Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne na stronie WWW a SEO?

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne na stronie www a SEO

Linkowanie to posługiwanie się linkami na stronach www. Wszystko po to, aby użytkownicy pojawiający się na stronie mogli znacznie lepiej się po niej poruszać. W tym wszystkim pomaga linkowanie wewnętrzne, czyli wszystkie linki wewnątrz strony, które dotyczą innych podstron, wpisów.

Natomiast linkowanie zewnętrzne polega na zastosowaniu na stronie www linków, które prowadzą do innych stron www. Gdy więc użytkownik na naszej stronie www kliknie w taki link zewnętrzny to automatycznie zostanie przeniesiony do innej strony, już poza naszą witryną.

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne to także…

Odpowiednie ustawienie linków(dofollow czy nofollow) ma również znaczenie czy tym linkom zewnętrznym na naszej stronie www przekazujemy moc SEO. Dodatkowo linkowanie zewnętrzne można rozumieć jako promocję linku prowadzącego do naszej strony www na innych stronach czy w kanałach social media. To tak zwany link building) .

Poznaj linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne jeszcze bliżej!

Obejrzyj poniższy film, a dowiesz się, dlaczego warto na stronie firmowej, blogu i serwisie internetowym stosować zarówno linkowanie wewnętrzne oraz linkowanie zewnętrzne.

ps. wybacz za poniższe nagranie, które jest słabej jakości, ponieważ sprzed kilku lat. Natomiast informacje w nim przedstawione są jak najbardziej aktualne, a to chyba liczy się przede wszystkim!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Wiesz już, że linkowanie na stronie WordPress i każdej innej stanowi bardzo istotne znaczenie. Dlaczego? Poprawia użytkownikom komfortowe poruszanie się po naszej witrynie. A zarazem poprawne linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne umożliwia robotom Google na pozytywną ocenę naszej strony względem SEO. Przyjrzyj się więc, jak jeszcze możesz ulepszyć linkowanie na swoich stronach www. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1