Jak dodać film na FB i ustawić tytuł, opis i tagi? Poradnik Facebook

Jak dodać film na FB i ustawić tytuł, opis i tagi Poradnik Facebook

Korzystanie z portalu społecznościowego Facebook to coś, na co warto często się decydować. Szczególnie, jeśli prowadzimy swój biznes online, chcemy promować swoje firmy lokalne bądź promować siebie jako freelancera. To wszystko jest możliwe już z pozycji swojego osobistego konta FB bądź dobrze prowadzą stronę Facebook czyli tak zwany Fanpage. Coraz większe znaczenie w promocji takich kanałów Social Media odgrywa wideo. W tym celu warto dodawać do swojego konta FB pewne filmy.

Jak dodawać filmy na FB poprawnie?

Jeśli chcesz, aby Twoje filmy na FB obejrzało jak najwięcej osób, które są zainteresowane tematem, to musisz o coś zadbaj. Obejrzyj poniższy film i zapoznaj się z dostępnym poradnikiem w formie tekstowej.


Jak dodać film na FB?

Jak dodać i odpowiednio ustawić film na Facebooku, dzięki czemu będzie mógł uzyskać on odpowiednią popularność? Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto Facebook. Jeśli chce ten film udostępnić na swoim koncie FB, w twoich aktualnościach i relacjach, to wrzucasz ten film o tak:

dodaj film na fb - na swoim koncie facebook

Jeśli chcesz film umieścić na swojej stronie Facebook / w Fanpage, to przechodzisz tam i w utwórz post klikasz w “Dodaj zdjęcie/film”. A następnie “Prześlij zdjęcia/filmy”.

dodaj film na fb na stronie facebook

Dodajesz go ze swojego komputera i następnie się on ładuje. Właśnie wtedy masz możliwość ustawienia takiego filmu. Pojawi Ci się okno, które wygląda o tak:

jak ustawić film na fb facebooku

Jak ustawić film na Facebooku?

  • Tytuł filmu – najlepiej do 70 znaków, bogaty w najważniejsze słowo kluczowe
  • Opis filmu – 150-300 znaków, wzbogacony o kolejne ważne słowa kluczowe
  • Znaczniki (tagi) – przedstawia te najważniejsze słowa kluczowe + #hashtagi, które ułatwiają internautom znalezienie Twojego filmu.

Oto przykład:

jak ustawić film na fb facebooku - tytuł, opis i znaczniki

Do wyszukaniu najlepszych słów kluczowych do swoich filmów wykorzystaj Planer słów kluczowych i wyszukiwarkę Google, o czym wspominam w artykule “Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania“. O tym również w filmie powyżej 🙂

  • Miniatura filmu – obraz wyświetlany, gdy Twój film nie będzie wyświetlany automatycznie. Możesz je przygotować w programie Canva.

Następnie przechodzisz Dalej i ustalasz “Opcje publikacji” filmu. Możesz opublikować natychmiast, stworzyć premierę (już powiadomić odbiorców, że film jest gotowy i niedługo będzie opublikowany). Pozostałe opcje pozostawiasz standardowe i następnie klikasz w “Opublikuj”.

jak ustawić film na fb facebooku - publikacja filmu

Po krótkim czasie film jest przetwarzany przez Facebook. Kiedy będzie on już gotowy i dostępny na FB, to otrzymasz wiadomość na swoim koncie Facebook. A zarazem możesz otrzymać wiadomość email.

Wiesz już, jak dodać film na FB i poprawnie go ustawić. Jeśli więc jeszcze nie masz żadnych filmów na swoim Facebooku lub stronie Facebook, to jak najszybciej się o to postaraj. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1