Jak zmienić wpis na stronę lub odwrotnie w WordPress?

Zmiana wpisu na stronę lub odwrotnie w WordPress

Jak często, gdy zacząłeś tworzyć nowy wpis na stronie WordPress zauważyłeś, że nie chodziło Ci o dodanie nowego wpisu, lecz nowej strony. Bądź chciałeś dodać nowy artykuł, a mimo tego na początek zacząłeś tworzyć nową stronę. Nie ma znaczenia czy taką treść opublikowałeś, czy nie. Nadal można to naprawić. Co wtedy warto uczynić? Poznaj receptę na szybką zmianę wpisu / artykułu w WordPress na stronę i odwrotnie.

Zmiana wpisu na stronę i strony na wpis krok po kroku

Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł:

Zaznacz całą treść z wpisu/strony i kopiujesz ją (np. klawiszem CTRL+C).

kopiowanie treści strony lub wpisu wordpress

Otwierasz w nowym oknie stronę/wpis i tam wklejasz tą treść (np. klawiszem CTRL+V).

wklejanie treści do strony lub wpisu wordpress

Następnie powracasz do “Wszystkich wpisów/Wszystkich stron”, wyszukujesz stronę/wpis, którego treść skopiowałeś. Usuwasz taki wpis/stronę, aby jego adres URL nie był już zajęty (czynisz tak tylko wtedy, gdy wpis/strona została opublikowana). Później wracasz do okna z nowym wpisem/stroną i tam ustawiasz ten sam adres URL (który prawdopodobnie już został zaindeksowany).

usuwanie wpisu lub strony wordpress

Na koniec opublikuj tą poprawioną stronę/wpis i to wszystko. A poniżej jeszcze inne rozwiązanie, za pomocą specjalnej wtyczki.

Zmiana wpisu na stronę lub odwrotnie przez wtyczkę

Przechodzisz w Panelu administracyjnym WordPress do Wtyczki – Dodaj nową – wyszukujesz “Post Type Switcher” – instalujesz i włączasz.

wtyczka post typ switcher do zmiany wpisu na stronę wordpress

Następnie w liście wszystkich wtyczek znajduje się ona pod hasłem “Zmień typ treści“. Jeśli jeszcze nie jest włączona, to ją włącz. Czasami musisz usunąć pamięć podręczną przeglądarki (np. za pomocą wtyczki Autoptimize czy W3C Total Cache co wyjaśniałem w artykule “Optymalizacja strony / bloga WordPress“).

wtyczka post typ switcher czyli zmień typ treści

Teraz wystarczy, że przejdziesz do wpisu lub strony (opublikowanego, szkicu i zaplanowanego). Po prawej stronie w kolumnie “Opublikuj” ustawiasz “Typ treści” na “Wpis” lub “Strona”. Następnie zaktualizuj i dzięki temu zmieniasz szybko wpis na stronę lub odwrotnie.

Zmiana typu treści za pomocą wtyczki WordPress

Pamiętaj, że im mniej wtyczek na stronie WordPress, tym lepiej. Jeśli już więc dokonałeś już pewnych zmian wpisu na stronę lub odwrotnie, to zdecyduj się na odinstalowanie tej wtyczki. Zawsze będziesz mógł do niej powrócić, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1