Praca zdalna w domu zamiast etatu – pomysły i zalety

Praca zdalna w domu zamiast etatu – pomysły i zalety

Zazwyczaj praca wiąże się z kłopotami biurowymi, najczęściej panuje tam niezdrowa atmosfera w pracy z powodu walki o awans pomiędzy pracownikami niższego szczebla. Praca od 8 do 16 może być uciążliwa i daje poczucie całkowitego zatracenia w obowiązkach zawodowych bez perspektywy rozwoju duchowego, rozwoju swoich pasji i w końcu braku czasu na realizację swoich marzeń. Dwu tygodniowy urlop jest raczej nagrodą pocieszenia dla tych, którzy przegrali wyścig szczurów. Do tego jeszcze masz ciągłe problemy z niezadowolonym szefem. Ale takie życie nie jest wcale konieczne!

Obecnie praca zdalna to ogromny trend, który sprawia, że możesz pracować gdzie chcesz i jak chcesz. A kiedy uznasz, że zarobki pozwalają Ci na chwilę wytchnienia po prostu pakujesz plecak i wyruszasz w podróż dookoła świata. Co więcej, taka praca może być wykonywana z każdego zakątka Polski, a nawet świata. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do Internetu.

Jakie benefity da Ci praca zdalna?

Jeśli zdecydujesz się pracować online lub dystrybuować produkty online, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Główne zalety takiego trybu rozwoju swojej kariery zawodowej to:

 • czas pracy dostosowany do Twoich potrzeb,
 • brak potrzeby marnowana czasu na dojazd do pracy
 • wynagrodzenie za wykonane zlecenie, a nie czas pracy
 • więcej czasu dla siebie

Jakie zawody wiążą się z wykonywaniem pracy zdalnej?

1. Copywriting i tworzenie tekstów

W dobie content marketingu istnieje duże zapotrzebowanie na teksty wysokiej jakości. Chociaż według statystyk zapotrzebowanie na teksty niskiej jakości, czyli tzw. precle wciąż jest duże to zapotrzebowanie na wysokiej jakości teksty cały czas rośnie. Chociażby obecnie tak popularna branża jak kursy online stwarza szansę na wzrost popytu na treści, które będą pod względem merytoryki na bardzo wysokim poziomie.

To oznacza, że nawet jeżeli nie możesz znaleźć pracy w swoim zawodzie jako inżynier lub lekarz to zawsze masz możliwość sprawdzić się jako autor tekstów z dziedziny, w której zdobyłeś wiedzę na studiach.

Drugim czynnikiem, który zwiększa popyt na wysokiej jakości teksty są właśnie strategie content marketingowe. Wiele firm decyduje się na założenie własnych firmowych blogów, których treść w dużej mierze tworzona jest w oparciu o wiedzę ekspertów. Takie firmy bardzo często tworzą także kampanie content marketingowe w oparciu o wysokiej jakości treści. Zazwyczaj tworząc reklamy na Facebooku zachęcają oni swoich klientów do pobrania darmowego e-booka, w którym na końcowej stronie zazwyczaj umieszczają kod rabatowy lub zachętę do skorzystania z promocji.

Wiele portali lub dużych blogów szuka redaktorów i ghostwriterów. Jeśli zawsze lubiłeś pisać i umiesz to robić dobrze lub pisanie od zawsze było Twoim hobby, to ten pomysł jest dla Ciebie. Pomóc może Ci mój kurs “Zostań copywriterem i zarabiaj na pisaniu tekstów“.

2. Programowanie

Obecnie na rynku istnieje duży popyt na programistów aplikacji webowych oraz mobilnych. Jeżeli programowanie w takich środowiskach jak Java, Angular React.Js lub Django nie sprawia Ci trudności to z pewnością odnajdziesz zajęcie dla siebie nawet nie pracując na etacie. Firmy, koncerny, startupy, wydawcy, a nawet blogerzy – coraz więcej kręgów biznesowych interesuje się tego typu usługami.

Praca w firmie programistycznej uświadomiła wielu programistom ile pracy, czasu, pieniędzy i talentu potrzeba, aby zbudować jedną aplikację od A do Z. Jednak wiele osób potrzebuje prostych rozwiązań, co jest ogromną szansą dla freelancerów. Co tu dużo mówić, informatyka a w szczególności programowanie to nie tylko aplikacje webowe i mobilne, ale także budowanie serwisów internetowych, bazy danych, uczenie maszynowe.

Obecnie duży popyt na programistów zgłaszają firmy tworzące rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, tworzące rozwiązania dla automatyzacji i robotyzacji przemysłu. Coraz modniejszym tematem staje się także blockchain. Już teraz powstało nawet specjalne środowisko programistyczne, umożliwiające programistom funkcjonowanie w tym nowym trendzie, mianowicie Chainlink, a kolejne narzędzia powstają z zawrotną prędkością.

Możliwości jest wiele, a bariery wejścia są coraz niższe. Jeśli potrafisz i lubisz kodować, zacznij szukać pracy w IT. Pomóc Ci mogą moje kursy: Tworzenie stron WWW w technologii WIX oraz Ogarnij WordPressa i tworzenie stron WWW.

3. Matchmaker

Ten zawód określany jest zawodem przyszłości. Nie bez powodu, gdyż coraz bardziej wymagający rynek pracy skłania pracodawców do szukania nowych metod rekrutacji utalentowanych pracowników. Niektóre firmy skłonne są zapłacić każdemu dużą ilość pieniędzy za polecenie naprawdę dobrego fachowca w swojej dziedzinie. Także Tobie !!!

