Tworzenie stron WordPress – edytor Gutenberg i WordPress 6.1

Tworzenie stron WordPress - edytor Gutenberg i WordPress 6.1

Edytor Gutenberg to wspaniałe rozwiązanie zastosowane w systemie WordPress. Dzięki niemu tworzenie stron WWW może odbywać się jeszcze łatwiej, bez instalowania specjalnych wtyczek czy płatnych motywów. Cała konstrukcja strony WordPress może działać na podstawie bloków i wzorców, dostępnych w najnowszym edytorze Gutenberg. Wystarczy zaktualizować WordPress do wersji minimum 6.1. W poniższym materiale wideo dowiesz się, jak to dokładnie wygląda. Miłego oglądania.

Film z kanału na YouTube #jaksierozwijac:

Czy warto tworzyć strony w WordPress?

TAK! TAK! TAK! Czemu aż trzykrotnie to powtórzyłem. Aby zakomunikować, że warto. Otóż największe firmy na świecie i w Polsce stawiają strony w technologii WordPress. To CMS, poprzez który łatwo jest później dbać o aktualizację strony, zmianę jej wyglądu, unowocześnienie, automatyzację wielu rzeczy itp. Osoby, które nie mają styczności z kodowaniem, programowaniem, są w stanie nauczyć się tworzyć proste i coraz bardziej zaawansowane strony w WordPress. Także i Ty możesz sobie z tym poradzić.

Ja strony WordPress tworzę od 2008 roku. Już wtedy poznałem WordPress (choć wyglądał on na początku całkowicie inaczej i przede wszystkim służył do prowadzenia blogów, teraz przez WordPress powstają wszelkie strony internetowe, typu landing page, wizytówki, serwisy, a nawet sklepy online). Cieszę się, że już od kilku lat WordPress zmienił się na dobre, jest bezpieczniejszy, regularnie aktualizowany. A poza tym wyjątkowa ilość narzędzi (motywów i wtyczek) sprawia, że taka strona WordPress może mieć więcej zastosowań, a jej budowa i zarządzenie to po prostu przyjemność. Poznałem także inne możliwości budowania stron WWW, jak przez zwykły kod HTML, CSS, system Joomla. Natomiast po wielu latach testów zauważam, że WordPress najbardziej spełnił moje oczekiwania. Dodatkowo łatwo zadbać o pozycjonowanie strony WordPress przez wtyczki ułatwiające wdrożenie SEO, np. Yoast SEO.

By zacząć tworzenie stron WordPress, nie potrzeba żadnych umiejętności. Wystarczy tylko dostęp do komputera. A następnie poznaje się prosty w obsłudze system WordPress. Nasze zadanie polega więc na zakupieniu hostingu i domeny (polecam ofertę Cyber_Folks z moją zniżką -10%, kod rabatowy: 74916045). Później instalujemy tam WordPress, co zajmuje nam kilka minut. Gdy już mija propagacja domeny na hostingu (co zazwyczaj wynosi kilka godzin), to możemy już zalogować się do naszej strony z poziomu WordPress. I tam poznajemy cały panel, dzięki czemu powoli i spokojnie budujemy naszą stronę WWW. Trudno Ci uwierzyć, zapoznaj się z poniższy wideo:

Więcej o WordPress w kursie online “WordPress tworzenie stron internetowych + sklep WooCommerce“, z którego korzysta tysiące zadowolonych uczestników. Poznaj ich opinie jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1