Jak usunąć konto na Twitterze? Instrukcja usunięcia Twittera!

Twitter to rozbudowany portal społecznościowy, dzięki któremu możliwe jest przesyłanie krótki newsów/wiadomości. Możliwe, że już przez dłuższy czas z niego korzystałeś. Ale w pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że chcesz się uwolnić od kolejnego serwisu społecznościowego. Zamierzasz więc dowiedzieć się, jak usunąć konto na Twitterze. Jeśli tak, to trafiłeś do odpowiedniego miejsca, ponieważ tutaj krok po kroku tego się dowiesz!

Zobacz jak usunąć Twittera w kilku krokach!

A zarazem przekonaj się, jak możesz również dezaktywować swoje konto na Twitterze. I jak kiedyś ponownie przywrócić swoje konto Twitter. To wszystko wyjaśniam w poniższym materiale wideo, a zarazem w całym artykule. Zapraszam do oglądania i czytania.


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Spis treści:

 1. Jak dezaktywować konto na Twitterze?
 2. Jak usunąć konto na Twitterze?
 3. Jak przywrócić usunięte konto na Twitterze?
 4. Dlaczego chcemy usunąć konto na Twitterze?
 5. Dlaczego warto posiadać konto Twitter?

1. Jak dezaktywować konto na Twitterze?

Dezaktywowanie konta Twitter polega na tym, że twoje konto jest zawieszone. Przez to cały profil, informacje i wszystkie materiały, które udostępniasz są nadal dostępne tylko przez 30 dni. Jeśli po tym czasie jako użytkownik ponownie się nie zalogujesz na swoje konto Twitter, to zostanie one całkowicie usunięte.

Wystarczy zalogować się na swoim koncie Twitter, a następnie w lewej kolumnie wybrać zakładkę “Więcej” i tam rozsunie się nam okienko, z którego wybieramy “Ustawienia i prywatność”. Dalej po prawej stronie widzimy na samym dolę opcję “Dezaktywuj swoje konto”.

jak dezaktywować konto na twitterze

2. Jak usunąć konto na Twitterze?

Jeśli już jesteś pewny o usunięciu Twittera, to zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij w prawym górnym rogu w symbol “koła zębatego” lub aktualnie “ikonę profilu”, a następnie przejdź w “Ustawienia” czyli “Settings and Privacy“. W zakładce “Konto” wybierz opcję “Dezaktywuj moje konto“.

jak usunąć konto na Twitterze i dezaktywować twittera - część 1

Zjeżdżasz na sam dół i wybierasz opcję: “Dezaktywuj konto / Deactivate your account“.

jak usunąć konto na Twitterze i dezaktywować twittera - część 2

Pamiętaj: Dezaktywacji konta Twitter dokonasz tylko w przeglądarce. Nie będzie to możliwe w aplikacji Twitter itp. Po 30 dniach Twoje konto zostanie całkowicie usunięte. Możesz jednak to cofnąć, jeśli w tym czasie ponownie zalogujesz się na swoje konto. Nie będzie to możliwe w aplikacji Twitter na telefonie itp.

Po 30 dniach Twoje konto zostanie całkowicie usunięte. Możesz jednak to cofnąć, jeśli w tym czasie ponownie zalogujesz się na swoje konto.

3. Jak przywrócić usunięte konto na Twitterze?

Jeśli twoje konto Twitter zostało całkowicie usunięte czyli po dezaktywowaniu go przez 30 dni się nie logowałeś, to zazwyczaj musisz ponownie utworzyć nowe konto. Czasami zdarza się, że logując się na Twittera musisz dokonać ponownej aktywacji konta. Ale nie zawsze jest to możliwe.

Dlaczego chcemy usunąć konto Twitter:

 • chcemy usunąć historię związaną z naszym kontem Twitter, ponieważ nie jest ona najlepsza – ale sam fakt, że zamierzamy to naprawić jest już pewnym sukcesem, więc idziemy w bardzo dobrym kierunku.
 • zależy nam na usunięciu wszystkich naszych dawnych komentarzy na koncie Twitter – możliwe, że nie wszystkie były najlepsze, a mamy zamiar zaprezentować się na Twitterze z jak najlepszej strony. Zdajemy sobie sprawę, że inni mogą przeglądać nasze konta społecznościowe i na tej podstawie nas oceniać. Chcemy, by ta ocena była jak najlepsza.
 • zamierzamy ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych i uznaliśmy, że Twitter nie jest nam już potrzebny – zdecydowaliśmy się na korzystanie z innych Social Mediów(np. Instagram, YouTube, Facebook itp.)
 • nie chcemy, aby znajomi czy inne osoby odnalazły nasze konto Twitter, wysyłali tam do nas wiadomości, które i tak byśmy nie odczytywali

To najczęstsze powody, dla których decydujemy się na usunięcie konta na Twitterze. Może są jeszcze inne, więc jeśli tak, to daj znać w komentarzu!

Dlaczego warto posiadać konto Twitter:

 • chcemy być na bieżąco z wiadomościami na rynku SEO, od firmy Google i nie tylko. Często wiele nowości pojawia się na Twitterze, można zdecydować się tam na obserwowanie pewnych osób, polskich i zagranicznych, od których można się wiele uczyć.
 • mamy zamiar także na Twitterze skutecznie promować siebie i swój biznes – w tym celu posiadam swoje konto Twitter. Nie służy mi on do kontaktowania się ze znajomymi.
 • zależy nam na organizowaniu reklam, które są dostępne na koncie Twitter – za jakiś czas mam zamiar przetestować skuteczność takich reklam na Twitterze, więc jeśli będę już wiedział coś więcej, to na pewno dam znać.
 • chcemy, by inni(znajomi, krewni i przyjaciele) mieli możliwość odnajdywania w serwisie Twitter naszego konta, obserwowania nas i wysyłania wiadomości.

To właśnie te powody sprawiają, że jeszcze posiadam konto Twitter. Tam również publikuję informacje o nowych materiałach, które pojawiają się na moim blogu i kanale YouTube #JakSieRozwijac.

Wiesz już, jak usunąć konto na Twitterze, jak je dezaktywować i przywrócić. Zdecyduj więc, co się z nim stanie. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1