Ruch na stronie WWW spada? Co zrobić, aby wrócić na właściwe tory?

Ruch na stronie WWW spada Co zrobić, aby wrócić na właściwe tory

Dla firmy ważne jest posiadanie strony, która jest odwiedzana przez internautów. Rzeczywiście, wpływa na popularność firmy, a przede wszystkim tworzy ruch dla potencjalnej sprzedaży! Dlatego bardzo korzystne jest dla firmy, aby zawsze znajdowała się na szczycie listy w Google. Jeśli ruch na Twojej stronie internetowej ostatnio spadł, jest kilka ważnych rzeczy, które należy przejrzeć, aby wrócić na właściwe tory.

Skup się na treści

Treść Twojej strony jest bardzo ważna, jeśli chcesz zwiększyć ruch na stronie. Być może nie masz wystarczająco dużo treści lub te, które masz, są zbyt banalne. Dlatego powinieneś zadbać o to, aby treść Twojej strony była zawsze atrakcyjna. Umieszczaj tematy, które mogą być interesujące dla ludzi. Powinieneś też mieć wiele wydarzeń, a zwłaszcza tych wartościowych.

Promocje i oferty specjalne

Tego typu rzeczy zawsze interesują wielu internautów. Jest to niezbędne, aby utrzymać ich powrót. Aby użytkownicy zostali uchwyceni przez Twoje promocje, ważne jest, aby umieścić je na stronie głównej, aby przykuć ich uwagę. Należy je również często wymieniać.

Animuj swoją stronę

Ważne jest, aby strona dawała przestrzeń dla swoich gości. Nie pokazuj, że Twoja strona jest maszyną, zawsze spraw, aby poczuli, że jesteś bardzo blisko swojego gościa. W tym celu możesz stworzyć miejsca dla internautów, takie jak fora dyskusyjne lub wysyłać newsletter, jeśli Twój gość lub internauta go zaakceptuje.

Postaw na linki komercyjne

Aby zwiększyć ruch na swojej stronie, możesz użyć linków, które pozwolą Ci być łatwym do znalezienia. Najbardziej odpowiednie do tego są linki komercyjne.

Stwórz strony powiązane z Twoją stroną

Sieci społecznościowe stały się medium dla biznesu. Wiele firm używa go, aby dotrzeć do większej liczby osób. Metoda ta polega na zapraszaniu ludzi poprzez Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin, Instagram do odwiedzenia Twojej strony internetowej. Możesz również zainstalować narzędzia, które pozwolą Ci automatycznie publikować na tych portalach społecznościowych wszystko, co umieścisz na swojej stronie internetowej lub blogu.

Zwiększ swój ruch

Istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej. Pierwszą metodą jest zakup ruchu na stronie internetowej. Możesz również nawiązać współpracę z wpływowymi blogerami lub użytkownikami Internetu i przekonać ich do nawiązania wymiany linków. Drugą metodą jest optymalizacja SEO poprzez pracę nad treścią, dodawanie dużej ilości słów kluczowych i regularne publikowanie oryginalnych treści. Dobór właściwych słów kluczowych: często łatwiej jest skupić się na konkretnych, rzadziej wyszukiwanych frazach (tzw. długi ogon), które ze względu na niskie użycie przez internautów są w stanie osiągnąć dobrą pozycję w wynikach wyszukiwarki.

Korzystaj z renomowanego hosta internetowego

Po przećwiczeniu poprzednich metod, okazuje się, że poziom ruchu na Twojej stronie wciąż nie jest dość wysoki. Możesz zdecydować się na renomowanego hosta, który pozwoli Twojej stronie uplasować się dobrze w wyszukiwarkach, optymalizując w ten sposób swój ranking i widoczność. Tutaj mogę Ci polecić Cyber_Folks/Hekko – korzystam od 2012 roku, prowadzę na nim bloga i wiele stron firmowych. Ta firma hostingowa to połączone od niedawna 2 firmy(Cyber_Folks z firmą Hekko), którzy stawiają na nowe technologie. Dzięki nim serwery pracują naprawdę dobrze, a kontakt z nimi jest naprawdę prosty i szybki. Na ich serwerach łatwo jest także tworzyć przeróżne strony WWW, w tym także te oparte o technologię WordPress.

Twórz infografiki

Są one doceniane przez internautów, mają duży potencjał wiralności i zwiększą Twój ruch na stronie. Bardzo piękne infografiki uda Ci się przygotować w Canva bądź Genially. Na temat tych 2 programów graficznych przygotowałem specjalne kursy: “Projektowanie w Canva od Zera do Eksperta – Grafika online” i “Genially – twórz interaktywne prezentacje, grafiki i gry“, więc jeśli jeszcze nie bierzesz w nich udziału, to zapraszam.

Zwiększ prędkość swojej strony

Im wolniej ładuje się strona, tym bardziej prawdopodobne jest, że odwiedzający natychmiast ją opuszczą. Ponadto, strony, które są zbyt wolne są karane przez Google, a zatem mają gorsze referencje – co wpływa na ich ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1