Domowe biuro – jak je przygotować, inspiracje, pomysły i wskazówki

Domowe biuro - jak je przygotować, inspiracje, pomysły i wskazówki

Praca w domu w XXI wieku staje się już codziennością. Nawet, jeśli pracujemy gdzieś w firmie czy korporacji, to bardzo często wyszukujemy w Internecie sposobu na dodatkową pracę. Inni natomiast pracują tylko w domu, w pełni zdalnie, w różnych branżach, nie tylko w IT. Jak więc zadbać o swoje domowe biuro?

Warto postarać się o dobrze urządzone miejsce do pracy.

Będzie mogło ono sprzyjać efektywności i skupieniu. Duże znaczenie mają tutaj osobiste preferencje, natomiast są pewne zasady, których warto się trzymać, aby nasze biuro okazało się w pełni nowoczesne, profesjonalne i praktyczne. Przyjrzyjmy się temu bliżej i poznajmy przeróżne inspiracje na domowe biuro. 

Domowe biuro – białe i nowoczesne

W biurach przeważają jasne ściany i meble, które sprawiają, że o wiele łatwiej jest skupić się na pracy w takim pomieszczeniu. Nie rozpraszają nas inne kolory i nie odbija się światło od mebli, ponieważ zdecydowaliśmy się na matowe. W takim nowoczesnym biurze liczy się wolna przestrzeń. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Co zrobimy?

Pozbywamy się zbyt dużej ilości rzeczy na zewnątrz. Wszystko ma swój porządek. Już na samym biurku staramy się umieścić jak najmniejszą ilość rzeczy(np. laptop/komputer, myszka, klawiatura). Pozostałe jesteśmy w stanie schować do różnych miejsc w naszym biurku oraz w inne miejsca. 

Naturalne drewno w domowym biurze

Wewnątrz biura miło jest zadbać o drewniane elementy, o charakterze skandynawskim bądź wykonane z prawdziwego drewna(np. przez Drewniaka). Te drewniane elementy, to czasami: stolik kawowy, stolik na kwiaty, ramki, lustro, szafki, półki itp. W całym pomieszczeniu można postarać się także o drewnianą podłogę, która będzie mogła bardzo pięknie komponować się z biurkiem i ścianami. 

Domowe biuro – odcienie szarości

Inny idealny kolor ścian do biura to także szarość. Świetnie łączy się w elementami drewnianymi, a zarazem kolor ten nie jest jaskrawy, więc pozytywnie na nas wpływa i ułatwia pracę. Nie trzeba ograniczać się do 1 koloru. Można pozwolić sobie na połączenie szarości z beżem i bielą.

Wykończenie wnętrza szarego biura polega na dobraniu dodatków w żywych kolorach. One mogą sprawić, że całe pomieszczenie okaże się bardziej przytulne i żywe. Można tutaj zastanowić się nad wykorzystaniem szklanego biurka, które zyskują na popularności. 

Jak przygotować domowe biuro od A do Z?

 • Miejsce na nasze biuro – np. oddzielny duży pokój z dostępem do okna i dużą ilością światła zewnętrznego bądź wydzielona przestrzeń danego pomieszczenia, jak salonu czy kuchni. 
 • Zakupy – musimy zaopatrzyć się w biurko, laptop/komputer, myszkę, klawiaturę, drukarkę, słuchawki itp. Przyda się także zabudowa meblowa z otwartymi półkami w celu przechowywania dokumentów w segregatorach i książek. Nie zapomnijmy o ergonomicznym fotelu, dopasowanym do naszego ciała, z regulacją wysokości, podłokietnikami, wychyleniem oparcia i innymi udogodnieniami. A na koniec zaopatrzymy się w ważne dodatki do pracy(karteczki samoprzylepne, zeszyty, długopisy, ołówki, flamastry, akcesoria biurowe itp.). 
 • Oświetlenie – zapewnijmy przy biurku dostęp do naturalnego światła(możliwe do uzyskania, gdy biurko położone jest w pobliżu okna), a dodatkowym wsparciem niech okaże się lampka na biurku.  
 • Zielone dodatki – rośliny zielone, kwiaty, nie tylko poprawiają wystrój wnętrza biura, ale zapewniają dostęp do świeżego i czystego powietrza. 

Inne inspiracje na biuro w domu

Co jakiś czas przeanalizujmy czy nie moglibyśmy ulepszyć nasze domowe biuro, aby okazało się jeszcze bardziej wygodne, nowoczesne i praktyczne. Będzie to zawsze miało pozytywne przełożenie na wyniki w pracy, którą wykonujemy w tym biurze. 

2 Comments

 1. Platforma Solo-Kolos Sp. z o.o.

  Świetny artykuł w którym autor doskonale podkreśla rolę planowania w organizacji przestrzeni do pracy w domu. To nie tylko o meblach i gadżetach, ale także o strategicznym podejściu do tego, jak chcemy, aby nasze biuro działało. Wprowadzenie osobistego stylu w aranżacji biura jest kluczowe – to przecież indywidualna przestrzeń, a nie kopia katalogowej aranżacji. Także wpływ światła na samopoczucie i produktywność człowieka jest często niedoceniany. Wydaje się, że to prosta rzecz, ale ma ogromne znaczenie.

  1. Jak Się Rozwijać

   Dziękujemy za pozytywną opinię! Cieszę się, że podobał Ci się artykuł i że znalazłeś w nim wartościowe wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni pracy w domu. Podkreślenie roli planowania, indywidualnego stylu oraz wpływu światła na samopoczucie i produktywność to kluczowe aspekty, które często są pomijane, a mają ogromne znaczenie dla efektywności i dobrego samopoczucia w domowym biurze. Twój komentarz doskonale ujmuje istotę podejścia, które staraliśmy się przekazać. Cieszymy się, że te aspekty znalazły odzwierciedlenie w Twoich oczekiwaniach i doświadczeniach. Jeśli masz jakieś dalsze przemyślenia lub pytania na temat aranżacji przestrzeni pracy, zachęcamy do dalszej dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1