Aktualnie najpopularniejsze okazują się strony www WordPress. To on zajmują blisko 90% całego Internetu. Tym bardziej właściciele tych stron powinni zainteresować się ich skutecznym pozycjonowaniem. Okazuje się, że wobec takich stron WordPress można zastosować specjalistyczne techniki seo, wtyczki i dodatkowe działania, które przyczynią się do poprawy ich pozycji w wyszukiwarce Google. Ja wobec takich stron, które sprawią, że
Jak wygląda pozycjonowanie stron WordPress?
Na to pytanie postaram się dokładnie odpowiedzieć w tym artykule. Dodatkowo pomocą okażą się cenne linki, które w nim ukażę. Wykorzystaj więc to wszystko i spraw, by również Twoja strona/y WordPress okazały się coraz popularniejsze.
Pozycjonowanie WordPressa – wtyczki
Tutaj musisz zdecydować się na zainstalowanie pewnych wtyczek, które pełnią rolę narzędzi SEO. I skutecznie przyczyniają się do optymalizacji strony WordPress, przyśpieszenia jej szybkości ładowania i do uzyskania większej wartości dla Google. Co to za wtyczki WordPress?
- Yoast SEO – dzięki niej udaje się ustawić title i description dla strony głównej i wszystkich podstron na naszej stronie WordPress. Jej dokładne możliwości poznasz na „Konfiguracja Yoast SEO„.
- WP Smush lub Imagify – wtyczki te służą do prostej optymalizacji zdjęć, które posiadamy na swojej stronie. Mogą zmniejszyć rozmiary zdjęć do poziomu, który będzie wystarczający na naszej stronie WordPress. WP Smush jest w standardowej wersji darmowa. Natomiast za Imagify już ponosiły pewne koszty.
- W3 Total Cache – wtyczka ta nie tylko opróżnia pamięć podręczną przeglądarki, gdy zachodzi taka potrzeba. Na przykład wprowadziliśmy pewne zmiany na stronie i po zapisaniu, chcemy je zobaczyć. Wtedy musimy opróżnić pamięć podręczną przeglądarki. Ale dzięki tej wtyczce udaje się jeszcze bardziej zoptymalizować stronę WordPress.
- Autoptimize – dzięki tej wtyczce udaje się nam skompresować stronę WordPress, czyli kod CSS, HTML i Javascript. Wystarczy ją zainstalować, a następnie przejść do jej ustawień i włączyć opcję: Optymalizuj Kod HTML, CSS i Javascript.
Zadbaj więc o zainstalowanie tych wtyczek, ich właściwe skonfigurowanie. A już poprzez narzędzie PageSpeed Insight zauważysz, że Twoja strona WordPress ładuje się znacznie szybciej. I po pewnym czasie będzie lepiej zaindeksowana w Google, ponieważ za pomocą wtyczki Yoast SEO zadbałeś o ustawienie właściwego tytułu i opisu dla strony głównej i wszystkich podstron lub artykułów.
Pozycjonowanie WordPressa – techniki SEO i marketing
Pewne techniki SEO zastosowane na stronach WordPress dodatkowo poprawiają jej pozycję w wyszukiwarce Google, czyli w wynikach organicznych. A dodatkowo mogą sprawić, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna w innych miejscach. Co warto więc uczynić?
- Promuj się w social media – wybierz kilka mediów społecznościowych (ogranicza się najlepiej do 2-3), gdzie szczególnie będziesz aktywny. Może to być na przykład Facebook, Instagram i YouTube. Tam możesz budować poprzez nowe materiały coraz większą społeczność. A zarazem podzielić linkami do swojej strony, bloga czy sklepu internetowego. Odbywa się to często na Twojej stronie głównej takiego kanału Social Media. Linkami tymi możesz również podzielić się pod nowymi materiałami, które tam udostępniasz. Z czasem w narzędziu Google Analytics zobaczysz, jak ruch z Social Media zapewnia Ci jeszcze więcej wejść na Twoją stronę.
- Link Building – pozyskuj linki zewnętrzne, w różnorodnych miejscach. Np. przez najlepsze katalogi SEO, inne profile społecznościowe, fora internetowe i tematyczne, artykuły sponsorowane i zaplecze seo. Gdy dołączysz do subskrybentów tego bloga, to otrzymasz za darmo listę 1800 najlepszych katalogów, 155 polskich for internetowych i 149 profili do pozycjonowania. Tym bardziej zapraszam!
W tych 2 technikach SEO pamiętaj przede wszystkim o regularności. W wybranych Social Media bądź aktywnie niemalże codziennie a nawet kilka razy dziennie. Dodatkowo codziennie możesz tworzyć coraz więcej linków zewnętrznych prowadzących do Twojej strony. Nie zaniedbuj tego, a z czasem efekty będą oszałamiające.
Pozycjonowanie WordPressa – prowadzenie bloga
Na podstawie wartościowej treści umieszczanej na naszej stronie, skupionej na konkretnym słowie kluczowym, możemy wpływać na jej skuteczne pozycjonowanie. Jak się to odbywa? Na początek sprawdź, jakie słowa kluczowe pasują do tematyki Twojej strony. I które mogą Ci przynieść odpowiedni ruch.
Nie musisz być ekspertem w pisaniu, aby zacząć prowadzić swój własny blog i pisać pewne artykuły. Zacznij bez względu na swoje aktualne umiejętności. Z czasem będziesz mógł się rozwinąć. A ta treść na stronie, nowe artykuły i podstrony, będą mogły przynieść i zwiększać wartość SEO strony.
Pozycjonowanie WordPressa – audyt SEO
Audyt strony WordPress pozwala Ci dokładnie się jej przyjrzeć od środka. Na jego podstawie dokonujesz prześwietlenia jej kodu, treści i działań seo, w tym także marketingowych. Możesz dowiedzieć się, co jeszcze uczynić, aby poprawić ocenę strony w wyszukiwarce Google.
Jak jednak taki audyt strony WordPress przeprowadzić wyjaśniam w artykule „Darmowy audyt SEO w kilka sekund„. Koniecznie tam zajrzyj i skorzystaj.