Sprawdzone sposoby na zarabianie przez Internet. Biznesy online

Sposoby na zarabianie w domu przez Internet? Biznesy online

Szukasz sposobów na zarabianie bez wychodzenia z domu? Masz dość dojazdów do biura i spędzania za biurkiem ośmiu godzin dziennie? A może efektywniej pracujesz kiedy nikt nad tobą nie stoi i nie patrzy ci na ręce? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie.

Praca zdalna ma wiele plusów, do których zaliczyć można komfort psychiczny, gdyż mamy większą swobodę działania. W biurze jesteśmy kontrolowani przez przełożonych, co dla wielu działa demotywująco i zmniejsza produktywność. Jedną z ważniejszych korzyści pracy zdalnej jest możliwość wykonywania obowiązków o dowolnej porze dnia lub nocy.

Pozwala nam to pracować kiedy mamy dużo sił i chęci do działania, oczywiście jeśli trzymamy się wyznaczonych terminów. Wielu z nas woli spędzać czas w samotności, a praca w biurze pełnym ludzi przez 8 godzin dziennie nie zawsze jest dobra. Jest tak zwłaszcza w przypadku introwertyków.

Jak zarobić pieniądze przez Internet bez wychodzenia z domu?

Obróbka zdjęć / Montaż filmów

Nauka obróbki zdjęć czy montażu filmów nie jest trudna, dlatego też poświęcając nieco czasu możemy opanować podstawy, które są wystarczające do wykonywania zleceń. Wielu fotografów amatorów, ale również i tych zawodowych często szuka pomocników do obróbki zdjęć czy montowania filmów z danego eventu, takiego jak np. wesele, chrzciny czy imprezy. To zajęcie, które wymaga odpowiedniego sprzętu, czyli komputera i programów.

Niemniej jednak przy stałych zleceniach inwestycja ta szybko się zwróci. Możemy nawiązać współpracę zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi, które robią zdjęcia hobbystycznie, ale nie znają się na ich obróbce. Zarobki na jakie możemy liczyć zależą od naszych umiejętności, gdyż im więcej umiemy tym bardziej skomplikowane rzeczy możemy robić, co wiąże się z większymi zyskami.

Copywriting

Copywriting, czyli pisanie tekstów, tworzenie reportaży, haseł reklamowych i wiele innych ważnych w marketingu aspektów. Najważniejsze w tym zawodzie jest to, aby stać się ekspertem w jednej dziedzinie, co pozwala nam więcej zarabiać, a także ułatwia znalezienie klientów. Oczywiście wraz z dużymi cenami za nasze usługi, musimy oferować wysoką jakość tworzonych treści. Copywriter w zależności od branży, w której działa może całkiem nieźle zarobić.

Na wysokość zarobków na tym stanowisku wpływa między innymi forma zatrudnienia, z czego najkorzystniejsza jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Pozwala to na samodzielne pozyskiwanie klientów i ustalanie własnych stawek, które będą adekwatne do wykonywanej pracy, a jednocześnie satysfakcjonujące dla nas. 

Ghostwriting

Ghostwriting jest jedną z odmian copywritingu i polega na tworzeniu treści z przeniesieniem praw autorskich na zleceniodawcę. Często zlecenia tego typu dotyczą ebooków bądź książek, gdyż mimo dobrego pomysłu wielu osobom brakuje umiejętności. Zleceniodawca powie nam jak powinna wyglądać książka, a także co musi się w niej znaleźć, jednak to my będziemy musieli ją napisać słowami, które będzie się przyjemnie czytało.

Często również ghostwriterzy piszący e-booki czy artykuły muszą samodzielnie dobierać zdjęcia, które należy wpleść w tekst. Nikt nie dowie się, że to my napisaliśmy e-booka czy dany artykuł, gdyż przekazujemy prawa autorskie do tego dzieła.

Tłumaczenie

Wiele międzynarodowych firm, jak i tych lokalnych, które chcą nawiązać współpracę z zagranicznymi podmiotami potrzebuje tłumaczy. Zazwyczaj wystarczająca jest znajomość podstaw języka angielskiego, a także słownictwo branżowe, którego możemy się nauczyć już w czasie tłumaczenia. W razie problemów można skorzystać z pomocy internetu, a konkretniej z tłumacza google, co sprawdzi się w przypadku nieznajomości jakiegoś słowa. Zarobki na jakie może liczyć tłumacz są często wyższe niż te copywritera, a tutaj nie musimy tworzyć własnych tekstów, a jedynie tłumaczymy te już gotowe.

Dziennikarstwo

Dziennikarze często mogą pracować z własnego domu, zwłaszcza jeśli skupiają się na pisaniu tekstów, a nie na robieniu wywiadów. W wielu redakcjach są osoby przeznaczone do robienia wywiadów, a inni skupiają się na redagowaniu treści do papierowych gazet, ale i na strony internetowe. Nawet jeśli będziemy musieli wyjeżdżać, to będzie to raz na jakiś czas. Większość czasu poświęcimy się na redagowanie treści w zaciszu własnego domu. W wielu firmach wykształcenie nie ma znaczenia, jeśli mamy dobre portfolio, czyli kilka próbnych tekstów, które pozwolą na ocenę naszych umiejętności.

