Jak zostać grafikiem komputerowym? TOP kursy online na grafika!

Jak zostać grafikiem komputerowym? TOP kursy online na grafika!

Praca grafika cieszy się wysokim zainteresowaniem, z wielu przyczyn. Pierwsi zainteresowani tą pracą to osoby kreatywne, które uwielbiają tworzyć różne rzeczy. Mogą lubić kolory i przez to praca grafika wydaje się dla nich strzałem w 10. Druga zainteresowana grupa to Ci, którzy widzą wysokie zapotrzebowanie na grafików. I uważają, że są w stanie nauczyć się tworzyć piękne grafiki, a następnie na tym zarabiać. I możliwe, że też spodoba im się taka praca grafika, przecież nad kreatywnością zawsze można popracować. Jak zostać grafikiem komputerowym? Czy wystarczy samodzielnie się uczyć bądź w szkole?

Najlepiej pod okiem specjalistów, którzy działają już jako graficy od wielu lat i są w stanie podzielić się swoim doświadczeniem. Mogą nas nie tylko nauczyć korzystania z ważnych programów graficznych, ale ukazać, jak moglibyśmy pracować jako graficy bądź wykorzystywać swoje umiejętności do budowania pewnego biznesu. Skoro więc warto się uczyć, to które kursy graficzne dostępne na rynku są godne uwagi. Przynajmniej kilka z nich.

Jak ja wykorzystuję umiejętności grafika?

Posiadam wiele kursów online, prowadzę blog, a zarazem przeróżne kanały social media. Aby sobie z tym wszystkim poradzić, muszę dobrze planować. Ale nie tylko. Pomagają mi również umiejętności graficzne, które zdobyłem już podczas nauki tworzenia stron WWW(2006 rok). Już wtedy, poza copywritingiem, zaciekawiłem się grafiką. Jestem kreatywną osobą i lubię tworzyć różne rzeczy. I widzieć, jak te projekty spełniają konkretną rolę. Już w wieku 20 lat miałem swoją pierwszą lustrzankę i robiłem wiele zdjęć. Uzależniłem się od tego. Ale do pewnego czasu, szczególnie uwielbiałem robić zdjęcia krajobrazu.

Następnie przechodziłem przeróżne szkolenia zagraniczne, na temat grafiki i obsługi programów graficznych. Dzięki temu wiedziałem, jak z nich na co dzień korzystać. I dlatego aktualnie każdego tygodnia korzystam z programu Canva oraz Gimp. Pozwalają mi one tworzyć różne grafiki do social media, a zarazem obrazki wyróżniający do wpisu na blogu. Nadal przynosi mi to wiele frajdy, więc jeszcze tego zadania nie deleguję(choć oceniam, że już niedługo jest to nieuniknione).

Z Gimpa korzystam, aby móc tam tworzyć różne grafiki, z zastosowaniem filtrów i możliwości, których nie ma w Canva. Dodatkowo połączenie darmowej opcji programu Canva z darmowym Gimpem to super opcja dla tych, którzy zamierzają oszczędzać(choć ja korzystam w Canva PRO, aby mieć dostęp do większej ilości zdjęć, grafik i innych elementów oraz aplikacji). A Canva pomaga mi jeszcze przygotowywać miniaturki do filmów na mój kanał YouTube, a zarazem zdjęcia produktów i grafiki do kampanii reklamowych (organizowych np. w Facebook Ads i Google Ads).

Jak zostać grafikiem komputerowym? Kurs o Canva!

Edycja i obróbka zdjęć, projektowanie prezentacji, zdjęć do druku, zdjęć do social media, a nawet materiałów wideo, to umiejętności, których zdobycie nie musi okazać się takie trudne. W tym wszystkim pomaga program CANVA, który wystarczy poznać i wykorzystać jego pełen potencjał. Dostrzegają to uczestnicy moich 2 kursów na temat Canva.