Firma, która wdrożyła tą ideę na rynku usług HR to węgierski start-up Talentuno. Należąc do społeczności Talentuno nie musisz posiadać wykształcenia w zakresie metod rekrutacji pracowników, a polecanie na otwarte stanowiska pracy możesz zacząć już od swoich znajomych. Jeśli brakuje Ci wiedzy zawsze możesz skorzystać z bazy wiedzy Talentuno, która pomoże Ci stawiać pierwsze kroki w branży HR. O Talentuno mówi się, że jest Uberem branży rekrutacyjnej, ale w tym zawodzie nie musisz ograniczać się tylko do tej platformy.

Wielu przedsiębiorców w opisach swoich ofert pracy, również wspomina o prowizji dla osoby, która poleci im pracownika, który zostanie przez nią zatrudniony. To szansa dla Ciebie, aby znaleźć nowy, całkiem atrakcyjny sposób na rozwój kariery zawodowej wprost zza swojego domowego biurka.

3. Wirtualny asystent/ka

Na uwagę zasługuje również praca w domu związana ze świadczeniem usług wirtualnego asystenta. Małe firmy, blogerzy i freelancerzy zazwyczaj wolą zajmować się bardziej kreatywnymi zadaniami i rozwojem własnego biznesu skupiając się zwłaszcza na strategicznych obszarach. Jednak wszystkie zadania związane z zarządzaniem czy administracją mogą być zlecane wirtualnym asystentom.

Do zadań wirtualnych asystentów zazwyczaj należy wykonywanie prostych czynności, na które przedsiębiorcy nie mają czasu. Te czynności chociaż proste i powtarzalne są bardzo ważne z perspektywy codziennego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zlecenie tych zadań wirtualnemu asystentowi znacznie usprawnia pracę osoby je zlecającej. Dbanie o harmonogramy, komunikację z klientami lub umawianie spotkań, tworzenie prezentacji czy praca typowo związana z ze stanowiskiem Data Entry Clerk i wiele innych podobnych prac, to wszystkie zadania, które możesz z powodzeniem rozpocząć nie ruszając się sprzed ekranu swojego komputera.

Praca zdalna na własny rachunek

To są tylko przykładowe sposoby na rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Jedne, tak jak matchmaker czy copywriter nie wymagają od Ciebie nawet posiadania wykształcenia wyższego. Będąc copywriterem dobrze jest mieć dużo pomysłów na stworzenie ciekawego tekstu oraz zdolność szybkiego przyswajania informacji. Zazwyczaj nawet po studiach wyższych człowiek musi nadal przyswajać nową wiedzę i przypominać sobie pewne rzeczy, ale to dzięki studiom wyższym poznaje metody doboru informacji oraz sprawdzania ich prawdziwości i wiarygodności poprzez analizę źródeł. A w pracy copywritera ważne jest, aby napisany tekst nie zawierał błędów logicznych i rzeczowych, a oprócz tego był poprawny pod względem stylistycznym, ortograficznym i gramatycznym.

Z kolei, chcąc zostać programistą, owszem możesz mieć wykształcenie humanistyczne, ale musisz pamiętać, że niektórych projektów bez znajomości wyższej matematyki nie uda Ci się dokończyć samodzielnie i tutaj przechodzimy do zawodu wirtualnego asystenta, gdyż tak samo jako od programisty można wymagać specjalistycznej wiedzy wykraczającej poza dziedzinę programowania a nierzadko wchodzą w to takie działy nauki jak fizyka, chemia czy matematyka tak w zależności od zadań jakie będziesz wykonywał jako wirtualny asystent/ka możesz też potrzebować specjalistycznej wiedzy z danej dziedziny. Konieczne może być także zdobycie umiejętności obsługi specjalistycznych programów.

Jest szeroki wachlarz działań, które możesz podejmować będąc programistą, wirtualnym asystentem czy copywriterem.

Jako matchmaker powinieneś także umieć ocenić i wsłuchać się w potrzeby osób, które szukają pracy, gdyż nie możesz dawać im ofert pracy, które nie będą pasowały do ich profilu zawodowego, umiejętności i doświadczenia.

Obecne czasy cechują się dynamicznym rozwojem wirtualnego sposobu realizacji wielu procesów biznesowych. Nic więc dziwnego, że z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe profesje, które jeszcze kilka miesięcy temu nie istniały, lub nie były wykorzystywane na tak szeroką skalę jak po wybuchu pandemii COVID-19. Jeśli więc szukasz pracy zdalnej w domu, wykorzystaj nasze kursy online, a na pewno będzie Ci łatwiej!

2 Comments

 1. Krzysztof

  Mi w pracy zdalnej brakuje trochę kontaktu z ludźmi ale w sumie coraz liczniej powstają punkty coworkingowe więc można siedzieć jak w zwykłym biurze tyle, że bez szefa 😉

  1. Jak Się Rozwijać

   Zgadza się Krzysztof. Praca zdalna tylko w domu sprawia, że odosabniamy się od innych, a to nie ma na nas dobrego wpływu. W tym celu nie ma co przesadzać z pracą i warto ustalić sobie pewien plan. A przy tym może nawet pracować pół etatu na pracy zdalnej, a pół etatu w tradycyjnej pracy (gdzie mamy większy kontakt z ludźmi). Przy tym dobrze jest dbać o zdrowie i kondycje oraz regularne urlopy. Wtedy jest znacznie łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1