Mocne linki SEO = Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Mocne linki SEO = Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Pozyskiwanie backlinków, czyli linków zewnętrznych to skuteczna strategia pozycjonowania stron www. Ale szczególnie wtedy, jeśli pozwolimy sobie na budowanie mocnych linków seo. Jak wyszukać miejsce na pozostawienie takich mocnych linków prowadzących do naszej strony?

Mocne linki SEO wyszukasz w darmowym narzędziu online

Tym narzędziem okazuje się Ubersuggest, o którym już wielokrotnie wspominałem na tym blogu. Wcześniej ukazywałem, jak za jego pomocą wyszukiwać najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania, więc w wolnej chwili możesz zajrzeć do artykułu “Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji? Darmowe narzędzie SEO“. Tym razem ukażę Ci jego nowe możliwości, dzięki którym możesz uzyskać wyjątkowe linki zewnętrzne prowadzące do Twojej strony. Będzie to miało później pozytywne przełożenie na zwiększenie ruchu na stronie i uzyskanie lepszej pozycji w Google na różnorodne słowa kluczowe.

Mocne linki SEO w Ubersuggest

Film na kanale #JakSieRozwijac:

Instrukcja w formie artykułu:

 • Krok 1 – weź adres url konkurencji i sprawdź je w Ubersuggest. Zobaczysz całkowite linki zewnętrzne i które strony się z nimi łączą i skąd dostają dobry ruch.
 • Krok 2 – przejdź do najlepszych stron. Poznasz wtedy najlepsze strony i treści na stronie konkurencji. Później możesz ocenić, czy również i na takie treści/tematy zwracasz uwagę na swojej stronie. Jeśli nie, to nadrób te zaległości.
najlepsze strony jaksierozwijac czyli mocne linki seo backlinki
 • Krok 3 – weź wszystko pod uwagę, popularną konkurencję i przejdź do raportu zwrotnego w Ubersuggest Backlinks. Pozwoli to zapoznać się z wszystkimi stronami, które łączą się z Twoją konkurencją. Szukaj wzorców, zacznij dostrzegać pewne rozwiązania.
backlinki bloga jaksierozwijacpl o pracy zdalnej, rozwoju, pozycjonowaniu, wordpress
 • Krok 4 – napis e-mail do właścicieli wszystkich tych stron, że chciałbyś wymienić się linkiem na ich stronie. Np. “Witaj Tomek, widzę, że linkowałeś na swojej stronie do artykuły XYZ (link). Ja stworzyłem podobny artykuł, ale jest on rozbudowany o kilka innych tematów…..Może chciałbyś się nim podzielić”. Czasami to zadziała, więc nie trzeba będzie ponosić żadnych kosztów. Innym razem właściciel strony będzie oczekiwał pewnej opłaty, więc wtedy możesz ocenić czy to warte. Jednak na pewno warto spróbować!
 • Krok 5 – wpisz słowo kluczowe, na które Ty chcesz się pozycjonować w Ubersuggest. Następnie po prawej stronie masz listę wyników w Google od miejsca 1-prawie 100. Kliknij więc w “Export to CSV“.
słowo kluczowe do pozycjonowania bloga jaksierozwijacpl na mocne linki seo

Dzięki temu pobierzesz listę tych linków zewnętrznych. Następnie otwórz ten plik za pomocą przeglądarki chrome. Wtedy ta lista zostanie wyświetlona w jednej karcie Google Chrome. I tam staraj się skopiować pojedynczo te linki i wklejać do nowych kart przeglądarki. Tak oto zobaczysz te strony www(serwisy, blogi, fora internetowe itp.).

I możliwe, że właśnie na nich będziesz mógł pozostawić komentarz. W nim czasami zwrócisz uwagę na swoją stronę www, kierując uwagę na konkretny artykuł, który pozycjonujesz na wybrane słowo kluczowe. Dbaj jednak o naturalność takich komentarzy i niech wszystkie będą unikalne. Wtedy masz większą pewność, że zostaną pozytywnie odebrane.