Canva jest programem graficznym i wideo, z którego korzystamy online, na przykład poprzez przeglądarkę internetową Google Chrome. Jest też dostępna aplikacja Canva na komputer i na urządzenia mobilne. Dzięki temu na wiele sposobów jesteśmy w stanie korzystać z Canvy i projektować różne rzeczy. W ramach kursu uczestnicy otrzymują ode mnie wiele zadań, które ja później mam możliwość sprawdzać. Wymieniam się wtedy swoją opinią i wskazówkami. A zarazem jestem często miło zaskoczony pracami wykonanymi przez moich studentów, za co bardzo ich chwalę.

Wielu uczestników moich kursów o Canva zdobywa umiejętności graficzne i nie tylko, dzięki którym pracują później jako graficy. A zarazem wykorzystują te zdolności, aby jeszcze lepiej prowadzić swój biznes online czy rozwijać fizyczną firmę, którą posiadają. Spora grupa osób, która dołączyła do moich kursów o Canva to także nauczyciele szkół i przedszkoli. Po takim szkoleniu przygotowują jeszcze ciekawsze materiały dydaktyczne dla swoich uczniów. Widzisz więc, że spora grupa osób korzysta z kursów na temat programu Canva.

Jeśli chcesz bez spiny uczyć się grafiki komputerowej, w przyjemnej atmosferze i za pomocą bardzo intuicyjnego narzędzia, to musisz dołączyć do moich kursów o Canva. Pamiętaj, że ich najlepszą cenę zawsze otrzymasz w moim sklepie.

Zostań grafikiem komputerowym – kurs GIMP

Oczywiście na programie Canva nie musisz kończyć swojej nauki grafiki. O wiele lepiej, jeśli poszerzysz zakres swoich umiejętności. A na pewno pomoże Ci w tym darmowy program GIMP, który(biorąc pod uwagę zakres możliwości) przypomina popularnego Adobe Photoshop CC czy inne płatne programy graficzne. Także tutaj nie jesteś pozostawiony samemu sobie, ponieważ stworzyłem kurs na temat Gimpa.

Na podstawie tego kursu nauczysz się edycji i retuszu zdjęć, tworzenia ciekawych projektów graficznych(w tym logo, ulotki, prezentacje, zdjęcia do social media i zdjęcia do druku). Kurs ten już na tą chwilę posiada blisko 10h nagrań, a będzie z czasem jeszcze więcej. Wystarczy dołączyć raz, a masz dostęp do wszelkich aktualizacji, które będą się pojawiać.

Kurs na temat Gimpa jest bardzo praktyczny, więc w czasie jego przechodzenia razem ze mną stworzysz przeróżne projekty graficzne. Pamiętaj, że jego najlepsza cena znajduje się w moim sklepie.

Zostań grafikiem PRO – kurs Photoshopa

Jeśli myślisz poważnie o pracy grafika, to w końcu musisz poznać możliwości, które daje Ci program Adobe Photoshop CC. Dzięki niemu jesteś w stanie realizować proste projekty graficzne, do tych najbardziej skomplikowanych. Jest to produkt Adobe, co świadczy o jego wysokiej jakości i ciągłej aktualizacji. Za jego używanie ponosi się miesięczną lub roczną subskrypcję. Czasami w promocji za Photoshopa i Lightrooma płaci się blisko 10 euro każdego miesiąca(blisko 50 zł), a biorąc pod uwagę możliwości tych programów, to cena ta nie jest wygórowana.

Jeśli chcesz dobrze poznać Photoshopa, to dołącz do kursu “Adobe Photoshop CC Od Zera Do Eksperta“, którego najlepszą cenę zawsze otrzymasz w moim sklepie. W nim jeszcze lepiej poznasz ten program i będziesz w stanie praktycznie z niego korzystać.

Możliwe, że korzystasz już z tych programów graficznych (Canva, Gimp, Photoshop) i masz już pewną opinię na ich temat. A może posiadasz pewne pytania? Jeśli tak, to pamiętaj, że jestem zawsze dostępny, aby odpowiedzieć. Wystarczy tylko napisać komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1