Jak umieścić film na stronie www z YouTube i Facebooka? Poradnik!

Jak umieścić film na stronie www z YouTube i Facebooka Poradnik!

Chcemy umieścić film na stronie www z kanału YouTube czy Facebook / Fanpage? Czyli osadzić taki film, aby wyświetlała się jego ramka i można go było obejrzeć na naszej stronie internetowej? Jest to możliwe i okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

Otóż filmy, szczególnie te wysokiej jakości, a zapewne takimi chcemy się dzielić z naszymi potencjalnymi klientami / czytelnikami, posiadają wiele MB. Czasami 1 film może posiadać kilkaset MB(mega bajtów) i gdybyśmy go wrzucili na nasz hosting, na którym znajduje się nasza strona www, to ta witryna mogłaby działać znacznie wolniej. Do tego nie chcemy doprowadzić. Wyjście polega więc na umieszczaniu takich filmów na zewnętrznych platformach typu Facebook czy YouTube. Tam następnie można po opublikowaniu filmów uzyskać odpowiedni kod, który umieszczamy na naszej stronie i pozwala to na wyświetlenie filmu na naszej witrynie. Więcej na ten temat ukazuje poniższy film, więc zapraszam do oglądania!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Zapewne już jesteśmy w stanie poprawnie wrzucać film na stronie www tak, aby jej zbytnio nie obciążał. To bardzo dobrze. Dodatkowo przydać się nam mogą wskazówki dotyczące tego jak pozycjonować filmy YouTube oraz jak wstawiać i opisywać film na Facebooku.

Ale nie tylko filmy stanowią duże pliki, które chcemy, aby czasami pojawiły się na naszej stronie www. Innym razem to zdjęcia. A gdy prowadzimy bloga czy mamy sklep online, to tych zdjęć jest w pewnym momencie naprawdę dużo. By nasza witryna nadal szybko się ładowała, to musimy posiadać szybki hosting, a zarazem starać się optymalizować te zdjęcia(z pomocą przychodzi już na stronach WordPress wtyczka WP Smush).

Gdy wrzucamy takie pewne zdjęcia czy inne pliki na naszą stronę WordPress, możemy także natrafić na pewien problem. Otóż jest ograniczenie dotyczące rozmiaru pliku, który możemy uploadować do strony WordPress w panelu administracyjnym(przez Media). Natomiast można to szybko zmienić, co wyjaśniam w artykule “Jak zwiększyć rozmiar uploadowanego pliku na stronie WordPress?”.

Poza właściwym umieszczaniem filmów na naszej stronie internetowej, pamiętajmy by dalej prowadzić i rozwijać swoje kanały social media(np. Facebook, YouTube, Instagram). Dzięki temu będziemy docierać z naszą ofertą do jeszcze większej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1