Zarabianie na pasji - czy to możliwe?

Każdy z nas ma jakąś pasję, czyli coś co lubimy robić i sprawia nam to przyjemność. W wielu przypadkach możemy zacząć zarabiać na pasji np. kiedy tworzymy jakieś rzeczy własnoręcznie, zajmujemy się modą czy lubimy robić zdjęcia. Wielu freelancerów, którzy obecnie zarabiają sporo pieniędzy, zaczynali od swojej pasji, którą może być programowanie, fotografia, montaż filmów i wiele innych. Oczywiście to tylko niektóre z przykładów pasji, które pozwalają na zarobek. Dlatego też każdy powinien się zastanowić czy można sprawić, aby nasza praca dawała nam przyjemność. A stanie się tak kiedy zaczniemy zarabiać na swojej pasji

Czy zarabianie na pasji jest możliwe?

Zapewne nieraz zastanawiałeś się czy zarabianie na swojej pasji jest możliwe, a odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. A wręcz warto powiedzieć, że zarabianie na pasji może nam przynieść naprawdę duże zarobki, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Jest wielu freelancerów, którzy z ciekawości zaczęli próbować programowania, pisania tekstów czy robienia zdjęć, jednak z czasem to pokochali.

Klienci widzą z jakim entuzjazmem podchodzimy do wykonywanych obowiązków, co może zachęcić ich do skorzystania z naszych usług. W końcu ludzie są w stanie zapłacić więcej za wysoką jakość oferowanych usług czy produktów. Kiedy wykonywanie pracy sprawia nam przyjemność, a ma to miejsce w przypadku zarabiania na pasji, oferowane przez nas produkty i usługi są wysokiej jakości. 

Pomysły zarabiania na pasji typu handmade:

  1. Tworzenie i sprzedaż własnej biżuterii
  2. Projektowanie i sprzedaż ubrań lub dodatków
  3. Sprzedaż własnych przepisów kulinarnych lub gotowych potraw
  4. Tworzenie i sprzedaż własnych kosmetyków naturalnych
  5. Projektowanie i sprzedaż własnych gadżetów
  6. Organizowanie warsztatów z danej pasji, np. malowania, gotowania
  7. Wypożyczanie swojego sprzętu sportowego, np. rowerów czy nart
  8. Organizowanie wycieczek dla innych osób związanych z pasją, np. wspinaczki górskiej czy wędkowania
  9. Tworzenie i sprzedaż własnych gier planszowych
  10. Sprzedaż własnych przepisów na domowe napoje
  11. Projektowanie i sprzedaż własnej odzieży dla zwierząt
  12. Sprzedaż własnych produktów spożywczych, np. konfitur czy przetworów

Pomysły zarabiania na pasji typu freelance:

  1. Tworzenie stron internetowych dla klientów indywidualnych lub małych firm (wystarczy ukończyć nasz kurs online “WordPress tworzenie stron internetowych + Sklep WooCommerce” aby móc tworzyć strony WWW dla siebie i innych).
  2. Pisanie tekstów na zamówienie dla różnych firm i stron internetowych (przejdź kurs online “Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu? Copywriting” i dzięki niemu zacznij zarabiać).
  3. Projektowanie graficzne, takie jak logo, wizytówki, ulotki reklamowe itp.
  4. Fotografia i tworzenie unikalnych, profesjonalnych zdjęć do wykorzystania w reklamie lub na stronach internetowych.
  5. Tworzenie filmów reklamowych dla firm lub indywidualnych twórców.
  6. Projektowanie i tworzenie gier komputerowych lub aplikacji mobilnych.
  7. Tworzenie muzyki na zamówienie dla reklam, filmów lub gier.
  8. Tłumaczenie tekstów z jednego języka na drugi.
  9. Usługi konsultingowe lub korepetycje online.
  10. Świadczenie usług wirtualnego asystenta, takich jak obsługa e-maili, organizacja kalendarza lub wykonywanie prostych zadań administracyjnych.

Jak zarabiać na pasji? Kilka wskazówek

Przede wszystkim, aby móc zarabiać na pasji, musimy poinformować ludzi o naszej działalności. Dlatego też warto założyć konto na YouTubie, LinkedIn, Facebooku, dzięki czemu pokażemy ludziom naszą pasję (pomóc Ci w tym mogą kursy online: “YouTube Marketing – jak założyć, prowadzić i zarabiać na YT?”, “Jak stworzyć stronę na FB i prowadzić fanpage na Facebooku?” . Każdy obserwujący, który będzie śledził nasze poczynania w internecie to potencjalny klient. Niezależnie od tego czy planujemy sprzedawać własnoręcznie tworzone rzeczy, czy po prostu chcemy zarabiać jako influencer. Social media dają nam wiele możliwości, więc warto z tego skorzystać. YouTube czy Instagram to dobre miejsce, aby pokazać swoje umiejętności fotograficzne, filmowe, ale również pokazać siebie, jeśli chcemy być influencerami. Z kolei prowadzenie bloga przydaje się copywriterom, pozycjonerom i wielu innym freelancerom, którzy działają w internecie. Zatem musimy dostosować platformę do charakteru naszego hobby i charakteru działalności, którą chcielibyśmy prowadzić.
 
Aby zyskać obserwujących musimy regularnie publikować treści, gdyż algorytmy poszczególnych portali społecznościowych promują aktywne konta. Zatem warto dodawać 2-3 posty / filmy tygodniowo, co zresztą robi wiele firm. Pamiętajmy, że powinniśmy stać się ekspertem w danej dziedzinie, jeśli chcemy zarabiać na pasji. Dzięki temu nasi fani będą wiedzieć, że jesteśmy najlepsi w tym co robimy i z pewnością skorzystają z naszych usług bądź zakupią nasze produkty. Zadowoleni klienci to dobry i darmowy sposób na reklamę, gdyż będą oni polecać naszą firmę swoim znajomym. 
 
Aby stać się ekspertem w danej dziedzinie, warto nieco się podszkolić. Będziemy musieli jakoś przekonać potencjalnych klientów do skorzystania z naszych usług. Pomocne w tym będą różnego rodzaju kursy online (wiele z nich i w najlepszej cenie odnajdziesz w zakładce “sklep“. To kursy o marketingu, zarabianiu przez Internet, obsłudze różnych programów i narzędzi, grafice itp. Korzyta z nich już ponad 20 tysięcy zadowolonych klientów). Warto informować obserwatorów w mediach społecznościowych o zdobytym doświadczeniu, co zwiększa naszą wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Pamiętajmy również o tym, aby być dostępnym dla ludzi, którzy nas obserwują. W miarę możliwości odpowiadajmy im na pytania, dzięki czemu budujemy zaufanie.

Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim marketingu (nauczy Cię tego kurs online “Facebook Ads Marketing tworzenie reklam na FB od A do Z”) i promocji swoich usług lub produktów. Dzięki temu można dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i zwiększyć swoje zarobki.

Zarabianie na pasji bardzo często jest powiązane z freelancingiem. Jeśli więc masz już pomysł na pracę bądź chcesz poznać różne możliwości i dalej się w tym szkolić, to koniecznie przejdź szkolenie “Jak zostać freelancerem i pracować zdalnie? Praca online”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *