Jak zarabiać przez Internet? 6 pomysłów na biznes online i hobby

Jak zarabiać przez Internet? 7 pomysłów na biznes online i hobby

Czy wyobrażasz sobie zarabianie pieniędzy na tym, co kochasz robić, a nie na tym, do czego jesteś zmuszony? Odpowiedź powinna brzmieć: TAK! Dziś jest całkiem możliwe, aby przekształcić swoje hobby w prawdziwy biznes i zarabiać na nim pieniądze. Naprawdę można utrzymać się z czegoś, co jest Twoją pasją. W tym artykule dowiesz się, jak możesz bardzo łatwo przekształcić swoje hobby w solidne źródło dochodu. Zobaczysz, jak zarabiać przez Internet czyli także zdalnie, w domu i podróży. Poznasz listę 6 dochodowych hobby, które mogą generować pasywny dochód przez cały czas. Oto one …

DOCHODOWE HOBBY, KTÓRE ZARABIAJĄ PIENIĄDZE

1. JAK ZARABIAĆ PRZEZ INTERNET? PROWADZENIE BLOGA

Myślę, że nie potrzebujesz żadnego wprowadzenia do blogowania. Jeśli jesteś pasjonatem czegoś, możesz podzielić się tym z resztą świata poprzez bloga.

Musisz regularnie tworzyć unikalne i wysokiej jakości treści na temat danej niszy. Twoje treści mogą zawierać długie artykuły, małe posty, grafiki informacyjne, filmy itp.

Dobra treść musi być w stanie:

 • zaangażować czytelników
 • dawać użyteczne informacje, jak również bawić czytelników,
 • pozostawiać czytelników spragnionych więcej takich treści.

Twoje umiejętności pisania mogą się tutaj bardzo przydać!

Jednak dziś blogowanie stało się bardzo konkurencyjne, ponieważ tysiące blogerów konkurują o tę samą niszę. Musisz być bardzo precyzyjny przy wyborze niszy.

Ponadto po prostu dobra treść nie wystarczy, trzeba również uszeregować swój blog wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz regularnie zarabiać na prowadzeniu bloga. Po pewnym czasie prowadzenia bloga, gdy już pojawia się na nim ruch, to jesteś w stanie oferować innym umieszczenie reklamy na blogu. Rozpocząć współpracę z Google Adwords. A nawet z giełdami serwisów tematycznych (jak Linkhouse, WhitePress). Możesz tam oferować za konkretne pieniądze: publikacje artykułu na swoim blogu, umieszczenie linku w istniejących artykułach, opublikowanie reklamy na pewien czas i w konkretnym miejscu, reklamę w social media itp.

Najlepiej, jeśli taki blog od razu założysz na swojej domenie i hostingu (co za pierwszy rok może Cię kosztować bardzo tanio, ponieważ otrzymujesz zniżki. Ciekawą ofertę masz już ode mnie w firmę Cyber_Folks, tam wykorzystaj kod rabatowy: 74916045. Założenie tam bloga opartego o technologię WordPress zajmie Ci kilka chwil. A jeśli chcesz się o tym przekonasz, to obejrzyj poniższy materiał wideo:

Oczywiście stworzenie takiej strony WordPress, to także wiele innych działań. Warto zadbać o zainstalowanie właściwego motywu, wtyczek, ich skonfigurowanie. Ale to także jest proste. Natomiast łatwiej Ci będzie, gdy dołączysz do kursu online “WordPress tworzenie stron WWW + sklep online Woocommerce”. To bestseller, w którym bierze udział już tysiące zadowolonych uczestników. Ucz się razem z nimi tworzyć stronę WordPress i dbać o jej dalszy rozwój.

2. COPYWRITING

Weź swój blog na następny poziom!

Szczerze mówiąc bardzo niewiele osób jest dobrymi copywriterami na tym świecie. To dlatego, że copywriting wymaga dużo kreatywności i umiejętności zabawy ze słowami. Jako copywriter będziesz odpowiedzialny za tworzenie reklam, opracowywanie różnego rodzaju treści i skryptów, tworzenie broszur i broszurek, postów w mediach społecznościowych, pisanie felietonów itp.

Jest całkiem jasne, że charakter pracy jest bardzo złożony i tylko kilka osób może stać się dobrymi copywriterami. Ale możesz też działać jako zwykły copywriter od tekstów SEO (czyli tworzyć proste treści i nie musisz być tutaj żadnym specjalistom. By takie teksty stworzyć, wcześniej robisz pewien research, zbierasz materiały i później przechodzisz do pisania).

Nie musisz mieć licencjat lub magistra z języka angielskiego, literatury lub reklamy, aby zacząć pracować jako copywriter i zarabiać na pisaniu. Wystarczy język polski. Choć jeśli znasz inne języki obce, to możesz to wykorzystać (a jeśli nie znasz, to może dobry krok, aby przy okazji uczyć się czegoś nowego, np. języka angielskiego).

Myślisz, że copywriting to coś, co możesz spróbować? Ale chcesz uniknąć wielu błędów, skorzystać z doświadczenia wieloletniego copywritera? A zarazem mieć dostęp do jak najlepszych materiałów na temat copywritingu w Polsce i na świecie? W takim razie postaw na kurs “Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów? Copywriting“. Bierze w nim udział już wiele tysięcy zadowolonych copywriterów. Zarabiają już pieniądze na pisaniu. I podobnie może być u Ciebie.

3. RYSOWANIE

Czy masz pasję do rysowania? Możesz pozwolić sobie na zatracenie się na płótnie z pędzlami i kolorami!

Wraz z pojawieniem się Internetu, artyści mają wiele sposobów na zarabianie pieniędzy ze swoimi kreatywnymi talentami w projektowaniu graficznym i ilustracjach.

Możesz sprzedawać wydruki swoich obrazów lub rysunków na stronach takich jak Etsy, Amazon Handmade, Artfire itp. Możesz sprzedawać różne przedmioty, takie jak płótna, koszulki, karty okolicznościowe, notatniki itp. i generować pasywny dochód (tworząc także ciekawe kolorowanki, kalendarze czy inne materiały na Amazon. Te materiały będą mogły być dostępne na cały świat. A ich stworzenie nie jest tak skomplikowane, co wyjaśniam w kursie “Amazon KDP Self Publishing – jak zacząć zarabiać na KDP?”).

Możesz również zostać ilustratorem freelancerem i tworzyć awatary, niestandardowe portrety i inne materiały promocyjne.

4. FOTOGRAFIA i GRAFIKA

Zrób najlepszy użytek ze swojego iPhone’a (czy innego telefonu bądź konkretnego aparatu), uwieczniając świat pod różnymi kątami. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że są fotografowie, którzy zarabiają ciekawe pieniądze każdego roku.

Możesz robić zdjęcia ludzi na weselach, imprezach, lokalnych koncertach, sesjach zdjęciowych modeli, a także ważnych punktów orientacyjnych, budynków historycznych, przyrody itp.

Później możesz sprzedać te zdjęcia na stronach takich jak Shutterstock, Getty Images, Adobe Stock, Alamy itp. i zarobić kilka dolarów na boku.

Poza tym jako kreatywna osoba, możesz wysilać się jako grafik. Wystarczy w tym kierunku poznać takie programy, jak CANVA, Photoshop, GIMP i inne. One sprawią, że poradzisz sobie z tworzeniem takich ciekawych grafik, a zarazem opanujesz edycję i obróbkę zdjęć. Jeśli taka droga zawodowa wydaje Ci się interesująca, to mogą Ci pomóc te poniższe kursy online:

 • Kurs Canva 1 od Zera do Eksperta – Grafika online od podstaw
 • Canva 2 – poziom średniozaawansowany – Bądź ekspertem Canva
 • Kurs GIMP 2.10 grafika, edycja i obróbka zdjęć od A do Z
 • Adobe Photoshop CC edycja obróbka zdjęć Od Zera Do Eksperta

By zacząć się szkolić, pewne usługi fotograficzne i graficzne możesz oferować swoim bliskim za darmo bądź za dość niską stawkę. Dzięki temu szybciej się uczysz, masz zachętę do szybkiej poprawy swoich umiejętności. A następnie zdobywasz nowych klientów. A może już posiadasz takie umiejętności (nawet udało Ci się ukończyć szkołę w tym kierunku)? W takim razie ostatni krok, aby pracować jako grafik czy fotograf, jest skorzystanie ze szkolenia “Jak zostać freelancerem i pracować zdalnie? Praca online”. Na jego podstawie będziesz w stanie realizować różne usługi dla klientów, obsługiwać ich zdalnie, przez Internet. A zarazem czynić to w pełni legalnie (bez firmy jako freelancer bądź później z firmą, od Ciebie będzie to zależeć).

5. TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH i SEO

Jeśli masz smykałkę do projektowania stron internetowych i kodowania, to w sieci nie brakuje możliwości. Według danych SureJob, istnieje 53 milionów freelancerów w USA i 15 milionów freelancerów w Indiach. Istnieją firmy i osoby prywatne, które chcą rozszerzyć swoją działalność poprzez przejście do Internetu. I aby to zrobić potrzebują pomocy profesjonalnych projektantów stron internetowych. Musisz zbudować swoją stronę internetową od podstaw i uzyskać witrynę i działa w terminie. Możesz dołączyć do Fiverr i zacząć oferować swoje usługi do klientów na całym świecie jako freelancer.

Podobnie możesz pójść drogą kariery specjalisty SEO. Posiada on doświadczenie w zakresie marketingu i skutecznego pozycjonowania stron WWW w Google. Zna się także na reklamach sponsorowanych. Dzięki temu jest w stanie oferować drugim promocję ich firm w Internecie, za konkretne stawki. Ceny za miesięczne pozycjonowanie strony WWW wahają się od kilkuset do kilku tysięcy zł (w zależności od zakresu pozycjonowania i wielkości danej firmy).

Oto kursy online, które pomogą Ci rozwijać się w kierunku tworzenia stron i SEO:

 • WordPress tworzenie stron internetowych + sklep Woocommerce
 • SEO i pozycjonowanie stron w Google + SEO WordPress
 • Firma w Google Maps – Wizytówka i Reklama firmy w Internecie
 • Jak stworzyć stronę na FB i prowadzić fanpage na Facebooku
 • Facebook Ads Marketing tworzenie reklam na FB od A do Z

6. JAK ZARABIAĆ PRZEZ INTERNET? NAUCZANIE

Po COVID-19 zapotrzebowanie na korepetycje online znacznie wzrosło. Instytuty coachingu online potrzebują korepetytorów do nauczania różnych przedmiotów dla swoich studentów. Jeśli masz pasję do nauczania, wtedy możesz dołączyć do instytutów coachingu online i uczyć studentów przez Zoom lub Skype. Choć już teraz jest spokojniej po pandemii i bez problemu wraca nauczanie stacjonarne, więc możemy także uczyć w konkretnych miejscach.

Możesz wybrać dowolny przedmiot, w którym masz doświadczenie. Niektóre z najbardziej popularnych przedmiotów to angielski, matematyka, nauki ścisłe, historia itp. Otrzymujesz wynagrodzenie za przeprowadzenie każdej sesji. Sesja może trwać od 20 do 30 minut i możesz przeprowadzić od 1 do 2 sesji dziennie.

W Polsce istnieją serwisy przeznaczone dla korepetytorów. Ogłaszają się oni także na OLX czy w innych miejscach. A dodatkowo dają znać swoim krewnym, przyjaciołom i znajomym, że zajmują się czymś takim. Dzięki temu polecają ich inni i to sprawia, że zarabiają ucząc drugich. A bardzo często sprawia im to ogromną przyjemność.

Taką wiedzą można także dzielić się online. I zarabiać na przykład na kanale YouTube, gdy tam włączamy reklamy czy decydujemy się na pewne współpracę partnerskie, afiliacje itp. Jak to może wyglądać, ukazuję w kursie “YouTube Marketing – jak prowadzić kanał YT i zarabiać na nim”.

To było 6 dochodowych hobby, które mogą zarabiać dla ciebie pieniądze. Możesz wybrać pewne z nich i zacząć działać. Bardzo pomocne mogą okazać się wspomniane wyżej różne kursy online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1