Jak usunąć konto YouTube lub ukryć kanał YT? Poradnik!

Jak usunąć konto na YouTube Poradnik YouTube krok po kroku!

Może masz konto na kanale YouTube, natomiast z jakiegoś powodu chcesz zdecydować się na jego usunięcie. Nie wiesz, jak usunąć konto i kanał na YouTube szybko i skutecznie?! W tym poradniku wyjaśnię Ci ten proces krok po kroku. Zarazem ukaże, z czym wiąże się usunięcie konta YouTube i jakie są zakamuflowane sposoby na ukrycie Twojego konta YT.

Usunięcie konta i kanału YouTube krok po kroku…

Spis treści:

 1. Dlaczego usunąć konto i kanał na YouTube
 2. Jak usunąć konto i kanał na YouTube krok po kroku
 3. Dlaczego warto posiadać konto i kanał YouTube

Dlaczego chcesz usunąć konto / kanał na YouTube?

 • Masz niskiej jakości filmy na swoim starym kanale YouTube i nie chcesz, aby nie były one już dostępne w tym serwisie
 • Spotkałeś się z falą hejtu na swoim kanale YouTube i zamierzasz już nie prowadzić tego konta
 • Nie masz czasu na dalsze prowadzenie swojego kanału YouTube
 • YouTube zablokowało większość Twoich filmów, a nawet możliwość zarabiania na swoim kanale, więc chcesz zacząć wszystko od początku

Powyżej ukazałem najczęstsze przyczyny, dla których wielu decyduje się na usunięcie swojego konta YouTube. Może i Ty masz podobne powody bądź całkowicie inne. Jeśli chcesz, to daj o nich znać w komentarzu!

Jeśli jesteś zdecydowany na usunięcie swojego konta i kanału YouTube, to zapoznaj się z poniższym materiałem wideo, w którym dokładnie tłumaczę, jak usunąć konto na YouTube!

Jak usunąć konto i kanał na YouTube krok po kroku?

Film z kanału #JakSierozwijac:

Wiesz już, jak usunąć konto i kanał na YouTube! Udało Ci się?! Pamiętaj, że jeśli chcesz ponownie założyć swoje konto YouTube na ten sam adres email, to nie masz takiej możliwości od razu. Przez pewien czas(nawet kilka dni) YouTube będzie usuwał Twoje konto. Dopiero po tym czasie możesz ponownie pojawić się w serwisie YouTube, przejść do logowania i tam wykorzystać ponownie swoje dane email. Gdy to uczynisz, zostaniesz zapytany czy chcesz utworzyć nowe konto YouTube i wystarczy, że to potwierdzisz.

A jeśli myślałeś o usunięciu konta YouTube, ponieważ rozpraszały Cię propozycje różnych filmów, gdy pojawiałeś się na głównej stronie tego serwisu, to wiedz, że jest także inne rozwiązanie. Ukazałem je w artykule “YouTube bez reklam czyli jak za darmo usunąć rekomendacje?“.

Dlaczego warto posiadać konto YouTube:

 • możliwość subskrybowania wybranych kanałów YouTube
 • możliwość komentowania na wszystkich blogach opartych o system blogger.com i komentowania na kanale YouTube
 • promocja siebie i swojego biznesu poprzez regularne prowadzenie kanału YouTube
 • otrzymywanie reklam bardziej dostosowanych do naszych preferencji(skoro i tak mielibyśmy je oglądać, to lepiej, aby nas interesowały i może czasami nam w czym pomogły)
 • i wiele innych możliwości
 • opcja dołączenia do programu Google Adsense – program, który umożliwia mi zarabianie na prowadzeniu swojego kanału YouTube(w filmach są umieszczane reklamy od Google Ads). Dodatkowo zarabiam na reklamach, które umieszczam na swoim blogu(ale to testuje, więc możliwe, że niedługo już całkowicie znikną).
 • opcja dołączenia do programu Google Adwords – dzięki niemu udaje mi się regularnie organizować kampanie reklamowe, które promują mój biznes, blog, a zarazem kursy i książki. Dobrze zoptymalizowana reklama Google Ads może zdziałać cuda!

Jeśli masz zamiar profesjonalnie rozkręcić swój nowy kanał YouTube, to koniecznie zajrzyj do poradnika “Jak promować swój kanał YouTube?“. W nim podzieliłem się prostymi wskazówkami do wdrożenia, które mogą zwiększyć popularność Twojego kanału YouTube!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1