Jak założyć konto na Facebooku? Jak się zarejestrować i ustawić FB?

Jak założyć konto na Facebooku? Jak się zarejestrować i ustawić FB?

Już kiedyś przedstawiłem instrukcję o tym, jak usunąć konto Facebook. A teraz wpis dla tych, którzy jednak chcieliby z tego portalu społecznościowego korzystać, na przykład w celach osobistych lub firmowych. Jeśli więc chcesz założyć konto na Facebooku, to skorzystaj z tego poradnika. Poprowadzi Cię krok po kroku. To również cenna wskazówka dla osób, które już mają swoje konto Facebook, aby wiedzieli, jak zadbać o jego właściwe ustawienie.

Naucz się zakładać konto na FB i je poprawnie ustawiać

Do Twojej dyspozycji poradnik w formie wideo i tekstu. Powodzenia 🙂


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Jak założyć konto na Facebooku?

Jak utworzyć poprawnie konto na Facebooku i je poprawnie ustawić? Na sam początek musisz przejść na stronę Facebook.com i właśnie tutaj masz możliwość utworzyć nowe konto.

jak założyć konto na facebooku czyli utworzyć konto fb

Aby jednak do czegoś takiego doprowadzić, to potrzebujesz numer telefonu lub email. Polecam email, ponieważ dzięki temu chronisz się przed różnymi działaniami marketingowymi. Jeśli jeszcze takiego konta pocztowego nie posiadasz, to załóż swoją pocztę GMAIL. W ciągu kilku chwil utworzyć swoją pocztę email.

Jeżeli już to uczyniłeś, to możesz wrócić do strony startowej Facebook i tam wypełnić formularz rejestracyjny nowego konta. Wpisz tam swoje imię, nazwisko, email, hasło, datę urodzenia, płeć i na samym końcu kliknij w "Rejestracja".

jak założyć konto na facebooku czyli utworzyć konto fb - wypełnienie formularza rejestracyjnego

Gdy kliknąłeś w "Rejestrację" to otrzymujesz taką informację:

jak założyć konto na facebooku - potwierdzenie nowego konta fb

Musisz zalogować się na swoją skrzynkę pocztową i tam następnie kliknąć w wiadomość, którą przed chwilą otrzymałeś od Facebooka: "Witaj, niedawno zarejestrowałeś się na Facebooku. Kliknij tutaj, aby potwierdzić swoje konto". Klikasz w "Potwierdź swoje konto" 🙂

jak założyć konto na facebooku - potwierdzenie nowego konta fb przez wiadomość email

Gdy kliknąłeś w "Potwierdź swoje Konto" to przechodzisz już na stronę Facebook i możesz ustawić swoje konto. O tym, jak to dokładnie uczynisz dowiadujesz się poniżej.

jak założyć konto na facebooku - ukończenie rejestracji nowego konta fb

Gratulacje! Tak oto udało Ci się założyć konto na Facebooku. Ale to nie wszystko. Teraz musisz zadbać o jego poprawne uzupełnienie.

Jak ustawić konto na FB?

Przechodzisz na stronę swojego nowego konta Facebook i tam możesz zacząć je po kolei ustawiać. Zaczynasz od zdjęcia profilowego (jego rozmiary powinny wynosi 170x170 px). Możesz wykorzystać program Canva, Paint czy Photoshop, dzięki którym utworzyć swoje idealne konto profilowe. Podobnie Facebook określa wymiary zdjęcia tła profilu (820x812 px). Dzięki temu będą się one poprawnie wyświetlać we wszelkich urządzeniach. Możesz również dodać większe zdjęcia profilowe bądź tła profilu i później starasz się je dostosować. Nie będzie to możliwe we wszystkich zdjęciach, więc czasami po prostu warto ustalić dokładne wymiary zdjęć zaproponowane przez Facebook.

Później możesz dodać swoich pierwszych znajomych. Oni otrzymają zaproszenie od Ciebie i jeśli potwierdzą, to już niedługo pojawią się na Twojej liście znajomych. Możesz również takie zaproszenia wysłać za pomocą poczty email. Facebook wyszuka Twoich znajomych na podstawie ich nazwy email. Pamiętasz, że również i Ty musiałeś podać Facebookowi swój email i podobnie było w przypadku Twoich znajomych 🙂

Teraz klikasz na samej górze w swoje konto FB w "Imię/Pseudonim":

jak ustawić konto na facebooku - informacje

Dzięki temu widzisz swoje konto z pozycji, która jest również dostępna publicznie i dla Twoich znajomych. Właśnie tutaj możesz jeszcze lepiej uzupełnić swoje nowe konto Facebook.

Klikasz na swoim koncie w "Informacje" i następnie uzupełniasz. Staraj się przedstawić szczególnie te informacje, które chcesz, aby były dostępne dla innych (np. znajomych i publicznie).

jak ustawić konto na facebooku - wprowadź informacje o koncie fb

Możesz również na Facebooku przejść w "Ustawienia" i dalej w "Prywatność" i tam określać swoją aktywność na Facebooku, czyli kto ma widzieć Twoje informacje, posty i inne dane. Dobrze, abyś tam zajrzał.

jak ustawić konto na facebooku - ustawienia
jak ustawić konto na facebooku - ustawienia prywatności na fb

Może i Twoje konto Facebook zaczyna wyglądać już coraz lepiej, jak chociażby te:

nowo założone konto facebook - nowe konto fb

Dowiedziałeś się więc, jak założyć konto na Facebooku i jak zadbać o jego podstawowe ustawienie. Jeśli więc decydujesz się na jego założenie, to życzę powodzenia w jego dalszym prowadzeniu. Niech Ci służy, ale najlepiej do konkretnych celów.

I pamiętaj, by się nie uzależnić od Facebooka 🙂

W tym wszystkim może Ci pomóc również specjalna wtyczka do usuwania Tablicy na twoim koncie Facebook po zalogowaniu się. Dzięki temu nie musisz śledzić nowych postów znajomych, obserwowanych stron, grup itd. Wyjaśniałem to w artykule "Jak usunąć Newsfeed Facebook". Może i tobie się przyda. Ja korzystam od dłuższego czasu i polecam.

Na koniec poznaj moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesie online. Korzysta z nich już tysiące zachwyconych Klientów, którzy mogą liczyć na moje indywidualne wsparcie. Dołącz i Ty do nich. Serdecznie Zapraszam!

Dodaj komentarz :)