Zwierzęta i obiekty 3D Google – lista i jak ich używać? Poradnik!

Zwierzęta i obiekty 3D Google - lista i jak ich używać? Poradnik!

W wyszukiwarce Google (na urządzeniach mobilnych) dostępne są ciekawe obiekty AR (czyli tzw. „rozszerzona rzeczywistość”). Dzięki temu Google chce ułatwić umożliwić dokładne poznawanie różnych obiektów i modeli, jak np. zwierzętom, ludzkiemu ciału, planetom, obiektom NASA, księżycom, budynkom, posągom, pomnikom itp. Chcesz poznać zwierzęta 3D Google i zobaczyć, jak z nich korzystać (by było i ciekawie, i śmiesznie)? Zobacz poniżej, jak to zrobić!

Aby podczas wyszukiwania w telefonie pewnych wyników w Google, dostrzec wyniki 3D i rozszerzonej rzeczywistości AR należy spełnić pewne wymagania. Dotyczą one urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iPhone i iPad.

Zwierzęta i obiekty 3D Google na telefonach z systemem Android?

  • Aby telefon wyświetlał wyniki 3D musi posiadać system Android 7 lub nowsze wydanie
  • By zapewnić interakcje z wynikami 3D w AR, to telefon z Androidem musi obsługiwać funkcję ArCore

Obiekty 3D Google na iPhone i iPad

  • iPhone minimum 6S(lub nowszy)
  • system iOS 11 lub nowszy
  • przeglądarka Safari bądź aplikacja Google

Jak znaleźć zwierzęta i obiekty 3D Google?

By z obiektów i modeli 3D Google korzystać, potrzebujesz zwykłego telefonu(smartfon) z dobrym aparatem(nie ma znaczenia czy to sprzęt z systemem Android czy iOS). Przechodzisz w smartfonie do przeglądarki internetowej, najlepiej Google Chrome bądź po prostu korzystasz z aplikacji Google. Tam wpisujesz w wyszukiwarce hasło typu „panda” czy inne obiekty / modele 3D pochodzące z listy Google(ciekawe przedmioty, miejsca). I przeglądasz wyniki wyszukiwania, aż natrafisz na obiekty 3D i AR, tak jak poniżej:

zwierzęta 3D Google - panda i jej lista

Gdy widzisz to białe pole, w którym porusza się Panda, wystarczy kliknąć w „View in 3D„.

podgląd pandy zwierzęcia w wyszukiwarce Google

Teraz widzisz tą Pandę bliżej i możesz ją sobie obracać palcami, by dokładnie się jej przyjrzeć. Jest tam przy okazji pewna muzyczka(np. słychać las i pandę, która zjada bambusa).

Pamiętaj: W podobny sposób możesz przeglądać inne zwierzęta. Najlepiej, jeśli zastosujesz tutaj język angielski(wtedy łatwiej będzie odnaleźć te wyszukiwania 3D, zapewne z czasem będą dostępne też w języku polskim). W artykule tym masz też listę wszystkich dostępnych zwierząt i obiektów 3D Google, więc możesz po prostu z niej korzystać.

Ale to nie wszystko, ponieważ od niedawna pojawiła się opcja wyświetlania takich zwierząt i innych obiektów 3D w swojej przestrzeni. Zobacz dalej, jak możesz sobie z tym poradzić!

Zwierzęta i obiekty 3D Google w swojej przestrzeni

Gdy tak, jak powyżej, udało Ci się wyszukać „Pandę”(bądź coś innego) to wtedy klikasz w opcję „Wyświetl u siebie„(jeśli przeglądarkę masz po angielsku to będzie tam napisane „View in your space”).

Zwierzęta 3d Google lista i poradnik jak użyć

Aparat musi działać i wtedy musisz zgodnie z poleceniem „Skierować telefon w dół, w kierunku pustej przestrzeni, i zacznij wolno poruszać nim dookoła pomieszczenia”. Później możesz uzyskać taki wynik:

Zwierzę Panda wcina bambus i jest w swojej przestrzeni 3D

Dzięki temu możesz wpadać na wiele ciekawych pomysłów. Np. Aparat ujmuje też Ciebie, a blisko jest też Panda czy inny obiekt 3D Google i robisz sobie ciekawą fotkę, wtedy tylko raz i szybo klikasz w kółeczko. To nie wszystko, bo możesz też nagrywać film. Jak? Przytrzymujesz dłużej kółko(tak długo, jak długo chcesz nagrywać). I dzięki temu możesz uzyskać coś takiego:

„I tak oto panda znajduje się na komodzie w pobliżu drukarki i kwiatka. Włącz ten materiał wideo, a usłyszysz też pewne dźwięki i zobaczysz, jak panda się porusza”. Ty też możesz stworzyć takie i inne nagrania!

Poniżej masz gotowe linki, więc wystarczy, że na telefonie klikniesz w dany link, przeniesie Cię do wyników wyszukiwania w Google i tam uda Ci się zobaczyć dany obiekt / model w wersji 3D.

Zwierzęta Google 3D lista

Owady:

Inne obiekty i modele 3D Google:

Dinozaury:

Obiekty kultury:

Budynki, posągi, pomniki 3D Google:

Planety i księżyce 3D Google:

Człowiek 3D Google i inne struktury:

Układy organizmu człowieka 3D Google:

Części ciała człowieka 3D Google:

Struktury komórkowe 3D Google:

Warunki chemiczne 3D Google:

Pozostałe przedmioty i modele AR Google

Samochody 3D Google:

Buty 3D Google:

Obiekty AR Google z gier:

aligator 3D Google na łóżku

„Tak oto aligator może trafić na Twoje łóżko” 🙂

Pamiętaj: Z czasem mogą pojawiać się inne zwierzęta i obiekty Google 3D(oraz inne przedmioty czy miejsca). Wystarczy, że co jakiś czas wpiszesz w przeglądarkę Google bądź aplikację Google konkretną nazwę, a możliwe, że przy wynikach wyszukiwania pojawi się możliwość „View in 3D / Zobacz w 3D”. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki i lista się przydała. Na pewno nauczyciele mogą z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1