Księgowość

Praca jako księgowy wymaga nieco wiedzy na temat panującego w naszym kraju systemu podatkowego, jednak nie jest wymagane konkretne wykształcenie. Liczą się umiejętności, a także znajomość prawa, gdyż wiele osób udaje się do księgowych z różnymi problemami, jak chociażby wybór formy prowadzenia firmy. Księgowi muszą wiedzieć jak prowadzić jednoosobową działalność, ale i spółkę, gdyż obie opcje są popularne w naszym kraju. Co prawda wiele spraw możemy załatwić online za pomocą dobrego programu do księgowości, ale czasem konieczne będzie spotkanie z klientem. Początkowo warto zdobyć nieco doświadczenia zatrudniając się jako młodszy księgowy, co ułatwia późniejsze znalezienie lepiej płatnej pracy.

Programowanie

Na rynku IT w Polsce i na świecie jest ogromne zapotrzebowanie na programistów, przeróżnych języków, jak Python, JavaScript, Java itp. Oczywiście z czasem programista ma opanowanych kilka języków programowania. Natomiast może zacząć od 1 języka programowania (np. prostego Python) i już dzięki temu później starać się uzyskać zatrudnienie jako Junior Python, a może z czasem jako Senior Python, który mógłby szkolić innych i mieć zespół pod opieką przy realizacji różnych projektów. Poznaj nasz kurs o Python, który opublikowaliśmy jakiś czas temu. Jego najlepszą ofertę otrzymasz w zakładce “kursy online“.

Specjalista ds. reklamy i marketingu

Skuteczna promocja firmy w Internecie to podstawa jej istnienia. Natomiast nie każdy właściciel firmy, przedsiębiorca, bądź wspólnicy (w przypadku spółki), jest w stanie samodzielnie zadbać o taki marketing. Mogą nie mieć do tego odpowiednich kompetencji, a zarazem czasu. W tym celu chętnie zatrudniają specjalistów od reklamy i marketingu, którzy będą dbać o promocję ich firmy w świecie online.

Może to polegać na dbaniu o regularne prowadzenie bloga firmowego, kanałów social media (i postów, w tym także materiałów wideo, rolki i relacje). Inni specjaliści ograniczają się tylko do zarządzania kampaniami sponsorowanymi typu Facebook i Google Ads.

Tworzenie stron WWW

Właściciele firm, freelancerzy, blogerzy i wiele innych osób potrzebują stron internetowych. Jeśli opanujemy umiejętność ich tworzenia, to jesteśmy w stanie na tym dobrze zarabiać. A wszystko może odbywać się z pomocą dość prostej technologii czyli CMS WordPress. Ukazujemy to w naszym kursie na temat tworzenia stron WWW w WordPress + sklep online Woocommerce. Część kursantów wykorzystała tą wiedzę, aby przygotować dla siebie swoje pewne strony WWW i sklepy online. Ale inni dzięki temu nauczyli się tworzyć strony WWW i dzięki temu zaczęli na tym zarabiać. Zobacz w poniższym materiale wideo, jakie to proste 🙂

Wydawca

Możesz wydawać pewne produkty cyfrowe i fizyczne (np. ebooki, książki, kolorowanki, zeszyty itp.) i sprzedawać je na platformie Amazon. Tłumaczymy to bardzo dokładnie uczestnikom naszego kursu o “Amazon KDP”. Dzięki niemu uczestnicy uczą się, jak założyć swoje konto, ustawić platformę, a zarazem dobrze wypełnić deklaracje podatkowe. Dodatkowo uczą się tworzyć pierwsze i kolejne produkty, które za darmo mogą wystawiać na rynku polskim i na całym świecie. Zobacz poniżej jedną z wielu ciekawych lekcji dostępnych w tym szkoleniu.

Partner / Afiliacja

Także i nam od wielu lat udaje się zarabiać na afiliacji, uzyskując w ten sposób tak zwany dochód pasywny. Wystarczy zajrzeć do naszej zakładki “narzędzia i promocje” i tam zobaczysz, z jakimi firmami współpracujemy. Dzięki temu przygotowaliśmy dla czytelników naszego bloga specjalne oferty i promocje. To produkty i usług, z których korzysta nasz zespół na bieżąco, więc polecamy je z czystym sercem. I dzięki temu część czytelników również to robi, a to zapewnia nam dodatkowe profity finansowe. Z góry wszystkim dziękujemy, także Tobie 🙂

Tam wyjaśniamy, gdzie jest możliwość zarabiania na afiliacji, gdy prowadzimy własną stronę WWW / blog czy kanał social media. Oto pewna propozycja: LinkHouse oraz WhitePress – tutaj możesz ogłosić, ile musi zapłacić reklamodawca, aby uzyskać reklamę na Twojej stronie WWW czy kanale SM (w postaci artykułu sponsorowanego czy postu).

Udało Ci się poznać pewne sposoby zarabiania przez Internet w domu bądź podróży. Wszystko odbywa się online. Możliwe, że pewne z nich szczególnie przypadły Ci do gustu. Jeśli tak, to życzymy powodzenia, aby szkolić się w danym kierunku. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1