Jak biznes offline opłaca się otworzyć?

Jak biznes offline opłaca się otworzyć 2019-2020

Jaki biznes otworzyć, by później cieszył się on wysokim zainteresowaniem? By trafiał przez cały czas w potrzeby wielu odbiorców na rynku gospodarczym? Okazuje się, że są pewne biznesy offline, które mogą się nam spodobać, a zarazem przynosić ciekawe przychody.

Te pomysły na biznes offline możesz wykorzystać u siebie.

Zastanów się czy taka praca Ci odpowiada. Czy spełnia Twoje potrzeby osobiste i zawodowe. A jeśli tak, to rozwijaj się w tym kierunku. Testuj, a zobaczysz czy to dobry kierunek 🙂

1. Rękodzieło

Sprzedawaj obrazy, fotografie, wyroby z materiału, papieru czy drewna. Możesz sprzedawać je online oraz w miejscach często uczęszczanych przez turystów czy mieszkańców. Możesz te dzieła później sprzedawać w miejscach uczęszczanych przez turystów w Twoim miejscu zamieszkania bądź w dużym pobliskim mieście.

W Ciechocinku widzieliśmy z żoną, jak malarz miał rozłożonych na trawniki blisko znanego sanatorium swoje dzieła. Blisko 20. I każdy z nich o wartości od 200 zł w górę. W rozmowie dawał znać, że każdego dnia udaje mu się sprzedać nawet kilka. Dlaczego? Po pierwsze tworzy piękne obrazy, więc dobrze się na tym zna. Po drugie trafia do właściwej grupy odbiorców, czyli turystów, którzy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ty możesz postąpić podobnie.


2. Sprzedawaj samochody

Jeśli posiadasz smykałkę w motoryzacji, to sprzedawaj używane samochody najlepszych marek. Zamawiaj uszkodzone bądź powypadkowe, a następnie naprawiaj i sprzedawaj kilkakrotnie drożej.

Na początek możesz zacząć od 1 auta, a później 2 i coraz więcej. Możliwe, że na sprzedaży jednego egzemplarza zarobisz od kilku do kilkunastu tysięcy zł.


3. Załóż własny złom

To poważne przedsięwzięcie, ale każdy złom w naszym kraju i za granicą cechuje się wyjątkową pozycją na rynku. Jeśli więc miałbyś w tym zacięcie, to spróbuj.


4. Sprzątanie

Zacznij sprzątać domy, biura, a nawet załóż własną firmę sprzątającą. Może ona obejmować również pielęgnację ogrodów. Mam 2 znajomych, którzy w Polsce osobno prowadzą dobrze rozwijające się firmy sprzątające, zatrudniające od 10-30 pracowników. O ich zarobkach nie wspomnę, ale na pewno warto 🙂


5. Transport mebli, pralek, lodówek

Mając dużo sił fizycznych, warto dorabiać na wynoszeniu i transporcie mebli i większych urządzeń AGD. Takie usługi możesz ogłaszać także przez różne serwisy ogłoszeniowe dla freelancerów. Z czasem możesz pomyśleć o własnej firmie transportowej 🙂


6. Sprzedaj grzyby i owoce leśne

Zbieraj i sprzedawaj popularne grzyby (kurki, sowy, maślaki) oczy owoce (maliny, poziomki). Sprzedawaj w pobliżu ruchliwej drogi. Słyszałem, jak pewne małżeństwo utrzymuje się z takiej sprzedaży grzybów w okresie letnim. Mieszkają na Kaszubach, więc w okolicy pełno lasów i ruchliwe drogi z turystami. Dzięki temu w sezonie udaje im się zarobić od 4-6 tys. zł na miesiąc, przez blisko pół roku.

Inni jeszcze sprzedają dzikie owoce czy rośliny, jak: dzika róża, lipa czy liście i kwiaty akacji. Znam emeryta(mój Tata), który uwielbia zbierać dziką różę i inne rzeczy, w sezonie jest w stanie sprzedać nawet do kilku ton poszukując klientów online(Allegro i Olx). Jeśli więc uwielbiasz spacery i przyrodę, to taka forma zarabiania może okazać się naprawdę ciekawa.

Jaki biznes otworzyć – wnioski

Oczywiście taki biznes offline tak naprawdę nie jest w pełni pozbawiony kontaktu z Internetem. Jeśli chcemy ten biznes rozwijać, pozyskiwać nowych Klientów, to musimy promować swoje usługi/produkty także online. Pomagają w tym najlepsze serwisy ogłoszeniowe czy własna strona firmowa, blog, sklep internetowy, Allegro i tak dalej.

To ty już decydujesz o skali swojego biznesu. Natomiast jego dalszym rozwojem i promocją w Internecie nie musisz zajmować się samodzielnie. Czasami wystarczy skorzystać z pomocy freelancera czy pewnej agencji reklamowej (polecamy CopywriterExpert).

2 Comments

 1. huy

  No kilka tematów to piszacy chyba mu sie snilo …
  Kup rozbitka i zrob zarob pozniej drugi itd i moze chcesz to robic nie placac podatkow itd ?
  Dlugo nie pociagniesz zawsze sie znajdzie sasiad ktorego wkur…
  Owoce lesne …idz nazbieraj sprzedaj pozniej to ….oj marzenia takie z dupy

  1. Jak Się Rozwijać

   Wszystko zależy od naszych upodobań. W ciągu roku jest kwota wolna od podatku. Gdy się ją przekroczy, można pomyśleć o działalności nierejestrowanej. A jeśli już przychody są wyższe, to oczywiście należy założyć działalność. Słyszeliśmy, jak pewne osoby zbierające owoce leśne i grzyby i sprzedające je przy ruchliwej ulicy mają założoną sezonową działalność gospodarczą. To pokazuje, że również i taka praca pewnym z nas może okazać się ciekawa. My nie, ponieważ bardziej uwielbiamy pracę zdalną, online 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1