Czasami nie będzie możliwe pozostawienie linka. Ale mimo wszystko, pozostaw i tam komentarz. Wtedy często osoby w takich miejscach i tak jest promowana Twoja strona na podstawie profilu, który pozwala Ci pozostawiać komentarze(np. Disqus). Innym razem link do swojego artykuły czy strony pozostawiasz w polu, gdzie jest możliwość wstawienia informacji o stronie www, a nie w treści samego komentarza!

Tak działając wyszukasz mocne Linki SEO, co na pewno wpłynie na skuteczne pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Dodatkowe możliwości pozyskiwania takich backlinków ukazujemy w naszym kursie o SEO. Poznaj go w zakładce sklep!

14 Comments

 1. Akcesoria kominkowe

  Bardzo ciekawy i wartościowy artykuł. Dobra robota, tak trzymać!

  1. Jak Się Rozwijać

   Miło to słyszeć. Tak będziemy trzymać, a nawet postaramy się o to, aby na blogu i kanale YT pojawiły się jeszcze lepsze materiały. A dla osób, które chcą czegoś więcej, mogą liczyć na nasze wyjątkowe kursy online. Pozdrawiamy!

 2. Web Development

  Fajny artykuł, szkoda, że dopiero teraz na niego trafiłem. Dzięki

 3. fluffy_blue

  Świetny artykuł, czy program Ubersuggest Backlinks jest naprawdę za darmo???

  1. Jak Się Rozwijać

   Tak, nawet nie musisz się nawet logować przez swoje konto Google, by z niego korzystać. Ale zalogowanie się daje większe możliwości 🙂

 4. Iza

  Dziękuję za kawał dobrej roboty 🙂

 5. KPI marketing

  Dzięki za wpis, przydatne narzędzie. Oferuje dużo dobrych funkcji, za które standardowo trzeba płacić w innych softach. Pytanie kiedy Neil zacznie monetyzować uzytkowników tego narzędzia oraz czy ma taki zamiar, ale wydaję się to logiczne, że tak.

  1. Jak Się Rozwijać

   Niby tak, można się tego spodziewać. Nawet zachęca do korzystania z usług agencji, gdy udostępnia nowy film na swoim kanale YouTube. Ale to normalne. On działa zasadą “Daj, daj, daj, a potem poproś”. Tak więc dużo daje, a przy okazji oferuje swoje usługi / produkty. I dlatego to tak dobrze działa. I my staramy się stosować tą strategię sprzedaży u nas. Dawać przez blog, kanał YT i inne social media, a przy okazj oferować kursy online (które i tak rozwiązują wiele problemów naszych klientów i pomagają się im rozwijać). To sprawia, że tak wiele osób już się do nas przekonało, za co wszystkim wielkie dzięki. Polecamy takie rozwiązanie, bez względu na branżę, w której działamy 🙂

 6. Luk

  Dzięki za ten artykuł Szymon, nie znałem wcześniej tego narzędzia. Pędzę testować 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszymy się Łukasz, że pomogliśmy i życzymy Ci powodzenia w jego testowaniu 🙂

 7. Łukasz

  Kurcze, taki wartościowy artykuł i jeszcze nie ma komentarzy? Zacznę 😀
  Nie znałem tego programu, ale wygląda zachęcająco. Aż się nie chce wierzyć, że to wszystko jest udostępnione za darmo.

  1. Jak Się Rozwijać

   Cieszę się Łukasz, że materiał Ci się spodobał. Zachęcamy do przejrzenia wielu innych, ponieważ na blogu ponad 500 dostępnych artykułów za free. Pewne z nich na pewno pomogą Ci w rozwinięciu Twojego biznesu jako grafika. A znacznie więcej dowiesz się w naszych różnych kursach graficznych (o Photoshop, Lightroom, Gimp, Canva itp.) Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1