowy, więc osoby pragnące pieniędzy w trybie ekspresowym muszą spróbować innych sposobów na zarabianie w Internecie.

Rzeczywiste zarabianie na Amazon trwa trochę czasu, a pierwsza wypłata przychodzi aż 3 miesiące po opublikowaniu pierwszego e-booka, jeżeli publikowanie zaczęło się z początkiem miesiąca. Według regulaminu platforma ma bowiem 60 dni na wypłacenie pieniędzy po zakończeniu danego miesiąca sprzedaży. Jeżeli więc publikować zaczęło się od początku maja, to pierwsze pieniądze pojawią się na koncie pod koniec lipca, jeżeli będzie miała miejsce sprzedaż. Kolejne wypłaty będą miały już miejsce w każdym miesiącu, pod warunkiem płynności publikowania i sprzedaży.

Gdzie zamówić napisanie e-booka i ile to kosztuje?

Dla wielu osób zarabianie w Internecie dzięki publikowaniu e-booków jest doskonałym sposobem na dochód pasywny na autopilocie, gdyż książki najczęściej zleca się ghostwriterom i wcale nie trzeba dużo za to płacić. Oczywiście można samemu rozwijać się w kierunku pisania tekstów, co pozwoli nam z czasem napisać coś całkowicie własnego.

E-booka o minimalnej długości 2500 słów można zamówić już za 5 dolarów, a zdarza się czasem, że udaje się znaleźć ghostwritera, który napisze za tę kwotę o wiele dłuższą książkę — nawet taką, która liczyć będzie 5 tysięcy słów. Za książkę o długości 10000 słów przyjdzie już zapłacić 8-12 dolarów, co nadal jest bardzo atrakcyjną kwotą.

Jak jednak tak niskie ceny treści są w ogóle możliwe i gdzie znaleźć bardzo tanich ghostwriterów? Najlepiej zarejestrować się w tym celu na serwisie Fiverr – największym portalu łączącym zleceniodawców z freelancerami. Jednocześnie jest on też najtańszy. W przeważającej większości przypadków książki po angielsku nie będą pisane tam przez rodzimych użytkowników tego języka – ci też są obecni na tej platformie, ale życzą sobie o wiele większych kwot ze względu na wysokie koszty pracy w USA.

Istnieje na świecie jednak wiele krajów, które są biedne, a koszt życia w nich jest bardzo niski z punktu widzenia Polaków. Jednocześnie angielski jest w nich drugim językiem urzędowym i spora część edukacji w szkołach odbywa się właśnie w nim, a wielu freelancerów z tych krajów włada nim biegle. Pomimo faktu, że e-book zostanie napisany przez osobę z Indii, Nigerii, Etiopii i innych egzotycznych krajów, jego jakość będzie wysoka. Dodatkowo freelancer na Fiverr pieniądze dostaje dopiero po zatwierdzeniu zamówienia przez zlecającego, co jeszcze bardziej zachęca do korzystania z tej platformy i zwiększa bezpieczeństwo i komfort transakcji.

E-book to jednak nie tylko treść, ale i okładka. Tę można zamówić oddzielnie, również za 5 dolarów, jednak wielu freelancerów zaczynających działalność na Fiverr w celu zdobycia przychylnych recenzji, które z czasem dadzą im podstawę do podnoszenia cen, przygotuje za 5-10 dolarów zarówno treść, jak i okładkę, dlatego warto korzystać z usług nowych freelancerów na platformie, których odnalezienie możliwe jest przy użyciu filtra. Często uzyskuje się w dzięki temu idealny stosunek jakości do ceny.

Okładkę można też prosto przygotować samemu z użyciem darmowych narzędzi, a najlepszym jest Canva, a także konkurencyjne rozwiązanie, jakim jest Desygner. Obie te usługi działają w chmurze, a więc korzysta się z nich przez przeglądarkę. W ciągu kilku minut można stworzyć w nich piękne okładki całkowicie za darmo. Obie usługi posiadają też aplikacje mobilne, a więc okładkę można stworzyć nawet na telefonie. Istnieje też wiele innych darmowych aplikacji, które to umożliwią, dzięki czemu można zaoszczędzić na zamówieniu okładki

Droga do wolności finansowej

Zakładając, że zleci się napisanie jedynie pięciu krótkich książek w miesiącu w najniższej cenie, miesięczny koszt publikowania na Amazonie wynosić będzie jedynie 100 złotych. Amazon to wielka platforma i każda napisana i dobra książka(bądź e-book, zeszyt, planner, kalendarze, kolorowanki, gry itp.) przynajmniej się zwraca. Przy cenie 2.99 dolarów i związanej z nią kwocie w wysokości 70% prowizji dla autora, wystarczą już 3 sprzedaże, by zamówienie książki się zwróciło. Każda kolejna sprzedaż to już czysty zysk.

Aby książka zaczęła się sprzedawać od razu po publikacji i przyniosła przyzwoity zarobek, należy wykonać jedynie kilka kroków, publikując ją. Pierwszym jest dobór słów kluczowych w momencie dodawania jej na platformę. Słowa kluczowe to frazy, które wpisują klienci Amazonu, szukając książek z danej tematyki.

Przy dodawaniu książki można dodać 7 takich fraz, a można je łatwo znaleźć za darmo, używając do tego po prostu paska wyszukiwania na Amazonie. Wystarczy rozpocząć wpisywanie frazy, a otrzyma się dalsze sugestie, które są faktycznymi frazami wpisanymi przez klientów. Dodatkowo dostępne są darmowe rozszerzenia do przeglądarek internetowych, które umożliwią szybsze uzyskanie słów kluczowych, w tym wspomniane już narzędzie od Self Publishing Titans, ale można rozejrzeć się też za innymi alternatywami, których w sklepie Chrome jest przynajmniej kilka.

Po ukazaniu się każdej z książek warto dodatkowo udostępnić ją na Pintereście – jest to portal społecznościowy, z którego korzystanie jest darmowe, a jest on prostym i wysoce skutecznym narzędziem marketingowym. Dodanie wpisu, tutaj zwanego pinem, który zawiera link do strony Amazonu, znacznie zwiększa sprzedaż, a czynność ta trwa dosłownie chwilę.

Dzięki Amazonowi zarabianie bez działalności i dochód pasywny w Internecie stają się dostępne niemal dla każdego, i wystarczy tylko zainwestować bardzo niewielkie pieniądze, wykonując dodatkowo kilka prostych czynności, by cieszyć się regularnymi wpływami na konto. Jeśli jesteś tym zainteresowany, dołącz do kursu online “Biznes online i zarabianie w domu przez Amazon KDP“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1