Jak założyć konto na Facebooku? Jak się zarejestrować ustawić FB?

Jak założyć konto na Facebooku Jak się zarejestrować i ustawić FB

Już kiedyś przedstawiłem instrukcję o tym, jak usunąć konto Facebook. A teraz wpis dla tych, którzy jednak chcieliby z tego portalu społecznościowego korzystać, na przykład w celach osobistych lub firmowych. Jeśli więc chcesz założyć konto na Facebooku, to skorzystaj z tego poradnika. Poprowadzi Cię krok po kroku. To również cenna wskazówka dla osób, które już mają swoje konto Facebook, aby wiedzieli, jak zadbać o jego właściwe ustawienie.

Naucz się zakładać konto na FB i je poprawnie ustawiać. To poradnik jak założyć konto na Facebooku!

Do Twojej dyspozycji poradnik w formie wideo i tekstu. Powodzenia!


Spis treści:

 1. Jak założyć konto na Facebooku / FB?
 2. Jak ustawić konto na FB / Facebooku?
 3. Załóż konto Facebook / FB za darmo!
 4. Co zrobić, gdy założyć konto Facebook?
 5. Dlaczego zakładamy nowe konto Facebook?
 6. Co Ci daje konto na Facebooku
 7. Konto na Facebooku – Uważaj!

Jak założyć konto na Facebooku / FB?

Jak utworzyć poprawnie konto na Facebooku i je poprawnie ustawić? Na sam początek musisz przejść na stronę Facebook.com i właśnie tutaj masz możliwość utworzyć nowe konto.

Aby jednak do czegoś takiego doprowadzić, to potrzebujesz numer telefonu lub email. Polecam email, ponieważ dzięki temu chronisz się przed różnymi działaniami marketingowymi. Jeśli jeszcze takiego konta pocztowego nie posiadasz, to załóż swoją pocztę GMAIL. W ciągu kilku chwil utworzyć swoją pocztę email.

Jeżeli już to uczyniłeś, to możesz wrócić do strony startowej Facebook i tam wypełnić formularz rejestracyjny nowego konta. Wpisz tam swoje imię, nazwisko, email, hasło, datę urodzenia, płeć i na samym końcu kliknij w “Rejestracja“.

Gdy kliknąłeś w “Rejestrację” to otrzymujesz taką informację:

Musisz zalogować się na swoją skrzynkę pocztową i tam następnie kliknąć w wiadomość, którą przed chwilą otrzymałeś od Facebooka: “Witaj, niedawno zarejestrowałeś się na Facebooku. Kliknij tutaj, aby potwierdzić swoje konto”. Klikasz w “Potwierdź swoje konto” 🙂

jak założyć konto na facebooku - potwierdzenie nowego konta fb przez wiadomość email

Gdy kliknąłeś w “Potwierdź swoje Konto” to przechodzisz już na stronę Facebook i możesz ustawić swoje konto. O tym, jak to dokładnie uczynisz dowiadujesz się poniżej.

jak założyć konto na facebooku - ukończenie rejestracji nowego konta fb

Gratulacje! Tak oto udało Ci się założyć konto na Facebooku. Ale to nie wszystko. Teraz musisz zadbać o jego poprawne uzupełnienie.

Jak ustawić konto na FB / Facebooku?

Przechodzisz na stronę swojego nowego konta Facebook i tam możesz zacząć je po kolei ustawiać. Zaczynasz od zdjęcia profilowego (jego rozmiary powinny wynosi 170×170 px). Możesz wykorzystać program Canva, Paint czy Photoshop, dzięki którym utworzyć swoje idealne konto profilowe. Podobnie Facebook określa wymiary zdjęcia tła profilu (820×812 px). Dzięki temu będą się one poprawnie wyświetlać we wszelkich urządzeniach. Możesz również dodać większe zdjęcia profilowe bądź tła profilu i później starasz się je dostosować. Nie będzie to możliwe we wszystkich zdjęciach, więc czasami po prostu warto ustalić dokładne wymiary zdjęć zaproponowane przez Facebook.

Później możesz dodać swoich pierwszych znajomych. Oni otrzymają zaproszenie od Ciebie i jeśli potwierdzą, to już niedługo pojawią się na Twojej liście znajomych. Możesz również takie zaproszenia wysłać za pomocą poczty email. Facebook wyszuka Twoich znajomych na podstawie ich nazwy email. Pamiętasz, że również i Ty musiałeś podać Facebookowi swój email i podobnie było w przypadku Twoich znajomych 🙂

Teraz klikasz na samej górze w swoje konto FB w “Imię/Pseudonim“:

Dzięki temu widzisz swoje konto z pozycji, która jest również dostępna publicznie i dla Twoich znajomych. Właśnie tutaj możesz jeszcze lepiej uzupełnić swoje nowe konto Facebook.

Klikasz na swoim koncie w “Informacje” i następnie uzupełniasz. Staraj się przedstawić szczególnie te informacje, które chcesz, aby były dostępne dla innych (np. znajomych i publicznie).

