Orla Perć część 1: wejście na Kozi Wierch przez Zawrat

Wspaniała wyprawa naszego zespołu na Orlą Perć. Nie mieliśmy zapewnionego schroniska w Murowańcu (Hala Gąsiennicowa), ani przy Dolinie 5 Stawów, dlatego podzieliliśmy Orlą Perć na 2 etapy. Chcesz zobaczyć, jak udało się nam zdobyć Kozi Wierch. To był nasz pierwszy cel i udało się nam go zrealizować w słoneczną pogodę jeszcze pod koniec września 2023 roku.

Jak byliśmy przygotowani by wejść na Kozi Wierch?

Orla Perć jest uznana za najtrudniejszy szlak w polskich Tatrach. Z tego względu nie chcieliśmy tego faktu bagatelizować. Uznaliśmy, że musimy być wcześniej dobrze przygotowani. Dlatego dbaliśmy o zachowanie dobrej kondycji. Już przed wyjazdem zachowywaliśmy właściwą dietę, a zarazem regularne treningi. Ale to nie wszystko.

Dodatkowo będąc w Zakopanem zaopatrzyliśmy się w sprzęt wspinaczkowy: uprząż, lonża z absorberem, kask wspinaczkowy, rękawice i dobre buty. Poza tym mieliśmy odpowiednie plecaki. W Kuźnicach oraz w innych miejscach w Zakopanem można wynająć sobie taki sprzęt wspinaczkowy na 1 dzień bądź dłużej i możemy za to zapłacić np. 40-75 zł (w zależności od aktualnego cennik danej wypożyczalni).

Jak zorganizowaliśmy noclegi w Zakopanem?

Wszystko rezerwowaliśmy przez Booking, bo tam też mamy coraz większe zniżki. Jesteśmy na poziomie Gemius 2, a już niedługo wskakujemy na najwyższy. Udało się znaleźć 3 miejsca, przez te 5 nocy. I co najważniejsze, w pobliżu szlaków. Dlaczego aż 3? Otóż to był wyjazd spontaniczny i przez to rzadko który hotel oferował nam aż 5 nocy, które nas interesowały (bądź były to miejsca poza naszymi oczekiwaniami).

Najbardziej spodobał się nam Hotel Tatra.

Hotel Tatra Booking

Możemy go polecić z czystym sercem. Było tam wszystko, co nam potrzeba, aby po wyprawach górskich wypoczywać. A mianowicie: super pokoje, z pięknym widokiem z balkonu na góry, pokoje wygłuszone i czyściutkie. Zachwyciło nas smaczne jedzenie, zarazem śniadania i obiadokolacje. Widok podczas jedzenia posiłku jest wyjątkowy, można dalej podziwiać góry i zmieniającą się pogodę (dodatkowe posiłki można sobie zakupić w recepcji). Jest także opcja, by zamiast śniadania przygotowali nam śniadaniową wyprawkę (kilka kanapek, jakiś napój itp.), która może na nas czekać w recepcji wcześnie rano (my zamawialiśmy na 6.30, ale wcześniej chyba także można). I co jeszcze się nam tam spodobało? Dostęp do basenu, strefy spa i siłowni (i to wszystko w cenie, więc nie trzeba nic dodatkowo dopłacać). I oczywiście lokalizacja była dobra, bo i tam można szybko dojść do szlaku, który pozwoli nam wybrać się na Halę Gąsiennicową.

Zapraszamy do poznania naszej wyprawy na Kozi Wierch 🙂

Wejście na Kozi Wierch przez Zawrat

Film z kanału YouTube #jaksierozwijac

Poznaj dokładne trasy. Jeśli chcesz do nich przejść przez Google Maps, to kliknij w More options. Przedstawiamy 3 trasy czyli ukazującą nasze przejście. A dodatkowe 2 trasy mogą zostać wykorzystane, jeśli wcześniej zorganizujesz sobie pewien nocleg w schronisku.

Kuźnice – Murowaniec – Zawrat – Kozi Wierch – Dolina 5 Stawów – Parking Łysa Polana:

To trasa, jeśli masz zapewniony nocleg w schronisku Murowaniec:

To trasa, gdy masz zapewniony nocleg w schronisku przy Dolinie 5 Stawów. I uwzględniaj przejście na Kozi Wierch przez Zawrat. Można oczywiście od razu wybrać się bezpośrednio na Kozi Wierch (podejście jest wtedy znacznie łatwiejsze, pozbawione łańcuchów).


Wycieczka na szczyt Kozi Wierch, część słynnej Orlej Perci, była wyjątkowym doświadczeniem. Starannie przygotowani i wyposażeni, podjęliśmy trudne wyzwanie. Wspinaczka była pełna niesamowitych widoków i satysfakcji z pokonania trudności. To niezapomniana przygoda, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *