WordPress Media – jak zwiększyć wielkość uploadowanego pliku?

WordPress Media - Jak zwiększyć wielkość uploadowanego pliku

Media na stronie www to coś naturalnego. Dzięki zdjęciom, filmom, emotkom i innym mediom, dana witryna jest o wiele bardziej przyjazna użytkownikom. Treść na niej jest lepiej podkreślona i łatwiejsza w odbiorze. aby jednak na stronie / blogu WordPress móc umieszczać takie zdjęcia, to czasami należy zwiększyć wielkość uploadowanego (wrzucanego) pliku. Jak się to za to zabrać?

Zdarza się, że w naszym panelu administracyjnym WordPress, gdy przejdziemy do zakładki „Media” to widzimy, że posiadamy ograniczenie w wielkości przesyłanych plików(np. 10 MB, 32 MB, 64 MB, 128 MB itp.). MB to mega bajty, czyli wielkość danego pliku, który zamierzamy wysłać na hosting, na którym to jest postawiona nasza strona WordPress. Zwiększenie rozmiaru uploadowanego pliku jest bardzo proste, a o tym poniższy film!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Media na naszej stronie WordPress mogą mieć od teraz większy rozmiar. Zapewne sobie z tym poradziliśmy(wykorzystując przy tym panel administracyjny WordPress. Alternatywa, która wymaga więcej zachodu, to przesłanie tych większych plików przez połączenie FTP na nasz hosting czy przez DirectAdmin bądź cPanel, ale i to nie zawsze działa i wydaje się bezpieczne).

To jednak nie powinno nas skłonić do tego, aby wysyłać na naszą stronę WordPress zbyt dużo plików o ogromnym rozmiarze, na przykład długie filmy wideo o wysokiej jakości obrazu(np. 1080px w formiacie AVI czy MP4). Znacznie lepiej wtedy, gdy takie media opublikujemy na naszych pewnych kanałach social media(np. YouTube, Facebook). I następnie tam pozyskamy odpowiedni kod, dzięki któremu będziemy mogli takie wideo osadzić na naszej stronie WordPress. Więcej o tym w artykule / filmie „Jak umieścić film na stronie internetowej z kanału YouTube i Facebook?„.

A gdy umieszczamy większe zdjęcia na swoją stronę WordPress, to również nie zapominajmy o wykorzystaniu pewnych narzędzi. Mowa o WP Smush czy inne, które optymalizują obrazy i dzięki temu wyświetlają się one szybciej użytkownikom.

Możliwe, że posiadamy newsletter na swojej stronie WordPress i zachęcamy do zapisania się, jak to jest również i na tym blogu(mam nadzieję, że już należysz do grona subskrybentów). Wtedy w ramach prezentu dla subskrybentów, możemy udostępnić im pewne pliki na naszej stronie www. Może to być pewien ebook, inne pliki, które są cięższe, ale nie będą one zdecydowanie obniżać szybkości naszej strony głównej i innych podstron. Ten plik będą mogli sobie subskrybenci pobrać i dalej na swoim urządzeniu z niego korzystać. Jest to dobre rozwiązanie.

Jeśli więc zachodzi potrzeba, to zwiększy rozmiar uploadowanego pliku na swoją stronę WordPress. Dzięki temu te większe media bez problemu uda się nam przesłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1