Możesz również na Facebooku przejść w “Ustawienia” i dalej w “Prywatność” i tam określać swoją aktywność na Facebooku, czyli kto ma widzieć Twoje informacje, posty i inne dane. Dobrze, abyś tam zajrzał.

jak ustawić konto na facebooku - ustawienia
jak ustawić konto na facebooku - ustawienia prywatności na fb

Może i Twoje konto Facebook zaczyna wyglądać już coraz lepiej, jak chociażby te:

Dowiedziałeś się więc, jak założyć konto na Facebooku i jak zadbać o jego podstawowe ustawienie. Jeśli więc decydujesz się na jego założenie, to życzę powodzenia w jego dalszym prowadzeniu. Niech Ci służy, ale najlepiej do konkretnych celów.

Załóż konto Facebook / FB za darmo!

Założenie takiego konta na Facebooku nic Cię nie kosztuję. Jedynie płacisz swoim cennym czasem. Ale, zgodnie z instrukcją powyżej widzisz, że założenie konta na FB może zająć nawet do kilku minut.

Czasami podczas zakładania konta na Facebooku jesteśmy proszeni o podanie numeru telefonu, w celu weryfikacji naszego konta. I dobrze się na to zdecydować. Facebook chce mieć pewność, że nie zakładamy kilku kont na Facebooku, lecz mamy jedno i będziemy z niego regularnie korzystać.

Dodatkowo podanie własnego numeru sprawi, że gdybyśmy kiedyś zapomnieli hasło do naszego konta Facebook, to mogliśmy otrzymać przypomnienie hasła na dany numer telefonu.

Mi przydaje się również zapisywanie takich najważniejszych loginów i haseł do różnych kanałów Social Media, blogów i innych miejsc. Powstały w tym celu również pewne programy, które można zainstalować do przeglądarki Chrome i innych. Polecam tutaj LastPass, dzięki któremu tworzymy nasze konto i później zapisujemy tam wszystkie nasze hasła i loginy. Gdy pojawiamy się wtedy na stronie logowania Facebook, to automatycznie taki login nasz i hasło będzie wpisywany. Moglibyśmy tutaj postawić także na zapisanie hasła i loginu przez przeglądarkę Chrome, ja natomiast nie korzystam z takiego rozwiązanie, ponieważ nie jest ono za bardzo bezpieczne.

Dodatkowo na naszym koncie Facebook można ustawić dwustopniową weryfikację. Gdy będziemy się logować, to będziemy mogli na przykład przesłać specjalny kod, który otrzymamy na nasz numer telefonu.

Co warto zrobić, gdy założysz konto Facebook:

 • Jeśli już posiadamy swoje konto Facebook, to warto dobrze ustawić nasz profil, dodać ciekawe zdjęcie profilowe, informacje na nasz temat.
 • Następnie można wyszukać znajomych na Facebooku i następnie wysłać do nich zaproszenie, aby byli naszymi znajomymi.
 • Kolejny krok polega na dołączeniu do pewnych grup tematycznych, których jest wiele na Facebooku. Można w nich brać udział, uczyć się od innych, wystawiać swoje ogłoszenia. Wystarczy po zalogowaniu przejść do zakładki grupy i wpisać tam do pola wyszukiwania pewną nazwę(np. seo, wordpress, ogłoszenia, nazwę miasta, copywriting, rozwój itp.).
 • Dalej można samemu stworzyć stronę Facebook / Fanpage, aby tam skutecznie promować swój biznes online, lokalną firmę czy prowadzić tam jeszcze inne działania (gdy działamy jako influencerzy, to można tam promować siebie i swoją markę).

Facebook nowe konto zakładamy, bo:

 • nasze dawne konto Facebook nie cieszyło się dobrą historią, a chcielibyśmy to zmienić
 • nie jesteśmy w stanie zalogować się na dawne konto Facebook(brak loginu, hasła, możliwości przypomnienia itp.)
 • usunęliśmy dawniej swoje konto, aby firma Facebook nie gromadziła danych na nasz temat(chcieliśmy się uwolnić na pewien czas od Social Mediów i reklam)

To najczęstsze powody, dla których decydujemy się na założenie nowego konta Facebook? A jeśli czegoś tutaj brakuje, daj znać w komentarzu!

Konto na Facebooku co Ci daje:

 • komunikowanie się z bliskimi przyjaciółmi i krewnymi
 • poznawanie nowych osób, na przykład na pewnych grupach tematycznych.
 • możliwość tworzenia reklam Facebook Ads
 • promocja swojego biznesu, co więcej wyjaśniam w artykule “Jak promować stronę na FB / Fanpage?
 • kontrolowanie dzieci posiadających konto Facebook(to zapewne częsty powód rodziców, którzy zakładają Facebooka)

To znane mi korzyści wynikające z posiadania konta Facebook. Jeśli czegoś nie ująłem, daj znać!

Konto na facebooku – uważaj

Ważne, aby się nie uzależnić od Facebooka. W tym wszystkim może Ci pomóc specjalna wtyczka do usuwania Tablicy na twoim koncie Facebook po zalogowaniu się. Dzięki temu nie musisz śledzić nowych postów znajomych, obserwowanych stron, grup itd. Wyjaśniałem to w artykule “Jak usunąć Newsfeed Facebook“. Może i Tobie się przyda. Ja korzystam od dłuższego czasu i polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1